MultiRoom audio pomoci LoxBerry a Android TV

MultiRoom audio pomoci LoxBerry a Android TV

How Can We Help?

Categories

MultiRoom audio pomoci LoxBerry a Android TV

You are here:
< Zpět

EDIT: uplne jsem zapomnel, ze je nutne se bezplatne registrovat na http://mysqueezebox.com/ , aby se podarila uspesna konfigurace LMS, a konci clanku prikladam par fotek a rad, jak nastavit SB player na Android TV

Cely MultiRoom pro 5 zon vychazi bez repro na 4700,-

Jako prvni se musi stahnout obraz LoxBerry pro RasPi( https://download.loxberry.de/stable/images/rasppi/loxberry-image-rasppi-0.2.3-frodo.zip ) momentalne nejnovejsi verze je 0.2.3

Pomoci https://sourceforge.net/projects/win32diskimager/ se nahraje obraz LoxBerry na SD kartu.

Po vlozeni SD karty do RasPi a zapnuti, se zacne LoxBerry samo konfigurovat, staci jen dopsat par informaci,co po vas bude instalator pozadovat(IP adresa MS , user a passwd, bohuzel jak nachval, nemuzu doma najit zadnou redukci na klasickou SD kartu,abych tu hodil primo screeny, doplnim po vikendu). Po dokonceni instalace si nekde ulozte veskera hesla, nektere LoxBerry vypise, nutne pro administraci),dale  je nutne zjistit IP adresu LoxBerry bud pres PC( sit ) nebo pres DHCP table na routeru.

Pres PC by se melo LoxBerry ukazat v siti asi takhle:

Nekde si ulozte plugin Squuzelite pro LoxBerry ( http://www.loxberry.de/plugin/squeezelite-player/ )

Nasledne je nutne se prihlasit do LoxBerry:

http://IP_LoxBerry/admin/

prihlasovaci udaje se vyplnovaly pri instalaci a jak jsem vyse zminil, je treba si je nekde dobre ulozit, jsou dost komplikovane na pamatovaka :))

Na uvodni obrazovce zvolit Plugin Administration

Dale vybrat umisteni, kde je plugin pro LoxBerry( Squuzelite ) a dat install

Do dokonceni instalace, se na hlavni obrazovce( navrat se provede na kliknuti na domecek, ktery je dole uprostred obrazovky),se objevi v plugins “Squuzelite Player”, na nej kliknout.

Do kolonky Logitech Media Server address napsat IP adresu Logitech media serveru. Pokud nemate jiz nekde nainstalovany, nastavit IP adresu LoxBerry( na konci popisu navod, jak na RasPi s LoxBerry nainstalovat i Logitech Media Server ( LMS ) ). Dle mych zkusenosti, LMS na RasPi bezi odost svizneni nez napr na mem Synology NASu, takze jsem jej nechat nakonec bezet na RasPi jen stim, ze veskere Audio/Video je dale na NASu a na LoxBerry jsem pripojil “disky” z NASu.

Polozku Poweroff idle zones nechavam radeji na Off, sice ne casto, ale sem tam se mi stavalo, ze se android TV jiz opetovne nepripojilo…

Alternative Squeezelite Binaries klidne na ON, nepozoroval jsem zadny rozdil 🙂

Pokud bude opet LMS na LoxBerry, nechat vsechny LMS porty prazdne( default ), pokud bude provozovan LMS jinde a s jinym nastavenim, je treba tohle prizpusobit.

Samotne RasPi s LoxBerry lze vyuzit jako jednu samostatnnou zonu, staci napsat v kolonce Zone name, napsat jmeno mistnosti, MAC adresu LoxBerry vygeneruje samo, pripadne muzete zmenit na jakou chcete nebo nechat pres cervenou kostku vygenerovat dalsi nahodnou. MAC adresa prehravace je nasledne pouzita v Loxone configu pro ovladani, bude vysvetleno dale v navodu.

Opet, pokud je LMS na Raspi s LoxBerry, vyplnit jen do Logitech Media Server Address IP adresu Raspi, zbytek nechat volny. Pripadne nastavit dle konfigurace vzdaleneho LMS.

Dalsi dve moznosti ( Logitech Media Server a LMS setting, uz jsou primo pro nastaveni LMS a jsou prednastavena, pouziji se jen napr. k prehravani ze Spotify atd…)

Pro nas je dulezita ikona Inputs and Outputs. Zde se ukazou i dalsi zony, ktere jsou pres Android TV, je nutne na ne nejdrive nainstalovat SB player a vygenerovat MAC adresu(viz nize)

LoxBerry umi vygenerovat Vstupy a Vystupy primo pro Loxone, osobne vstupy mam jen jako kontrolu, resp. jmel jsem je jen pri konfiguraci lox configu, jeste se mi nestalo, ze by nejaky UDP command neprosel, takze pouzivam jen vystupy. Pro kazdou zonu je mozne jej vynegerovat po kliknuti na sipku pod “Ausgange” pro prislusnou zonu. Anglicky preklad je sem tam nedotazeny, dost jsem stim bojoval, protoze nemcina a ja nejsme vubec kamaradi, cele nastaveni LoxBerry, LMS, SB player atd bylo bohuzel vzdy na xx forech v nemcine, slusnej opruz…

Takze zpet, po kliknuti na sipku pro prislusnou zonu, se stahne Templates pro loxone, tento soubor ulozte do C:\ProgramData\Loxone\Loxone Config version\Templates\VirtualOut\VO_LMS Zone.xml (soubor s xml se bude jmenovat podle pojmenovane zony i takhle ho najdeme v preddefinovanych zarizenich), po nahrani do prislusneho adresare je nutne znovu zapnout lox config, pokud jste jej meli zapnuty.

Vstupy ulozit do VirtualIn misto VirtualOut, rozdil ve VirtualIn je, ze jsou vsechny zony pod jednim UDP vstupem, kdezto kazdy vystup ma svuj. Veskere ovladani je jiz ve vygenerovanym xml souboru( volume, favorite, radio,spotify, stop, pause atd…)

Zakladni nastaveni v Lox CFG:

Veskere vystupy jsou, jak jsem jiz psal, vygenerovane LoxBerry, takze staci upravit jak si prejete. Zakladni a hlavni nastaveni je pres RadioButton(volba zdroje audia) a Dimmer ( hlasitost ) pripadne pres ovladani osvetleni(vice moznosti nastaveni hlasitosti) ale to zalezi na kazdem. Berte CFG dost s rezervou, nejsem zadny lox GURU a dost veci si urcite zbytecne neulehcuji.

Virtualni textovy vstup VTI1 rika loxone APP co prave hraje( interpret + skladba ) a VTI2 zase jestli je znova vypnuta, zastavena, pozastavna nebo hraje. Pripadne podrobnejsi nastaveni v lox CFG na dotaz, bylo by to opravdu na dlouho sem vsechno davat.

Cerpal jsem (bohuzel ta zla nemcina) z https://docs.google.com/document/d/1YHRnSbTAqSaRmQlxY8r7WLeWbUdB6-HyoVmxQla3ovU/edit#

Nektere veci mi prisly dost slozite delane, tak jsem si upravil, rad poradim, staci se jen ozvat.

Pred instalaci LMS, je nutne se bezplatne registrovat na http://mysqueezebox.com/, LMS nasledne bude zadat prihlasovaci udaje. Nicmene trvale pripojeni k http://mysqueezebox.com/ jiz pak neni vyzadovano.

Samotna instalace LMS vyzaduje mirne znalosti shellu pro linux,ale podle tohoto navodu to myslim da kazdy(nutno pouzit putty apod)

# install some libs
sudo apt-get install -y libsox-fmt-all libflac-dev libfaad2 libmad0
# get the latest nightly build (from downloads.slimdevices.com):
wget -O logitechmediaserver_arm.deb $(wget -q -O - "http://www.mysqueezebox.com/update/?version=7.9.1&revision=1&geturl=1&os=debarm")
sudo dpkg -i logitechmediaserver_arm.deb
Za funkcnost odkazu 100% nerucim, bouzel bez te blbe redukce na SD kartu nemohu jiz vyzkouset…Zkusim po vikedu a pripadne upravim.
No a posledni je nainstalovani aplikace SB player na Android TV, chcou za to nejaky drobny peniz, ale kdo chce, umi si poradit :))
Tady staci jen vypsat adresu LMS, pripojit. V nastaveni dale jeste automaticky start, pri startu zarizeni a vygenerovat MAC adresu, vse je v polozce Settings
Zde doplnit IP adresu LMS serveru, pripadne vybrat v Select a server.
V Player Name si pojmenujte zonu jak potrebujete, bude nasledne automaticky pouzito v LoxBerry pro generovani IN/OUT. Zbytek poklikejte jak vidite na obrazku.
SB player vygeneruje MAC podle MAC adresy Wifi/LAN, je dobre, ji napoprve zmenit, nez vygenerujete IN/OUT v LoxBerry nasledne jiz NEMENIT, museli by jste cely LoxCFG predelat( zmenit MAC adresy).
Takhle idealne taky odklikat, jedna se o automaticke zapnuti SB pri startu Android TV, automaticke pripojeni atd..
Jeste doporucuji mit i APPku ( https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.org.ngo.squeezer ) Tady jde zvolit cokoliv co je ulozene napr v NASu a prehrat v libovolne zone, kdyz to neni nastavene ve zdroji v lox CFG. Take je to dobre pro ulozeni oblibene polozky ze spotify(nevim zda jde loxone naucit vyhledavat ve spotify…)
Me se tohle neskutecne osvedcilo, je to varianta za par penez a kvalita zvuku neni vubec zla. Pro Audiofily se da pouzit RasPi s HiFiBerry AMP+,ale to uz se pohybujeme v jine cenove skupine.
LoxBerry se da dale vyuzit napr. pro dekodovani do mjpeg pro kamery z h.254 nebo pro HaBridge, forcast, Unifi Controller
atd…pluginu je docela dost a urcite se nejaky muze hodit. Takze nezustane RasPi jen pro Audio a jeho vykon ve verzi 3 nevyuzit.
Autor: David
Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
Table of Contents

39 thoughts on “MultiRoom audio pomoci LoxBerry a Android TV

  1. Čau.
    Chtěl jsem se pustiti do vyzkoušení Loxberry v souvislosti s multiroom audiem a skončil jsme dřív než jsem začal – nemůžu nikde sehnat img loxberry na stažení. Originál odkazy jsou nefunkční a jiné nemůžu najít. Tys neměl se stažením problémy?

  2. Díky za návod! I když pro slabší kusy je málo step by step 😀 a taky mne potrápilo, že posloupnost návodu není pro lamu úplně správně a tak jsem několikrát tápal kde mám chybu a ono stačilo přeskočit, provést následující kroky a pak se vrátit :-D, navíc v aktuálních verzích se i obrazovky maličko liší. A to je tenhle návod zdaleka nejpodrobnější oproti návodům německým. Ale nakonec jsem to dal (ještě teda nemám loxoconfig).
    Co byl ale největší porod, naučit LMS tahat media z NAS síťového úložiště. Paradoxně mi dost trvalo než jsem se někde dopídil jak na to a protože nejsem žádnej linux guru, i tak mi to dalo trošku zabrat 😀 . Nejdřív jsem si chtěl dát LMS na Windows 10 stanici a připojovat se z Loxberry Squeezlitem k ní, ale tam jsem skončil na stejným problému, ta web appka LMS mne nenechala zadat do knihovny jako zdroj medií síťový disk, ani UNC ani namapovaný disk, prostě nic, po uložení a znovu načtení opět knihovna prázdná a cesty zmizely, ani když jsem ručně upravil konfigurák a ty cesty tam byly, tak se nic nedělo. Tedy jsem se vydal cestou LMS přímo na loxberry dle návodu. Ale když jsem v průvodci LMS chtěl říct, že media jsou na NASce, tak žádný rozmazlený Browse ani ruční zadávání UNC cesty se nekonalo. Nakonec jsem rezignovaně uznal, že bez ručního namountování NASu k Loxberry to nepůjde a postupoval jsem podle tohodle návodu:
    http://forums.slimdevices.com/showthread.php?105874-Tuto-Install-LMS-and-mount-NAS-in-OSMC

    konkrétně jako root na consoli, protože přes SSH jako loxberry nemám oprávnění:

    nainstalovat cifs tools, ale ony už tam pravděpodobně jsou:
    sudo apt-get install cifs-utils
    vytvořit složku kam NAS přimountujeme:
    sudo mkdir /mnt/mounted
    přimountujeme NAS:
    sudo mount –t cifs –o username=yourlogin,password=yourpassword //192.168.1.1/Share /mnt/mounted/
    ověříme, že se podařilo:
    systemctl status mnt-mounted.mount

    Pro permanentni mount upravime fstab:
    sudo nano /etc/fstab
    jako třetí řádek vepíšeme:

    //192.168.1.1/Share /mnt/mounted cifs username=yourlogin,password=yourpassword,_netdev,noauto,x-systemd.automount,uid=1000,gid=1000,iocharset=utf8,rw,auto,user 0 0

    uložíme, potvrdíme,odejdeme:
    F3, ENTER, F2
    test jestli jsme to nerozvrtali:
    sudo mount -a
    kdyz nepise zadny problemy tak nerozvrtali
    uděláme restart LMS:
    sudo service logitechmediaserver restart
    a pak už je vidět připojený share z NASu v v LMS složkách jako MNT\MOUNTED\xyz…..

    Možná, že je tohle pro většinu jasný nebo to jde řešit elegantněji, ale mně to dost trvalo, než jsem tuhle drobnost v postupu vyřešil, tak třeba tím někomu ušetřím čas a nervy 😀

    1. na novej verzii vzdy odomna pri mounte pytal loxberry root heslo, tu je code ako som to vyriesil:

      //ip_server/share_folder/ /mnt/mounted cifs user=loxberry,noauto,users 0 0

    2. Čau. Sem asi lama ale to namontování mi pořád nejde. Chci připojit ext. NAS do RaspPi (na kterém mi jede LMS).
      Když dám příkaz :
      sudo mount –t cifs –o username=yourlogin,password=yourpassword //192.168.1.2/music /mnt/mounted/

      tak mi to vypíše jen help k příkazu mount

      A když pak zadám:
      systemctl status mnt-mounted.mount
      píše mi to Unit mnt-mounted.mount could not be found.

      Nedělalo vám to taky?

          1. Tak to mi docházejí nápady. Jsi přes putty lognutej do loxberry, přihlásíš se loxberry/heslo, dáš su a zadáš rootovo heslo a pak ten install balicku co uz mas asi nainstalovanej a pak ten mount atd? Nemas nejakej překlep, spravne mezery, čárky, nezamenujes pismeno o za nulu apod? Ja to jen za posledni tejden delal snad 20x kdyz jsem menil raspberry za poe verze a nemel jsem zadnej problem. Ale muzu to zreplikovat a vlozit sem presne postup znovu.

      1. Pokud jsi ten příkaz 1:1 zkopíroval jako sem do příspěvku, tak bude nejspíš problém v tom, že tam jsou pomlčky místo spojovníku u -t a -o. Zkus to ručně přepsat. Není to moc vidět, ale pomlčky jsou trochu širší:

        vs.

          1. Jako root sem byl. Chyba byla opravdu v tech pomlčkách (jak psal M – díky), Každopádně sem se posunul vpřed jen o malý kousek. Pokud dám teď příkaz k připojení správně, vyhodí mi to chybu “mount error(95): Operation not supported
            Refer to the mount.cifs(8) manual page (e.g. man mount.cifs)”. Zjistil sem, že je chyba ve verzi Samby. Pokud do příkazu (za password) dopíšu “,vers=2.0” (Synology vyšší verzi neumí) tak to jede ok.

  3. Narazil jsem na další problém s LMS, tak když už jsem se tak rozepsal, přidám i toto.

    Squeezebox s LMS mi krásně fungoval, ale jen do restartu Loxberry, pak sice zjevně běžel ale byl mrtvej na portu 9000 a nedalo se s ním nic. Pomohla jen reinstalace a to zase fungovalo jen do příštího restartu.
    Řešení jsem nakonec našel:
    https://volumio.org/forum/solved-volumio-logitech-media-server-raspi-parallel-t6563.html

    upravit:
    sudo nano /etc/rc.local

    před exit0 vepsat:
    mkdir /var/log/squeezeboxserver/
    chown squeezeboxserver /var/log/squeezeboxserver/
    chmod 775 /var/log/squeezeboxserver/

    CTRL+X ukončit, Y jakože uložit a ENTER potvrdit název.

    Pak restart:
    sudo reboot
    a jupí, už LMS nabíhá jak má

    Příčina je v tom, že si LMS ukládá do složky, kterou si při rebootu systém úsporně maže, takže my mu podstrčíme ať ji zase při startu vyrobí.

    P.S.: v minulým komentu jsem chybně napsal, že je nutno jít přes konzoli, ale v tu chvíli mi nedocvaklo použití SU 😉 takže samozřejmě na obojí stačí SSH/Putty.

  4. Já mám jako LMS virtuál s debianem na svém serveru.
    Jako klient lze použít libovolný stroj s linuxem a zvukovkou (tedy i raspberry) s nainstalovaným balíčkem squeezelite (v debianu a raspbianu je to sudo apt-get install squeezelite )
    Po instalaci příkaz sudo squeezelite -l ukáže seznam zvukových výstupů. Pak již stačí upravit konfiguraci v /etc/default/squeezelite ( sudo nano /etc/default/squeezelite ) a vše maká. Pozor, sežere zvukovku a ta není k dispozici pro ostatní programy! Na své pracovní stanici jsem do virtuálu na kterém pracuju přidal virtuální zvukovku navíc a přiřadil ji squeezelitu a jsem v pohodě. Pro ovládání používám v článku doporučený Squeezer.

          1. teraz to neviem otestovat ci aj skutocne hraje ale tvari sa to ze hraje. rad by som vsak vedel ako zobrazit co prave hraje (name, title, mode)

              1. pre radio to asi nefunguje, ci? lebo mi zobrazuje “0” 🙁
                este by ma zaujimalo VTI2 + ako si pridal Spotify aby ho prehralo…

              2. funguje to 😀 neviem kde som robil chybu ale uz to ide..
                co by som este rad vedel je ten status v VTI2 pausa, hraje atd. a ako si pridal spotify alebo co prehrava spotify

      1. Spotify pridas jen to LMS(logitech media serveru) tam si muze pridat do oblibenych co chces, ale primo ovladat to kupodivu nejde, jedine pres alexu,google home…Na vyhledavani,mene poustene alba,ovladani atd spotify pres LMS si stahni app do mobilu.

  5. To mne by zase, teď, když jsem konečně rozběhal LMS a i Raspberry se Squeezplayery pro každou zonu, jak řešíte repro a zesíky 😀 Nejvíc mne trápí zapínání vypínání. Teď mám testovací režim ještě v bytě, takže využívám stávající AV recievery každej pes jiná ves, Onkyo, Kenwood, Samsung, bohužel ani jeden není “chytrej”, takže je sice fajne, že si ovládám zdroj, ale zesík musím zapnout a přepnout ručně ovladačem 😀 Navíc jsem zjistil, že Raspberry v solo provedeni ma dost chabej audio výstup, takže zesík musím hodně zesílit, což pak po přepnutí na TV málem vyskočí repro z okna.:-D Ale možná jen nevím jak na to. Když na Raspberry přidám Hifiberry DAC+ tak je to už k použití s rozumnou hlasitostí. Snažím se vymyslet jak to pak udělám v baráku v praxi, protože mám minimálně třech pokojích AV vybavení na slušný úrovni, zároveň ale chci (zvažuju) hudbu i v jiných místnostech jako je třeba koupelna, možná i dětský pokojíky, zimní zahrada, kde žádný audio aparatury nebudou, takže to budu řešit nějakými repro v rozích bo stropu. Ale jak řešíte skloubení systémů, vypínání a přepínání av recieverů a vypínání zapínání dedikovaných zesíčků pro třeba stropní repro? Jediná csta co mne napadá je vyměnit AV recievery za modernější s komunikací/ovládáním po síti a ty dedikovaný zesíčky spínat Loxonem?

    1. Pouzivam Denon AVR x1400h, zakladne ovladanie zapnut, vypnut, volume, prepnut TV, Internet Radio (play, stop), TV tuner mam. S tym ze to co robim dialkovym ovladacom (ir) sa mi zobrazuje (s par sek. oneskorenim na Loxone (nazov pesnicky, radia)). Taktiez viem zapnut audio napr. ked pridem domov a nastavit hlasitost.

      Co nemam: 1. prehratie pesniciek z NASka (este neviem ci to budem robit cez denon heos (maju na to vl. port cez kt. sa to da ovladat (tcpdump staci na rozpoznanie). Mam ist na to cez LMS
      2. zoznam pesniciek.
      3. prepinanie medzi oblubenymi internet. radiami.

      Ak ma niekto denon heos a loxone rad sa porozpravam 🙂 (vcera som to cele prekopal cez prvok “ovladac medii”). Dlho mi trvalo nez som prisiel na to ako to cele vl. funguje. Ale to je asi so vsetkym.

  6. Chtěl bych se zeptat, zdali někdo neřešil podobný problém. Nainstaloval jsem na raspberry PI3 LMS klienta s DAC zesilovačem. Dále jsem na další Raspberry nainstaloval LMS server, Na třetí raspberry jsem nainstaloval Loxberry, ten se baví s LMS a Loxonem. Postupoval jsem dle Vaších postupu a nahlížel jsem i na oficiální stránky projektu. Vše sice funguje, ale mám dost velký problém se stabilitou. Pokud jsem do sestavy nepřipojil Loxone a Loxberry, fungovalo vše stabilně, z pohledu např. aplikace „squeezer“. Jakmile jsem integroval loxberry a Loxone s touto jednou místnosti, ovládaní se stalo dost nespolehlivé. Stává se že vyšlu z loxonu stop, pause, play ale nic se dlouho neděje. Příkazy musím opakovat i několika násobně. Ovládání z mobilní aplikace „squeezer“ se také stalo dost nespolehlivé. Když se dívám v loxone configu na debug komunikace, vidím že loxberry posílá stavy zhruba jedenkrát za sekundu o všech informacích. Zajímavé například je to, že z aplikace i z Loxone ovládání hlasitosti probíhá vždy perfektně. Máte nějaké nápady, kde by mohl být problém ve spolehlivosti? Schválně jsem jednotlivé „body“ rozdělil, jestli není problém s výkonem raspberry, ale zde problém nebude. Loxberry má ver. V1.4.0.3, Squeezelite Player Plugin V0.5.5.

  7. Cau,

    co myslis tim “LMS klient”?
    Co Te vedlo k tomu pouzit 3x Rpi? Mam tohle vsechno na jednom RPI(krom teda DAC, mam USB zvukovky) a zadny problem neni.
    Hledal bych problem v siti, jinak Loxberry by urcite nemelo co 1s posilat informace o zonach, ale je to myslim co 60s a to mozna i mene.

  8. Pokud Ti to nejde korektne ani z APPky “squeezer” , tak urcite je problem nekde na siti( stejne porty mozna stejne IP na Rpi atd) Loxberry je jen prostrednik pro komunikaci mezi Loxone a LMS a Loxone pokud nemas zas nekde stejne porty ci IP opet nemuze samo osobe delat problem. Mam celkem 5 zon na jednom Rpi, takze HW pro vykon je dostacujici bezproblemu, ikdyz je vse najednom Rpi(LMS,Squeezer player, Loxberry). Kdyz otom premyslim, mam tam i dekodovani z h.264 na mjpeg, coz je mega zrout vykonu a jede to stabilne.

  9. Chtěl jsem multiroom jednotlivé místnosti osadit DAC zesilovači proto ty samostatné Raspberry. Děkuji za návrhy, podívám se ještě na síťový provoz jednotlivých paketu, protože je dost možné že jsem udělal chybu např. v loxbery kde mám konkrétní MAC adresu zóny svázanou s fyzickou mac právě dané zóny s raspberry. Jen jsem chtěl potvrzení, že nestabilita chování je nespíš jen můj problém.

  10. Zkus jit cenou nejmensiho odporu, vse nainstaluj na jedno Rpi(aspon pro testovani). Takhle eliminujes mozne problemy s porty, ip atd.

    Tak pridej dalsi zonu pres dalsi Rpi a pokdu to zacne delat problem, vis, kde ho hledat. O vykon se opravdu neboj 😉

  11. Ne ne, jedno Rpi zvladne 5 zon(1x interni zvukovka+4USB).
    Zesiky dle libosti, projdi forum, tak jsou odkazy a klady/zapory. Nekde jsem tam psal i jake USB zvukovky radeji pouzit kvuli pripadnemu “bruceni”, ktere ty levne USB zuvkovky delaji.

    1. Ahoj, nemáš nějakej základní config, podle, kterého se lze něco přiučit? Zkouším zapojovat zvonek a alaram. Konkrétně aby při přehrávání a zazvonění na zvonek se vrátilo přehrávání zpět. Zkoušel jsem to podle nějakého návodu s uložením aktuálního playlistu, ale to v případě radia nebo spotify nefunguje. Díky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *