X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Okna - zkušenosti

81 Posts
26 Users
2 Likes
29.9 K Views
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Ještě než podepíšu smlouvu na okna tak mě ještě sdělte svoje zkušenosti?

Poptáno jsem měl myslím tak 10 firem nicméně po nějaké redukci jsem vybíral mezi Slavona Progression a Windowstar Dřevohliník 110. 

Výběr jsem ukončil u Slavony. Ale cena se mi zdá nekřesťanská. Včetně čidel pro zabezpečovačku to dělá cca 13400 kč/m2.


   
Quote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Ahoj, mohu ti preposlat nabidku oken na nas dum, take od Slavony...ja uvazuju bud Slavonu nebo pana Vasicka, ktery je jeste o fous drazsi....podle centra pasivniho domu o nikam jinem ani uvazovat nemam...


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Celkem 36m2, (vcetne 1x HS portal 5m*2m) :Slavona 10300 Kc/m2 ,Vasicek 11500 Kc/m2


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Je ale trochu otazka co se tyce dodaci lhuty, protoze na okna od Vasicka cekali Vodnici snad pul roku, jestli si to z blogu spravne pamatuju. Zde bych favorizoval Slavonu, ze termin dodrzi, prece jen je to vetsi firma s vetsi kapacitou...


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

podle centra pasivniho domu o nikam jinem ani uvazovat nemam

 

Tak to mi prijde pomerne odvazne tvrzeni. Zaklad okna tvori zaskleni resp. jeho vhodne zvolena kombinace. A sklenene vyplne tu moc firem nevyrabi 🙂


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Ja nic netvrdim, jen zprostredkovavam doporuceni a to, co mi jako budoucimu stavebnikovi bylo doporuceno - kdyz drevohlinikova okna, pak Slavona nebo Vasicek...skla obou vyrobcu splnujou parametry okna do pasivniho domu, podrobnosti uvadi kazdy z nich v ramci cenove nabidky, kdy parametry skla pana Vasicka vychazi trochu lepe...otazkou je,zda to stoji za tu vyssi cenu.


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Ahoj,

určitě si můžeme vyměnit nabídky jestli tě zajímá ta moje. Pořád mi to vrtá hlavou. Můj mail: [email protected]


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Moji najdes na mailu..


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

MartinR: Nechtělo se mi to procházet s kalkulačkou nicméně některé porovnatelné položky máme stejné. Zdá se mi že ty máš víc m2 oken ale taky máš dost fixních a to patrně dělá ten rozdíl v ceně za m2 jinak si to moc nedokážu vysvětlit. Když vezmu rozměry z nabídky a podělím tím cenu tak mě vážně vychází malinko přes 13400 a to se mi zdá dost. A ještě dotaz. Nenašel jsem v nabídce (ani tvojí ani mojí) naceněné vchodové dveře. Máš je tam? Protože z ostatních nabídek jsou vchodové dveře okolo 40-50k.

 

A dotaz pro zbytek. Máte někdo zkušenost s firmou Windowstar. U mě to projektant ještě prověřuje ale je možné že bude opět ve hře. Mají lepší cenu ale lehce horší parametry.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

Mame p. Vasicka a ackoli ma okna asi dobre, celkove to jednani bylo horsi. Vse na delsi dobu, zvlastni zpusob komunikace, problemy s necistotou v oknech. Na druhou stranu vychazel o dost levneji nez Windowstar i Slavona a mel navic lepsi solarni zisky (mam pocit 0.66 vs 0.6, nebo tak nejak), coz dost ovlivnovalo pak vypocet zelene.

Ta cena za okna je hnus, ono zalezi kolik mas HS portalu. Ty tu cenu nafujujou neuveritelne, dal pak cidla do oken a elektricky zamek. My jsme alespon cidla v oknech ukecali, ze byly v cene. Cenu za m2 uz si presne nepamatuju, ale podle me kolem 12.000kc jsme byli.

Na co si dej pozor, ale s cim nic nenadelas, tak pokud ve skle budou kazy jako mame my, tak ti to nevyreklamuje. Vymluvi se na to, ze necistota musi byt viditelna z vice nez metru, musi jich byt vice nez x na nejake plose atd. Takze das za okna ranec a nakonec to dost kazi celkovy dojem. Bohuzel tohle svinstvo tam maji i ostatni vyrobci (jak jsme pak zjistovali), jen ti to nikdo nerekne a ve smlouve to neni. Takze by se clovek musel asi soudit a otazka jak by to dopadlo.

Ohledne Windowstaru, byli jsme i v jejich fabrice, rozhodne pusobi vice profesionalne, ale zase mene pruzne reaguji na upravu ceny, coz se s p. Vasickem trochu dalo.


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Stolařství Vašíček jsem také poptával nicméně mě na poptávku neodpověděli a když jsem se tam snažil dovolat tak nikdo nebral telefony ani nevolal zpátky takže jsem to po třetím pokusu vzdal.

Jak píšeš tak Windowstar mají horší solární zisky ale u mě to vychází i tak. S panem Partikou jsme se dohodli že dáme 5cm vaty navíc do stropu aby jsme si to pojistili a to je určitě menší náklad než rozdíl v oknech. Včera jsem udělal definitivní rozhodnutí, zrušil zaměření od Slavony a potvrdil nabídku od Windowstar. Takže budeme mít možnost porovnat dalšího dodavatele. Doufám že sem budu moc hodit nějakou kladnou referenci :o)

Důvod rozhodnutí pro Windowstar:

1. Ušetřím za plastová okna a dveře do garáže. Windowstar dělá i plast. Nemusím kvůli dvěma oknům a jedněm dveřím poptávat dalšího výrobce. (dle nabídek úspora cca 22k)

2. Cena byla cca o 15k nižší i po započítáním plastových oken u Windowstar.

3. U Slavony se mi moc nelíbilo nacenění vchodových dveří. Koukal jsme na jejich stránky a měl jsem v nabídce ty nejlevnější dřevohliník. Kdybych chtěl dveře stejného typu jako okna (progression) stáli by třikrát tolik. V tom jsem viděl velký potenciál na navýšení ceny, která i tak byla dost vysoká.

Takže taková je momentální situace u nás.

Za poslední týden se toho na stavbě dost událo takže co nevidět budeme asi rozšiřovat diskuzní témata :o) 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

K tem solarnim ziskum - pokud se vam zdaji malo, mělo by si jit domluvit na jiné skladbe skla. To by nemel byt pro výrobce problem.  Takhle jsme to zvolili my - levnejsi ram a k tomu lepsi skla s certifikaci pro zelenou


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

WindowStar bohuzel lepsi solarni zisky neumel (konec roku 2015). Primo jsme to zjistovali a byl to i jeden z duvodu, proc jsme je z vyberu vyradili.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Dveře tam naceneny nemám,na to jsem zapomněl...pak se ozvi jak se ti windowstar zda..já je budu objednávat až na jaře,dum také projektoval pan Partika..taky je zkusím oslovit...

 

 

..


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

O solárním zisku u Windowstar jsme se bavili a u nás by to mělo vyjít. Údajně za předpokladu že dodrží U=0,6 a solární zisk 62%. Tak nějak jsme o tom mluvili. Ta uvidím. Zaměřit okna přijdou až po novém roce takže v případě dobrého počasí vám budu moci sdělit pocity tak nejdřív koncem března.


   
ReplyQuote
Page 1 / 6
Share: