Forum

Forum

Notifications
Clear all

Multiroom audio

365 Posts
47 Users
17 Likes
70.4 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

@David: diky za tip, zni to fakt hodne dobre. Nechtelo by se ti k tomu pridat par fotek a udelat z toho navod do wiki i pro ostatni?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jasný, večer udělám jednoduchý návod. Zvládne to myslím každý, většinu dělá totiž loxberry. Další výhoda je, že na loxberry lze nainstalovat i HaBridge + další, pro někoho užitečné pluginy.  


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

Super, diky!. Ono jde i o to, ze nekteri z nas treba ani nemusi vsechny ty moznosti znat (ja sem treba o Loxberry slysel pred casem, ale uplne na nej zapomel 😉 ).

Takhle to budeme mit v te spolecne wiki pekne pohromade.

Hodil sem ti prava na psani do wiki, navod jak tam psat je tady  https://www.vodnici.net/wiki/jak-vyrobit-svuj-prvni-wiki-clanek/


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

jen pro info, zitra zacne ta 24 procentni sleva, takze pokud to nekdo chcete vyzkouset, tak zitra je ideální na nákup


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

Presne, budu po 13,24€ .
David stacia 1G/8G a bez dialkoveho predpokladam. Alebo 1ks aj dialkove ?
Ake si pouzil zosilovace ak mas stropne repro?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Ma to i dálkový, ty další mají jen externí ir cidlo, ale to integrovaný mi funguje ikdyz se androidi nesmysl za TV.

Já nakonec cestou stropniho repra nešel, o možnosti Loxberry atd jsem ještě nevěděl a dávat lichvarske prachy za music server jsem odmítl. Takže jsem si nachystal je repro do obýváku a pergoly s tim, že budu mít av receiver š 2. Zónou a přes UDP receiver ovládat na loxone. 

V koupelně jsem koupil obyc repro pc s usb napájením. 6w mě stačí, navic mám hudební hluch:))) 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jinak mám  zesik z alicka od kámoše, cca 20$ a prej to hraje dobře, nicméně já to nějak přestal řešit, když je ta android tv za takový prachy 😉

Jinak pokud někdo máte přípravě kabely, tak na jedno raspi jde nacpat myslím 5 ex. zvukovych karet za 600/ks. To mám taky vyzkoušené že to jede. 

Posle dokumentace pro MusikServer4Lox ( bylo to zmíněno někde na začátku jako další možnost) jsem pochopil že 7 kanalova zvuková jde rozdělit na samostatné stereo zóny, ale jak, to už jsem moc nezjistil. Tohle bohuzel LoxBerry neumi,nicmene za ty prachy to je asi jedno 😉


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

Na zosilovac som sa pytal preto, ze ako riesis hlasitost, ci len cez ten TV box?

Inak ja som si tiez diagnostikoval hudobny hluch 🙂

Aka je ta zvukovka na RPI, mam kable (resp. trubky) az do rozvadzaca.
Asi sa da kombinovat 5ks zvukovna plus 2ks TV box?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Hlasitost je pres android TV a repro(aktivni vetsinou napajene pres USB z Android TV) na normalni pouzivani to bohate dostacuje. Jako druhou zonu na RasPi mam tuhle zvukovou kartu (  https://www.tsbohemia.cz/i-tec-7-1-channel-audio-adapter-zvukova-karta-_d91798.html?fulltextword=usb%20zvukova%20karta ) LoxBerry ji hned detekuje a neni nic treba slozite nastavovat, cena je vyborna.

jj, nakombinovat 5 zone na RasPi + 2ks TV Android jde v pohode. Jen se teda priznam, ze netusim kolik da RasPi s klasickym 2A zdrojem tech ext. zvukovek. RasPi ma 4x USB, coz je presne tech 5 zon. Mozna to bude chtit silensi zdroj nebo USB hub.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

@David: Wiki jsem publikoval, paradni prace! Jestli chces, jeste si na konec dopis sve jmeno+nejaky link na blog jakozto autor.

https://www.vodnici.net/wiki/multiroom-audio-pomoci-loxberry-a-android-tv/


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Tak nevím chlapi, ale zdá se mi, že to čínan nějak neslevnil ( https://www.aliexpress.com/item/VONTAR-X96-mini-Android-7-1-TV-BOX-2GB16GB-1GB8GB-Amlogic-S905W-Quad-Core-Suppot-H/32827508813.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.RqKmxu ). Má tam teď cenu $24.69 což měl myslím i včera...


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Přesně tak, cena zůstala stejná, sice se dají najít odkazy kde mají od 16$, ale po odklikani verze, jsem se nikde pod 24$ nedostal. Prostě nechci slevu zadarmo 🙂


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Ale není nutné mít 1/8gb verzi a rovnou android 7, ten sb player pojede í na 512mb a verzi androida 6. 

Já bral 1gb kvůli KODI, preventivně. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

A s 1G/8B jses schopen normalne provozovat Kodi a prehravat na tom fullHD filmy? To me vcelku prekvapuje ze to zvlada.

Vím, že třeby první Rasp s tím měli někdy problémy.


   
ReplyQuote
Page 4 / 25
Share: