X
Forum

Forum

iRobot Roomba 980 o...
 
Notifications
Clear all

iRobot Roomba 980 ovládaný přes Loxone

105 Posts
13 Users
4 Likes
20.5 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  
Posted by: michalverner

 

Tak kluci, mam to rozbehane.

Stojite o to, abych si nasel cas udelat navod jak na to?

je to postaveny - Raspberry Pi jako broker s node-red kterej chyta eventy z Roomby a posila je na Virtualni UDP vstup Miniserveru.

M.

 

Tak kdybys vytvořil návod - bylo by to opravdu super 🙂


   
ReplyQuote
(@michalverner)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
 

Okay, o vikendu neco napisu.

 

Re FW 2x z pohledu node-red resp. Rest980 neni zadna zmena, teda aspoň jak jsem to pochopil.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak to je super. Blid, heslo atd.. jsem detekoval ale server mi běží - resp neběží v dockeru na nas serveru. Tuším že autor má v dockeru jen tu starší verzi pro firmware 1.6xx . Alespoň tak jsem to pochopil.  


   
ReplyQuote
(@michalverner)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
 

kterej? 🙂 rest980? Podle dokumentace by mel umet - v githubu je videt nejakej novej dockerfile

https://github.com/koalazak/rest980

Predpokladam, ze dorita980 kterou k tomu potom budes pouzivat musi byt ve verzi, ktera umi 2x fw.

M.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No u toho NASu to funguje tak, že si vyhledám container přímo na docker hub - viz příloha. 

Screenshot 2017 04 26 11.10.24

Pak dám create a tím se vše stáhne na NAS a spustí se úvodní nastavení (blid heslo, IP atd...), které se zřejmě uloží do konfiguračního souboru.  

Screenshot 2017 04 26 11.14.25

Nakonec se jen spustí: 

Screenshot 2017 04 26 11.17.55

Něco ale není v pořádku. 


   
ReplyQuote
(@michalverner)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
 

A co neni v poradku? Ten warning neni moc verbose 🙂

Ja mel v configu cloud api zakazany, mel jsem pocit, ze to jeste koalazak nema uplne hotovy.

Kdyz se podivas na tom boxu na port kde to posloucha (3000 default) treba na /map ( http://10.0.1.8:3000/map) tak ti to vrati neco, nebo chybu 404?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No tak teď to vypadá že mám asi špatnou authorizaci :

 

Screenshot 2017 04 26 12.22.37
    at doWrite (/usr/src/app/node_modules/readable-stream/lib/_stream_writable.js:345:64)                                             at writeOrBuffer (/usr/src/app/node_modules/readable-stream/lib/_stream_writable.js:334:5)                                              at Writable.write (/usr/src/app/node_modules/readable-stream/lib/_stream_writable.js:271:11)                                             at TLSSocket.ondata (_stream_readable.js:555:20)                             at emitOne (events.js:96:13)                                                 at TLSSocket.emit (events.js:188:7)                                           at readableAddChunk (_stream_readable.js:176:18)                               at TLSSocket.Readable.push (_stream_readable.js:134:10)                   
    at TLSWrap.onread (net.js:548:20)                                                                                                                           
npm info lifecycle [email protected]~start: Failed to exec start script                                                                                      
npm ERR! Linux 4.2.8                                                                      
npm ERR! argv "/usr/local/bin/node" "/usr/local/bin/npm" "start"                             
npm ERR! node v6.10.0                                                                          
npm ERR! npm  v3.10.10                                                                           
npm ERR! code ELIFECYCLE                                                                  
npm ERR! [email protected] start: `node ./bin/www`                                              
npm ERR! Exit status 1                                                                
npm ERR!    
npm ERR! Failed at the [email protected] start script 'node ./bin/www'.                          
npm ERR! Make sure you have the latest version of node.js and npm installed.                
npm ERR! If you do, this is most likely a problem with the rest980 package,                 
npm ERR! not with npm itself.                                                               
npm ERR! Tell the author that this fails on your system:                                    
npm ERR!     node ./bin/www                                                                  
npm ERR!You can get information on how to open an issue for this project with:              
npm ERR!     npm bugs rest980                                                          
npm ERR! Or if that isn't available, you can get their info via:                 
npm ERR!     npm owner ls rest980                                              
npm ERR!There is likely additional logging output above.                                    
npm ERR! Please include the following file with any support request:                        
npm ERR!     /usr/src/app/npm-debug.log 

   
ReplyQuote
(@michalverner)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
 

s Dockerem neporadim, nemam zadnou zkusenost. To not authorized mi prijde ale jako vzkaz od neceho jinyho? nejakej mqtt client?

 

Zkousels nejak kompletne zrusit/smazat/znicit ten rest980 image a cely to vytvorit znovu?

M.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

zdravim, nema niekto nahodou skusenosti s pripojenim neato d5? mam ho uz doma a rad by som ho ovladal priamo z loxone.

J.


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

S Neato D5 bohužel neporadím, ale kdyby se zde našli nějací uživatelé Xiaomi Mi Vacuum Robota, tak mohu potvrdit, že je možná integrace do Loxone:

Vysavač

Integrace je realizována pomocí následujícího projektu. Jen je potřeba nějaké další zařízení, které obstará rozhraní mezi Loxonem a vysavačem (Raspberry, VPC, etc.).


   
Cerney and Aleq reacted
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

chapu tedy spravne, ze nyni je rest980 plne kompatibilni s v2.xxx FW? Chtel jsem koupil roombu 6xx, ale po precteni kupuju rozhodne 980ku 🙂


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím,

koupil jsem irobota J5 uspesne ho integroval do loxberry. Pres https://github.com/koalazak/rest980

mam ale problem jak spustim www server pres putty tak to funguje

ale jakmile ukoncim ssh spojeni s putty web server se zastavi... jak to mam udelat aby to bezelo napozadi..?

 

cd rest980

DEBUG=rest980:* npm start rest980:server Listening on port 3000

 

prosiiim pomoooc 🙂


   
ReplyQuote
Michal
(@michal)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2
 

@chucky Kombinací nohup + &, zkus tedy:

DEBUG=rest980:* nohup npm start rest980:server &


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím to jsem zkoušel .

nohup npm start rest980:server Listening on port 3000

. někdy to zabaralo a někdy ne.. lze to ale udělat tak aby to byla služba... abych při rebootu/vypadku napajení nemusel nic rešit....?

 

Diky... moc..


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

nejjednodussi na to je nodered a vyreseno


   
ReplyQuote
Page 7 / 7
Share: