Forum

Forum

Podlahove vytapeni ...
 
Notifications
Clear all

Podlahove vytapeni v pasivnim dome

295 Posts
32 Users
14 Likes
54.2 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Moje zkušenosti s podlahovkou jsou takové, že oproti jiným domům, kde lidi pouští do podlahovky vodu o teplotách okolo 40°C je naše podlaha "studená". Do podlahovky pouštím přes třícestný ventil vodu o teplotě od 28-31°C, což je asi docela málo. Když je na vstupu voda o teplotě 31°C tak je možné pozorovat místy pocit teplé podlahy. Většinou je ale podlaha opravdu pocitově studená.

Je to i způsobem vytápění. Do dnešního dne jsem zkoušel topit v režimu "automatického vytápění" kde Loxone topí s určitou predikcí. Nejsem s výsledkem ale spokojený. podle mě je tato jejich predikce vhodná pro radiátory ale pro podlahovku nevím nevím. Hodně si za to můžu sám. Máme doma krb, takže večer když přijdu z práce jsem dal nějaké to polínko. No a rázem je po predikci - to by u tohoto bloku vytápění musel být vstup pro identifikaci přídavného (občasného) topení, aby systém věděl že zrovna teď musí na nějakou dobu zrušit výpočet pro predikci. Takhle je to zmatečné.

Nyní mám topení přepnuté do módu manuálního topení a vytápím na 22,5°C celý den a o víkendech 23°C.

Celkový náběh teploty v domě je určitě závislý na teplotě vody v podlahovce, takže vyzkouším i to že zvednu teplotu do podlahovky z 31°C na třeba 35°C a teplotu v akumulační nádrži dejme tomu na 40°C. Takto sice vše funguje ale náběh je opravdu pomalý. 

Ty fólie chci použít na chatu, kde potřebuju topit cca 3 týdny v roce. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

Mám podobné tendence jako Jano, podlahovka by se mi líbila, ale pro mojí lehkou dřevostavbu není ideální, tak půjdu cestou sálavých panelů (Fénix Ecoflex) a na podlahu vinil.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ty uhlíkové fólie jsou fakt supr. Jsem s nima úplně spokojený. Vše funguje jak má. Hlavně ta instalace je během 2 dnů hotová. Žádná voda v podlaze, žádný kotle, komíny a čerpadla zabírající místo +  který musí mít revize a může se tam něco poškodit. 

Do zateplenejch baráků ideální.


   
ReplyQuote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

@Maros urcite Gott ma aj pasivny vymenik. 

@Dáda @koldavideo Ano infrakurenie je paradna vec 🙂 Na chatu uplne idealne. Velmi rychlo po zapnuti je pocti tepla aj ked okolny vzduch je este "studeny". 

Ako pisem, som zastancom infrapanelov v strope. Montaz este jednoduchsia ako folie, Vysledok asi velmi podobny ak nie ten isty.  Navyse netreba mat dopredu definovane umiestnenie nabytku (koli tomu elektrosmogu a koli "teplym miestam" ci ako sa to vola ked na to polozis skrynu :D) V lete som na nejakej vystve videl firmu (z Polska), co ma v ponuke folie, ked na nich nieco tazke polozis, tak toto miesto nehreje. Neviem presne ako to riesia ale fakt to tak bolo (osobne odskusane)


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

To jsou PTC folie. V daném místě sníží svůj výkon. Tyse hodí přímo pod plovoučku například, naopak se nehodí zalejt do  betonu nebo anhydridu.


   
ReplyQuote
Gargamelko
(@gargamelko)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 97
 

Mozno oftopic ale nedalo mi .

Tak na strop ci podlahu folie alebo ziarice ??? , po dome rozvod WIFI taky co ma dosah do 3tieho suseda a ja sa budem cely zivot varit ako kurca vo svojom dome. Nie dakujem chapem argumnt TC je to drahe pracne zabera viac miesta no pre pokoj v dusi mi za to stoji.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

je to uplne stejne jako topne kabely, akorat celoplosne. kdyby to bylo skodlive, tak by to tady nemohlo fungovat uz x let


   
Gargamelko reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: Jano

 

@Maros urcite Gott ma aj pasivny vymenik. 

@Dáda @koldavideo Ano infrakurenie je paradna vec 🙂 Na chatu uplne idealne. Velmi rychlo po zapnuti je pocti tepla aj ked okolny vzduch je este "studeny". 

Ako pisem, som zastancom infrapanelov v strope. Montaz este jednoduchsia ako folie, Vysledok asi velmi podobny ak nie ten isty.  Navyse netreba mat dopredu definovane umiestnenie nabytku (koli tomu elektrosmogu a koli "teplym miestam" ci ako sa to vola ked na to polozis skrynu :D) V lete som na nejakej vystve videl firmu (z Polska), co ma v ponuke folie, ked na nich nieco tazke polozis, tak toto miesto nehreje. Neviem presne ako to riesia ale fakt to tak bolo (osobne odskusane)

   

Nemáš kontakt nebo link na tu firmu?

Zní to lákavě. 

Mě jde primárně o to, že než vyrazím na chatu, tak si ji nechám předehřát na alespoň 10°-15°C a po příjezdu zatopím v krbu. Takhle musím přijet osobně a v chatě je většinou větší zima než venku, takže zatopím a musím (chca nechca) do hospody. Nebudu zde psát na kolik takové zatápění vyjde ale je to drahé a s přibývajícím časem v hospodě se mi pak nechce jít přiložit - takže vyhasne a musím znovu zatopit 🙂 🙂 🙂 no tak se může nakonec stát že umřu zimou 🙂

nebo se ze mně stane alkoholik 🙂


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

jestli je to na me, tak https://www.uhlikovefolie.cz


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Aku mas dispoziciu chalupy? Nemozes dat do strednej miestnosti klimu a nechat otvorene dvere? Klimu s wifi zapnes mobilom na dialku, za chvilu teplo, COP4, cena podla vykonu 20-30kCzk.


   
ReplyQuote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

@kolda skusim pohladat vizitku alebo letak, ale asi to budu tie PTC folie co Dada spominal.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Super. Lbí se mi hlavně to, že to můžu dát přímo pod plovoučku. 

Tepelné ztráty budou tak jako tak šílené. Pod fóliemi totiž prakticky žádná tepelná izolace nebude - jen mirelon a pod ní beton.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

U těch plovouček (a vinylů) s elektrikou pod nima opatrně. Spousta z nich nemá ráda rychlé změny teplot a tudíž se pod ně el. topení nesmí dávat. Je potřeba vybírat ty, které jsou na to stavěné...


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

musi se pouzit plovoucka urcena pro podlahove topeni a enní problem. Jeste dat bacha, aby u sten byla dostatecna mezera, pak není problem 🙂


   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Zdravím chlapi, jsem tu nový. Stavím dvoupatrový dům s garáží 170m2 celkem.

Tepelné ztráty celého objektu 6kW. Uvažuji nad uhlíkovýma fóliema + teplovzdušný krb + rekuperace stiebel eltron. TČ odmítám. Posvěťte mi prosím někdo tuto variantu ať mám klidné spaní, že jsem se dobře rozhodl 😀


   
ReplyQuote
Page 3 / 20
Share: