X
Forum

Forum

Tip - Požární čidla...
 
Notifications
Clear all

Tip - Požární čidla zadarmo !

6 Posts
5 Users
0 Likes
2,699 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak jsem se konečně dokopal k tomu, abych využil stávající 1-wire teplotní čidla v místnostech jako požární čidla. Jednoduše přidáním "analogového hlídacího psa" (AHP) v loxplanu, kde jsem nastavil dolní hranici na 0°C a horní na 57°C. Na výstup AHP jsem připojil aktor RS232, který při logické 1 pošle po RS232 příkaz "VO001\r a při logické 0 pošle VC001\r. Číslo 001 odpovídá číslu virtuálního vstupu na alarmu Paradox. Je to jednoduché. v Alarmu je nutné vytvořit adekvátní virtuální vstupy. 

Samozřejmě Ti co nemají fyzický alarm mohou použít pouze blok Alarmu v Loxone a jeho pus-uh funkce.

Jinak na těch 57°C jsou běžně nastavené i "lepší" detektory kouře. Já mám typ SD 169 AR, které ovšem v sobě čidlo teploty nemají. SD 168 AR je ale mají. Přišel jsem na to tak, že jsem zahříval senzor fénem a ---- nic se nestalo detektor nahlásil nic 🙁

Screenshot-2016-12-19-13.34.37.png

   
Quote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Běžné domácí detektory kouře nedetekuji nárůst teploty, ale množství kouře ve vzduchu. Jelikož kouř  se z ohně uvolňuje hned, ale něž by se ti teplota u čidla zvýšila na detekovanou hranici, už bys měl oheň v půlce baráku .


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

To já samozřejmě vím. Je to jen doplněk, který nic nestojí a pomůže. proto je také ta teplota nastavena na tak nízkou hladinu.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

To záleží co je myšleno tím běžným detektorem požáru. Jsou přece různé typy ( opticky, teplotni a multisenzorovy) beru to co se používá v domácnosti. Pak jsou ještě další, ale ty o těch se nemá smysl bavit.

Ten detektor SD 169  AR to má i v popisu, že je optický, tak řeší jen vývin kouře.

A to, že se při požáru uvolňuje kouř hned, není vždy pravda, existuje několik tříd požáru, kde někdy vývin kouře není hned, ale první je nárust teploty.

Ale záleží co hoří. 🙂

 

 

   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Toto je celkem dost hazard a zároveň pridelani si problému. Zaprve teplota tam bude mnohem pozdeji nez kour, ale hlavne interval dotazovani by musel byt nastaven na minimum, aby to dávalo smysl. Bude to zbytecne zatezovat komunikaci. Druhej ale vetsi problem vidim vtom, ze cas odcasu se cidlo bugne (to zjistite ve statistice, kdy vystreli graf jedním smerem-kolikrat se to resilo drive na loxone foru, kde to chtel nekdo editovat, aby statistiky byly pouzitelny). Okamzite by to spustilo plany poplach. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Uvazoval niekto z Vas o niecom takomto?

https://www.youtube.com/watch?time_continue=62&v=kalhpAQolzE

... az teda na tu cenu


   
ReplyQuote
Share: