X
Jak vyrobit svůj první Wiki článek

Jak vyrobit svůj první Wiki článek

How Can We Help?

Categories

Jak vyrobit svůj první Wiki článek

You are here:
< Zpět

Wiki články se editují stejně jako klasické WordPress články. Pro ty, co nemají s redakčním systémem WordPress žádné zkušenosti jsem tu připravil krátká návod.

Do systému pro správu článku se přihlašuje na adrese www.vodnici.net/wp-admin.

Editace samotných wiki článků se provádí vlevo v menu v sekci “KnowledgeBase”, kde lze zvolit rovnou “Add New Article” pro přidání nového článku, případně “All Articles” pro seznam všech wiki článků.

Každý autor může vytvářet neomezený počet článků, ale před prvním zveřejněním je potřeba článek autorizovat (toto se časem nejspíš změní, jen co to plugin Wiki dovolí). To se udělá modrým tlačítkem “Submit for Review”. Poté, co bude článek autorizován už může autor provádět dodatečné změny a úpravy rovnou.

Každý autor momentálně může momentálně editovat jen své vlastní články. Do budoucna počítám s možností, že budou moct autoři upravovat i cizí články, aby do nich například doplnili linky na související nové návody a podobně. Primárně by se ale o článek měl starat vždy autor, jelikož ten ví nejlépe, jak daný návod zamýšlel. Pro komunikaci ohledně daného návodu pak slouží komentáře, které jsou pod každým wiki článkem.

Samotná editace článku je hodně jednoduchá. WordPress nabízí komfortní WYSIWYG editor, kdy základní funkce lze naklikat v horním menu.

Pokud potřebujete vložit složitější HTML kód, lze se přepnout na záložku “Text”, kde pak lze vkládat HTML kód, jako například tabulky, složitější formátování, atd.

Pro vložení obrázku a videí slouží “Add Media” tlačítko. V něm můžete vybrat z existujících obrázků, případne vložit nový pomocí záložky “Upload Files” a tlačítka “Select files”.

Pro vložení Youtube videa pak použijte rovněž tlačítko “Add Media” a vlevo v menu zvolte “Insert from URL”. Tam už jen vložte URL adresu z Youtube a WordPress se sám postará o zbytek.

Pro vložení zdrojového kódu do stránky se používají wordpress tagy “sourcecode”, případně některý z dalších uvedených v této nápovědě.

Pozor, takto zadaný text se ukáže naformátovaný až ve výsledné stránce nebo náhledu, nikoli editoru článku.

 

Když budete mít článek napsaný, stačí ho už jen přiřadit do odpovídajících kategorií zobrazených vlevo a případně zvolit adekvátní tagy, které bude článek charakterizovat.

A to je vše. Váš první článek je hotov :). Pokud jsem na něco zapoměl, piště do komentářů a návod rozšířím.

 

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
Table of Contents

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *