Forum

Forum

Jak napichnout vodo...
 
Notifications
Clear all

Jak napichnout vodovodni pripojku jiz pred stavbou?

12 Posts
7 Users
0 Likes
2,207 Views
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Chtel bych se zeptat, jak jste to pri stavbe delali s vodou. Budu mit na hranici pozemku vodovodni sachtu a rad bych pouzival vodu uz pro zakladovou desku.

Existuje nejaky ventil nebo redukce na vodovodni pripojku 32mm, kterou bych nasadil hned za vodomer a mohl tim pouzivat vodu pri staveni? Jak jste to s vodou delali vy?


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Já mám taky vodoměrnou šachtu na pozemku, byl už tam i vodoměr, zašel jsem na vodárny že chci připojit, vyřídil jsem to se slečnou, zvolil jsem si měsíční zálohy, přišla smlouva, podepsal, odeslal, koupil kus PE trubky, kolínko, konopí, kohoutek, na kohoutek hrdlo na klasickou zahradní hadici a hotovo.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

takze si ten kus PE trubky napojil za vodomer, pripojil na ni kohoutek, a na to zahradni hadici s dalsim kohoutkem...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Nn, končilo mi to kohoutem za vodoměrem. Za něj jsem dal už plastový koleno do něj kus PE trubky abych to dostal pod poklop, tam jsem to zakončil kohoutkem do kterýho už jde přímo cvaknout zahradní hadice.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Takze vodu si vzdy poustel a zastavoval kohoutkem pod poklopem...nelezl si pokazde dolu k vodomeru..:)

Jelikoz to asi budu tvorit behem ledna, mam strach,aby mi voda pod poklopem nezamrzla, asi to budu muset radej necim obalit...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Přesně tak, když jsem věděl že budu vodu pár dní potřebovat, tak jsem to nechal puštěné dole u vodoměru a pouštěl tím posledním kohoutkem. Teď na zimu to mám zavřené, ale je fakt že jsem měl dolu dát ještě vypouštěcí kohoutek a vypustit to. Dám pod poklop aspoň polystyrenovou desku...


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já jsem bohužel musel prodlužovat celý vodovodní řád (a smlouvu s VaKem nemám ještě pořád). Takže celou hrubou stavbu jsem řešil tak, že jsem bral vodu od souseda (a samozřejmě se s ním pak vyrovnal) a jak začalo mrznout, tak se voda vozila v barelech.

Blbý, ale šlo to...


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
 

Já jsem před štědrým dnem chtěl omýt nářadí a zjistil jsem že mám od mrazu prasklí vodoměr. :o) Takže jsem si za dvě stovky koupil asi 40l barel a budu si vou vozit v barelu než budou teploty a za 2500kč my dají nový. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Tiez mi roztrhlo pred vianocami vodomer, akurat ze som ho dal hned vymenit (a pridal polystyren pod dekel), tak snad uz nezamrzne...


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Já mám vodoměrnou šachtu Hutira Modulo a řeším stejný problém. Nevím jestli se mi vejde hned za vodoměr nějaký kohout ( a jestli to vodárny vubec povolí, viděl sem že dávají někde pečeť před i za vodoměr). V klasické šachtě je tohle řešení bez problému.


   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

Ta schta Hutira se mi take libila, bohuzel nase vodarny VHOS mi ji odmitly pripojit, protoze odporuje jejich standardum... Zkousim ted resit s firmou Hutira, zda by neprovedli nejakou osvetu 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Ked uz sme pri teme vodomernej sachty - ma niekto nejaky tip na nejake servo na gulovy ventil, ktore prezije vo vlhkom prostredi vodomernej sachty a nestoji tisice? Mam vo vodomernej sachte odbocku na vonkajsi kohut, ktoru musim vzdy na zimu zavret a vypustit a na vodomerke mam samozrejme zelezobetonovy poklop tazky ako krava, takze ma to vzdy neuveritelne sere a rad by som tam dal nejake servo a riesil to len z povrchu.


   
ReplyQuote
Share: