Forum

Forum

iRobot Roomba 980 o...
 
Notifications
Clear all

iRobot Roomba 980 ovládaný přes Loxone

105 Posts
13 Users
4 Likes
20.8 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3077
 

Ok, takze s novyma Wifi AP od Unifi beha soft Roomby naprosto paradne

http://screencast.com/t/xVvoyuHq1h

Takze pro instalaci staci jen to co jsem psal vyse a melo by to jet


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

Co vše se pak z Loxone dá na Roombě ovládat?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3077
 

dá se říct, že úplně všechno. Mrkni tady na list funkcí, které lze volat  https://github.com/koalazak/rest980

roomba má opravdu pěkně udělané api, takže cokoli, co lze s roombou běžně dělat, lze díky té knihovně volat přes REST api (http požadavek)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3077
 

Co mne momentálně láká zkusit je, aby si roomba uměla "sama" rozsvítit v místnosti, do které vjede ;-). Díky x/y pozici, co umí vracet a díky tomu, že je základna vždy na jednom místě by to mělo jít.

Když totiž jede v úplné tmě, tak mi občas hodí chybu 17, že se ztratila ;-). A zároveň nechat všude svítit mi přijde zbytečné.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Jediné co mi hrozné vadí ze romba nemá je dock napojeny na centrální vysavač. Chci aby když je romba plna nebo dojde elektrika dojela do docku, nabyla se a sepla vysavac, který ji vysaje. Druhy den jede zas. Probíral jsem to loni na CESu přímo s irobot tak uvidime, jestli slib dodrží.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  
Posted by: L

 

Tak jsem zkusil ten githubacky programek naroombu, ale nejede to.

Instalace je celkem snadna. Staci nainstalovat NPM nastroj (to jsem popisoval v clanku o NodeRED na blogu), pak je potreba nejprve stahnout a spustit doritu980 na ziskani login/password

$ git clone  https://github.com/koalazak/dorita980.git 
$ cd dorita980
$ npm install
$ npm run getpassword

tim se ziska blid/password. pak stahnout rest980 a nainstalovat a nakonfigurovat

$ git clone  https://github.com/koalazak/rest980.git 
$ cd rest980
$ npm install

konfigurace se dela v souboru config/default.json

a pak uz jen spustit

$ cd rest980
$ DEBUG=rest980:* npm start

jenze, ackoli webova sluzba jede a odpovida, tak komunikace s roombou je nejaka desne divna. Kdyz uz se prikaz posle, treva to 5minut, vetsinou ale skonci chybou 

RequestError: Error: connect ETIMEDOUT 192.168.6.109:443

Pritom pingnout jde roomba furt a z mobilu (ze stejne site) jde ovladat taky kdykoli. Takze mi prijde, ze je neco blbe v tom programu, ale nenapada me moc co.

Cokoli, co se vola jen lokalne v programu (ziskani verze, ukazani UI na ovladani roomby,... ) je okamzite, ale jakmile se snazi ziskat info z roomby, tak to cele vytuhne a kdyz to jde dobre, tak se roomba za 5min rozjede. Ale vetsinou to spadne chybou.

Zkusim to pak jeste, az budu mit ty Unify routery, jestli se mu treba nelibi to smerovani nebo neco, ale zatim teda nic moc

   

Ahoj,

tak jsem pokusil o instalaci dorita980 na raspberry-pi a zkončilo to s následující chybou. Nevíš co s tím?

screen.jpg

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3077
 

To vypada na nejakou spatnou versi node.js nebo neco,  ze to jeste nezna to const. 

 

Hod mu to na github do issues,  on bude vedet. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No já to jen zkusil, protože jsem našel v šuplíku starší raspi. Příští týden budu mít ten QNAPový NAS. Tak to zkusím znovu. No vlastně bych ještě mohl vyzkoušet nainstalovat novější verzi node.js

Díky za pomoc.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3077
 

Nebo to zkus nejdriv na lokalnim pc. Tam to taky poběží 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No mám tu ještě jeden notebook, tak zkusím ubuntu, nebo ve virtualboxu. jakou verzi toho nodejs používáš? Teď je tam tuším 6.9.4 ale s tím by mohl mít problémy NodeRed.

Jinak docela hezké přednášky na téma IoT, NodeRed MQTT  jsou na youtube z linuxdays 2016.

https://github.com/bastlirna/linuxdays2016/tree/master/w2-node-red


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3077
 

ten node.js, npm a dalsi bezi i na windows. nemusis jen ubuntu.

Tu verzi ti bohuzel nepovim, ja uz mam vsechno nad dockerem a pouzivam primo ten roomba docker image co tam ma on k dispozici. diky tomu nemusis vubec nic instalovat a jen to pustis

 

docker-run-console --name dum-roomba  -v %cd%\data:/data -p=3000:3000 -e BLID=xxx -e PASSWORD=xxx -e ROBOT_IP=roomba-ip koalazak/rest980


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Aha tak to asi počkám opravdu na ten QNAP NAS, protože ten by měl podporovat i docker. Tak už se nemůžu dočkat 🙂 Pak to ještě vše dát dohromady s MQTT a Loxone. Hlavně se těším na to, že budu moci zasílat kontrolní stavy tepelného čerpadla atd... 🙂 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3077
 

mqtt jde taky v dockeru, stejne vse ostatni. ja uz zdokroval vetsinu domu a vtsinu pracovnich veci.

a dneska vecer budeme s kolegou pravdepodobne presunovat uz i weby vcetne vodniku do dockeru na azuru 😉


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak jsem dnes učinil druhý pokus o začlenění robotu do loxone. Instalace zdá se proběhla v pohodě. Pak jsem spustil getpassword a vše skončilo následovně :

kolda@sony:~/dorita980$ npm run getpassword 10.0.1.55

> [email protected] getpassword /home/kolda/dorita980
> node ./bin/getpassword.js "10.0.1.55"

Make sure your robot is on the Home Base and powered on (green lights on). Then press and hold the HOME button on your robot until it plays a series of tones (about 2 seconds). Release the button and your robot will flash WIFI light. Then wait and look here...
Fatal error connecting to robot. Please verify the IP address and connectivity: { Error: connect ECONNREFUSED 10.0.1.55:443
at Object.exports._errnoException (util.js:1022:11)
at exports._exceptionWithHostPort (util.js:1045:20)
at TCPConnectWrap.afterConnect [as oncomplete] (net.js:1090:14)
code: 'ECONNREFUSED',
errno: 'ECONNREFUSED',
syscall: 'connect',
address: '10.0.1.55',
port: 443 }

npm ERR! Linux 4.4.0-59-generic
npm ERR! argv "/usr/local/bin/node" "/usr/local/bin/npm" "run" "getpassword" "10.0.1.55"
npm ERR! node v7.4.0
npm ERR! npm v4.0.5
npm ERR! code ELIFECYCLE
npm ERR! [email protected] getpassword: `node ./bin/getpassword.js "10.0.1.55"`
npm ERR! Exit status 1
npm ERR!
npm ERR! Failed at the [email protected] getpassword script 'node ./bin/getpassword.js "10.0.1.55"'.
npm ERR! Make sure you have the latest version of node.js and npm installed.
npm ERR! If you do, this is most likely a problem with the dorita980 package,
npm ERR! not with npm itself.
npm ERR! Tell the author that this fails on your system:
npm ERR! node ./bin/getpassword.js "10.0.1.55"
npm ERR! You can get information on how to open an issue for this project with:
npm ERR! npm bugs dorita980
npm ERR! Or if that isn't available, you can get their info via:
npm ERR! npm owner ls dorita980
npm ERR! There is likely additional logging output above.

npm ERR! Please include the following file with any support request:
npm ERR! /home/kolda/dorita980/npm-debug.log
getpassword.png

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3077
 

tezko rict co presne to je, ale nekolik moznosti

- roomba musi byt ve stejne siti jako pocitac

- roomba musi bejt probuzena stistknutim tlacitka

- mobil nebo jine zarizeni nesmi byt napojeno na roombu


   
ReplyQuote
Page 4 / 7
Share: