Forum

Forum

iRobot Roomba 980 o...
 
Notifications
Clear all

iRobot Roomba 980 ovládaný přes Loxone

105 Posts
13 Users
4 Likes
20.7 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Ano tvůj příspěvek je perfektní. Když to takto doma každý své ženě vysvětlí tak je to jasné a lze robota považovat za jasně výhodnou investici .

Ale jinak stačí pouze jen ten fakt, že bych to třeba musel vysávat já .. a tady je už celkem jedno jak k výsledku dojdu. 

Prostě je už doma - uff.


   
msk reacted
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Je to tak, je třeba si uvědomit cenu času, taky raději někomu zaplatím 100kč/h a já můžu jít k zákazníkovi kde vydělám 500kč/h. Takže -400 a eště mě to nebude bavit nebo ten čas věnuju rodině -to je k nezaplacení 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

@msk: Ten postup dobre znam. ;-))))

Zkusil sem to tentokrat jinak. Rovnou koupit to nejlepsi a snad to bude dobre 😉


   
ReplyQuote
 wex
(@wex)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

Co se té instalace týče, tak ten Docker není potřeba, ne? Je to tam napsáno jako druhá možnost.

Na vybraném stroji je potřeba nainstalovat npm, což je balíčkovací systém pro javascript. Využívá ho i Node-Red.

Pokud je npm nainstalovaný, tak buď naklonuji ten repositář nebo to stáhnu ručně a rozbalím (pokud není git nainstalovaný). Přepnu se do toho adresáře, pomocí

$ npm install

se nainstalují potřebné javascriptové knihovny definované v package.json.

Potom se musí upravit soubor config/default.json. Konkrétně je potřeba zadat blid a heslo vysavače. Jak toto získat je popsáno tady:  https://github.com/koalazak/dorita980#how-to-get-your-usernameblid-and-password

getpassword je již nainstalováno, takže jenom spustit

npm run getpassword IP

a potom 

Make sure your robot is on the Home Base and powered on. Then press and hold the HOME button on your robot until it plays a series of tones (about 2 seconds). Release the button and your robot will flash WIFI light. Then wait...

Po konfiguraci pak již stačí jenom spustit server (z kořenového adresáře projektu):

DEBUG=rest980:* npm start

Pokud se objeví hláška:

rest980:server Listening on port 3000

tak by to mělo běžet. Takže po zadání adresy do prohlížeče:

http://server_address:3000/api/local/info/mission

by se měl jako odpověď odeslat JSON, který bude začínat "ok".

Robota nemám, tak jsem to nezkoušel. Problém by mohl nastat například v tom, že se nepodaří na nainstalovat npm nebo nějakou knihobnu, protože zařízení má ARMový procesor (toto řeší práce Docker) nebo nainstalovaný systém má v balíčcích starší verzi npm. Synology DS 214 Play má Atom, takže by to snad neměl být problém.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

To mám za to že jsem ve škole nadával pozor, když jsme tuto problematiku před 20-ti lety probírali.

Sakra tak nějak se v tom nemůžu zorientovat 🙂 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Filtry a sběrné kartáče k Roombě 980 jsem objednal zde :

https://www.aliexpress.com/item/1-Tangle-Free-Debris-Extractor-Set-SideBrushe-Hepa-Filter-For-iRobot-Roomba-800-series-870-880/32601131158.html?spm=2114.13010608.0.0.xdiPvN

Třeba se to někomu bude hodit. Hned jak to přijde, tak napíšu recenzi.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

To je paradni, ze se i tohle da na Aliexpresu sehnat 😉


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Taky mě to překvapilo. Co Roomba ? Už ji máš doma? Nebo jí přinese ježíšek? 🙂 Zrovna včera mi žena říkala že je s tím velmi spokojena. Mám to nastavené tak, že vysává jen v pracovní dny a fakt je to poznat. Za ten víkend se toho nahromadí hodně. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

Roomba vcera dorazila, ale hned ji zkonfiskoval jezisek ;-). Takze sem ji ani neotestoval jestli funguje. Ze pry cihla v tom nebude a testovani pocka 😉


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Jo jo nemáme to někdy jednoduché. Nechci toto vlákno zaneřádit ale četl jsem něco k napájení toho osvětlení stromečku. Tak Ti posílám nějaké řešení tam.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

To je nejúžasnější věc, jakou jsem si kdy koupil ! 😉

Vůbec se to nedá srovnávat s tou zmatenou základní verzí, která se jen náhodně točí a čistí. To co předvádí ta 980tka je naprostá symfonie. Včera jsme na ni koukali jak uklízí celé dolní patro a dneska horní.

To jak je ten SW chytrý, jak zvládne mapovat prostor, jak se pak dokáže už přesně vrátit na konkrétní místo nebo do místnosti (což sice občas nechápu, ale když ji to dělá radost) a hlavně, jak když dokončí zajede zpátky do docku.

A jak opravdu všude uklidí a kolik toho vysaje. Prostě mazec.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Já Ti to říkal, že nebudeš litovat 🙂 

Nás hlavně fascinuje to, co všechno vysaje. Kolik se toho po baráku najde. Dnes jsem z roomby vytáhl pastelku 🙂 Hned potom jsem vyzval celou rodinu aby se přiznala koho ta pastelka je - no a co myslíš - NIKOHO 🙂

Ta nejmenší přísahala že takovou černou pastelku nikdy neměla 🙂

Už se těším na implementaci do Loxone 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

Jj ;-). Po tom, co jsem videl tu 6xx radu roomby, tak jsem mel ocekavani docela nizko. Takze ta 980 naprosto oslnila 😉

Jinak s tim co vysaje, to je presne ono. I. mela naprosto naklizeno na vanoce a kdyz jsme to vcera pustili, tak po celem dome nasel obrovske mnozstvi vlasu a prachu. Naprosto nechapu. 

A to, jak vysaje rohozky, takze je i u vstupu uplne cisto, noto je balada 😉

Implementace do Loxonu bude, hned jak bude chvila, tak zkusim ten soft a napisu nejakej navod. Akorat ho budu rozchazet pod Linuxem a ne NAS/Routrem, ale teoreticky by to mohlo byt stejne, pokud je tam nejake ssh spojeni.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

Tak jsem zkusil ten githubacky programek naroombu, ale nejede to.

Instalace je celkem snadna. Staci nainstalovat NPM nastroj (to jsem popisoval v clanku o NodeRED na blogu), pak je potreba nejprve stahnout a spustit doritu980 na ziskani login/password

$ git clone  https://github.com/koalazak/dorita980.git 
$ cd dorita980
$ npm install
$ npm run getpassword

tim se ziska blid/password. pak stahnout rest980 a nainstalovat a nakonfigurovat

$ git clone  https://github.com/koalazak/rest980.git 
$ cd rest980
$ npm install

konfigurace se dela v souboru config/default.json

a pak uz jen spustit

$ cd rest980
$ DEBUG=rest980:* npm start

jenze, ackoli webova sluzba jede a odpovida, tak komunikace s roombou je nejaka desne divna. Kdyz uz se prikaz posle, treva to 5minut, vetsinou ale skonci chybou 

RequestError: Error: connect ETIMEDOUT 192.168.6.109:443

Pritom pingnout jde roomba furt a z mobilu (ze stejne site) jde ovladat taky kdykoli. Takze mi prijde, ze je neco blbe v tom programu, ale nenapada me moc co.

Cokoli, co se vola jen lokalne v programu (ziskani verze, ukazani UI na ovladani roomby,... ) je okamzite, ale jakmile se snazi ziskat info z roomby, tak to cele vytuhne a kdyz to jde dobre, tak se roomba za 5min rozjede. Ale vetsinou to spadne chybou.

Zkusim to pak jeste, az budu mit ty Unify routery, jestli se mu treba nelibi to smerovani nebo neco, ale zatim teda nic moc


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Já Ti věřím 🙂


   
ReplyQuote
Page 3 / 7
Share: