Forum

Forum

Elektrika - střecha...
 
Notifications
Clear all

Elektrika - střecha a podstřeší :o)

4 Posts
2 Users
0 Likes
1,448 Views
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Trochu odbočím kluci,

řešili jste na střeše nějak anténu při pokládání střechy? Jde mi o tom že budu dělat záklop s OSB a neplánuji se do vazníků ještě někdy podívat (když to nebude nutné) a tak přemýšlím jak to provedu. Elektrikář mi říkal že prodávají nějaký standardní anténí stojanky kterým protáhnu ten kabel a pak to je na střeše zapojím až na to dojde. Další věc je nějaká kabelizace k FVE panelům. Napadla mě varianta protáhnout chráničku větracím otvorem komína jestli to není volovina. Jak a v jaké fázi jste to u vás řešili vy? Samozřejmě se o tom poradím s projektantem nicméně bych rád věděl o nějakých zkušenostech. Dík za radu 


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

My konkretne jsme antenu vubec neresili, protoze stejne na DVT-B (nebo co to ted je) staci i interierova antena. 

Jinak my mame pudu udelanou tak, aby se tam dal skladovat bordel, takze jeden velky prulez. A k tomu pak udelane pomoci HT trubek nekolik pruchodu. Vyhoda HT trubek je, ze se daji krasne utesnit az do doby, co bude pruchod potreba (prave treba na FVE).

V kominu zalezi, cim topis. Treba peletky jsou relativne nizkoteplotni a nevadi to. Ale pokud by to byl nejaky vysokoteplotni zdroj, tak bych se bal, aby se kabely neroztekly.


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Já stavím na vesnici takže budu anténu na střeše asi potřebovat i na ten internet. Proto řeším jak to udělat. Půdu na bordel jsme taky plánovali ale na záklopu bude po změně 55cm vaty a tím by jsme s půdou měli víc starostí než užitku. Ty HT trubky by asi šli vyřešit. Teoreticky by v technické nemusel být SD podhled (to by asi ničemu nevadilo) a pak by to mohlo jít.

Komínem by to asi šlo. Budeme mít do komína vyvedený je krb s výměníkem. Jen bych se asi trochu bál blower door testu když by jsme začali vrtat do komína.

Luďku vy nemáte FVE panely? Vyšlo vám to i bez nich skrze to tepelné čerpadlo?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Zatim bez FVE, jen priprava. Zelena nam vyjde se zemnim TC + zatepleni. K tomu mame rezervni peletova kamna, ktera byla puvodne z duvodu TC vzduch-voda. ALe zeme-voda ma mnohem vyssi ucinnost a tak ani nejsou pro zelenou potreba


   
ReplyQuote
Share: