Forum

Forum

Notifications
Clear all

LED panel 600x600

371 Posts
45 Users
26 Likes
85.1 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak jsem na Aliexpressu objednal dva panely LED 36W 600x600 mm.

Nebylo by na tom nic tak zvláštního, jenže panely mi přišly za tři !!! dny a bez cla a DPH !!! Tak rozměrný balík by normálně celnicí neprošel, takže jsem to zopakoval a teď čekám zda se bude vše opakovat. Jeden kus tedy přijde na necelých 25USD tedy asi 600,- Kč.

https://www.aliexpress.com/item/2PCS-600X600-36W-LED-Panel-Lights-Grille-Light-ceiling-lamp-CE-RoHS-AC85-265V-Aluminum-frame/32669999721.html?spm=2114.13010608.0.0.yAjOgQ

 

Balík byl odeslán z Německa přes DHL. Domů mi to doručila PPL.


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Hodne zajimave ;-). Jak si z toho vyrazil ceny 25USD? Link ukazuje 51USD


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Je to cena za 2 ks a vzhledem k tomu, že je cena nad 50USD je další sleva tuším 3USD.


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

To je super cena:),ale nemáte náhodou typ na stmívatelný led panel kruhového tvaru (průměr 100-150mm) s napájením 24VDC.U většiny led je trafo na 230VAC a není uvedeno napájení sekundáru, tedy napájení LED. Bývá klasika 12VDC a 24VDC je "nestandart"?  Nebo je standart, že lze všechny napájet 12-24VDC jako je např. u DMX dekoderů? Dík. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

U těchto panelů není napětí na "sekundáru" až tak důležité. Většinou se jedná o tzv. proudové zdroje, u kterých se udržuje konstantní proud (většinou 300mA nebo 600mA). Napětí na výstupu zdroje je třeba v mém případě 54-64V při proudu 580-600mA.


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Co je zdroj proudový vím, až ted mě vlastně napadlo, že už jsem se s tím také u LED setkal. takže obecně , když mám konstatní proud 600 mA, a výkon led je třeba 36W, tak to dává 60V. Ale pro napájení ze zdroje 24VDC a výkon 36W by byl proud už 1,5A. a hodnotu napětí pro snížení proudu už nemůžeme zvyšovat. Tak jak to řešit v tomto případě, když bych led chtěl napojit třeba na jeden kanál DMX: https://www.aliexpress.com/item/PX24506-DMX512-Decoder-Driver-Controller-3A-CH-Output-9A-Amplifier-DC12V-24V-for-RGB-LED-Strip/32410139548.html?spm=2114.13010608.0.0.CCxbrW

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Presne takto som to mal v plane zapojit aj ja. Konzultoval som to v praci s kolegom elektrotechnikom, ktory mi povedal, ze to nebude s normalnym pwm dimmerom fungovat prave kvoli tomu, ze (ak som mu dobre porozumel) panel vyzaduje prudovy zdroj a pwm dimmery su urcene pre led pasky, kde sa pouziva napatovy zdroj. Teda ono by to vraj mozno chvilu fungovalo, ale odrovnalo by to casom bud ten panel, alebo ten zdroj.

Jedinym zmysluplnym riesenim je podla neho priamo stmievatelny prudovy zdroj (ktory moze byt riadeny rozne, bud modulaciou privodu 220V triakom, kde je velka sanca, ze si to nesadne, alebo 0-10V, alebo dmx, alebo proste nejak).

Osobne som z toho tiez nestastny, pretoze som mal predstavu, ze budem mat v racku 24V zdroj, za nim DMX dimmer a modulovanych 24V budem tahat priamo k panelom. Ja som kupil na test panely 22x22 cm a k nim jeden stmievatelny prudovy zdroj, teraz cakam na dmx dimmer z ciny, aby som to mohol otestovat.

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Takto jsem také pár svítidel odpálil. Řešení je opravdu jen v tom, že pokud chcete stmívat led panel který je původně napájený proudovým zdrojem, budete muset koupit stmívatelný proudový zdroj. Tak jsem to udělal i já. Výrazně to ale prodražuje celou sestavu.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Já mám v plánu okopírovat nápad z blogu, kde si dotyčný koupil "obyčejná" světla na 230V s plechovými zády, vykuchal a nalepil LED pásky k těm pak povedu z rozvaděče 24V přes DMX.

@koldavideo, balík dorazil bez cla a DPH protože byl z EU 🙂 Projde to i napodruhé 🙂


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

a jak je to řešeno u klasických LED bodovek, nebo LED orientačních světel, je také zapotřebí reg. proudový zdroj. No musím to ještě naštudovat, ale myslím, že běžné se v tomto případě nastavení jasu používá a že by pro každou LED používaly reg. zdroj konst. proudu?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

To záleží jaké použiješ bodovky, pokud na 24V tak je zapojení možné jako  jsem uvedl výše. Přijde mi to jako nejjednodušší řešení. Jinak mají LED bodovky na 230V externí zdroj.


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

@Pa.v.el- výše jsi mluvil jen o vykuchání světel na 230VAC. mě jde o variantu, kterou jsme řešil s MSK, kdy se použije DMX dekoder s výstupem 24V a k tomu LED bodovky. Jen potřebuji poradit, kde sehnat bodovky a orientační světla na 24V, protože většinou jsou všechny na 12V, nebo rovnou 230VAC.

 

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@Pavel - stale oscilujem medzi tymito dvomi variantami a neviem si vybrat. Tie led panely (20x20 cm) som videl nazivo osadene v celom susedovom dome - a vyzera to dobre. A vyjde to cenovo rovnako, alebo lepsie, ako najlacnejsie (=hnusne) stropne svietidla z nejakeho hobbymarketu, pretoze 1 panel je za 400 a ma tusim 20W, kdezto najlacnejsie stropne svetlo vyjde 600 + 2x100 za ziarovky + led paska + kopa prace (ceny czk). Pravdou ale je, ze poziadavka na stmievanie to nasledne dviha kludne na nasobky. A preto hovorim, ze som sa nerozhodol a stale oscilujem 😀


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

@zdenda - LED bodovky na 24V koupíš na Aliexpressu 🙂 Na blogu jsou pod některým článkem odkazy.

Já nejspíš nebudu moct dávat světla do podhledů (jinak bych to řešil asi taky led panelem) abych nenarušil vzduchotěstnost, tak se připravuju na variantu světel klasických na stropě alá vykuchaných na 230V a předělaných na 24V LED pásek. Právě ta bezproblémová stmívatelnost přebíjí vše ostatní.

Zajímalo by mě jestli by se ten panel 600x600 rozjel i na 24V....


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mna by skor zaujimalo, ci by sa taky prisadeny panel z led pasok nedal nejak lahko vyrobit. Jeden plat plechu, jeden plat mliecneho plexiskla, medzi to natahat pasku a nejak to zosroubovat dohromady.

 

... ked si zoberes, ze to niekto je schopny prilepit na MDF-ko 😀 😀 😀

https://www.slrlounge.com/diy-build-insanely-bright-led-light-panel-70/


   
ReplyQuote
Page 1 / 25
Share: