X
Forum

Forum

Podlahove vytapeni ...
 
Notifications
Clear all

Podlahove vytapeni v pasivnim dome

295 Posts
32 Users
14 Likes
54 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Díky za potvrzení. Aspoň můžu ušetřený peníze vrazit do meteostanice 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Přesně tu. Vypadá hodně slušně a s Loxone by se měla snad kamarádit.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Bude, já ji mám. Tedy verzi ME-12. Ale jsme už mimo téma.


   
ReplyQuote
Maros
(@maros)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 39
 

@Dáda
Prosím ťa vieš mi dať nejaké referencie ohľadom tých uhlíkových fólii.
Tiež zvažujem lebo TČ sú poriadne drahé a neviem či sa oplatí.
Obytnú plochu domu budem mať cca 85 m2.
Ako to máš prepojené s Loxone ?
Aký je nábeh kúrenia ?
Prípadne reálna spotreba...
Každá info. poteší.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
Topic starter  

na 85m2 si troufam odhadnout ze se TC urcite nevyplati 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Tak ještě záleží, jaké jsou uvažované tepelné ztráty objektu. Pokud budeš do 5kW, potom do TČ určitě nechoď.


   
ReplyQuote
Maros
(@maros)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 39
 

Vypočítané mam 4,1 kW ale neboli tam zahrnuté také okná ako budem mať finálne a ešte plánujem aktívnu rekuperáciu Nilan s výkonom kúrenia 2,1 kW.
Projektant mi tam navrhol 7kW TČ - až sa mi oči pretočili...


   
ReplyQuote
Gargamelko
(@gargamelko)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 97
 

# Maros 

Podla toho co pyses straty / plocha atd sa mi to zda ako NONSENS. odporucam viem nie najlacnejsia alternativa Opytat sa u konkurencie. Tvoj post vyzera ze projektantovi kdesi usla ciarka. 7Kw +2.1KW  to som mal v rodinnom dome z roku 1960 bez izolacie a stacilo.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ahoj, samozřejmě můžu. Telepné čerpadlo je obecně nesmysl a kravina pro 90 procent všech baráků- obecně se ten náklad nikdy nevrátí - snad jen když tim vytápíte bazén!

Fólie jsou perfektní typ vytápění, instalace běkem 1-2 dnů, supr regulace a spojení s loxonem. Náklad je uplne nekde jinde. Do zateplenejch baráku nejlepší řešení.

 

uhlikovefolie.cz poslete projekt a napiste ze jste z fora. jen nevím to slovensko.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To je samozrejme rovnaky extremny nezmysel ako 7kW tc do 4 kW domu ( aj ked to zas taky nezmysel byt nemusi, pokial tc ohrieva aj tuv ). Tc dava zmysel, ked sa zaplati za rozumnu dobu, povedzme pod polovicu zivotnosti. To si clovek ale nesmie kupit tc za za 300 litrov samozrejme. V podmienkach CR sa ja s podpriemernym tc dostavam pod cenu kwh plynu. Investicia nejakych 70 tisic, plyn by ma stal 100, plus dvojity pausal a drahsia ee. Nie je co riesit. Mam cca 4.8 kW.

Do pasivu sa tc stale moze oplatit, ale musi stat maximalne nejakych 30-40 tisic. Bezne sa davaju klimy a isti sa to konvektormi pre strycka prihodu.


   
ReplyQuote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Pri foliach pod podlahou treba dat pozor na umiestneie foli. Koli elektrosmogu. Fero Lehocky to meral a popisal vo svojom blogu. Ja som zastancom infrakurenia zo stropu (mensi vplyv elektrosmogu). Osobne uz 9 rokov vyuzivam infrapanely a mozem ich len doporucit.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

ja bych to do stropu nedal z jednoho duvodu, chci mit teplou podlahu. Strop se moc nedela


   
ReplyQuote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Aj ja chcem mat teplu podlahu. A zaroven nechcem spat v elektromagnetickom poli 🙂 (hej viem, ze aj tak spim ale je podstatne nizsej intenzity) Ja som sa nad tym u parkrat zamyslel a vzislo mi z toho niekolko otazok. 

1. kolko hodin v roku ti ta podlahovka nahreje podlahu?

Vacsinu casu bude mat podlaha teplotu okolia.

2. co sposobuje, ze podlaha je studena?

Asi schopnost viest teplo. Teda dlazba vie podstatne lepsie viest teplo ako napr. korok. A teda pokial sa dotknes nohou dlazby, mas pocit, ze je studena oproti korku. Pritom maju rovnaku teplotu... 

Zameral som sa teda nie nato, aby bola podlaha teplejsia (drvivu vacsinu roka nebude) ale na ten pocit.. teda dam nejaku "teplu" podlahu...

Alebo sa vo svojom uvazovani mylim?


   
ReplyQuote
Maros
(@maros)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 39
 

@msk
Ano, TC bolo povodne navrhnute aj na ohrej TUV.
Podla toho co pises tak TC za cca. 2000€ asi nezozeniem (a ak ano tak ktovie kolko vydrzi) a to este treba pocitat ostatne veci ohladom podlahovky...

@Jano
V podstate aj ja tak uvazujem.
Na podlahu pojdu drevene parkety alebo korok.
Predpokladam, ze podlahovka (folie..) pojdu len minimum casu.
Preto mi az tak nevadi, ze budu v podlahe.
V prvom rade budem tlacit teply vzduch cez rekuperaciu a ked nebude stihat zapne sa podlahovka.
Akurat sa rozhodujem medzi Nilan VPL 15 a Gott 2600.
Zatial mi lepsie vychadza ten Gott.


   
ReplyQuote
Page 2 / 20
Share: