X
Forum

Forum

iRobot Roomba 980 o...
 
Notifications
Clear all

iRobot Roomba 980 ovládaný přes Loxone

105 Posts
13 Users
4 Likes
20.5 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Teď jsem si na Synology instaloval Plex.tv a všimnul jsem si tohodle nepomohlo by to na rozjetí tý Java věci pro Roombu?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak tedy nevím. Nainstaloval jsem na Synology NAS ten node.js .

Dále jsem postupoval podle tohoto návodu :  http://blog.e-nnov.fr/synology-dsm/node-js/#.WE0DOrLhC00

Zatím bez nějakého úspěchu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nie, tomcat nepomoze a je zbytocny, staci ten nodejs. Ak sa vcer dostanem za komp pozrem na to.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak to by bylo super, pokud by se to podařilo rozchodit 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Třeba zjistíme, že nic z toho nepotřebujeme a vše půjde ovládat pouze z Loxone. Třeba vše půjde jen přes virtuální vstupy resp. výstupy.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Muzu se zeptat, jak jste s tou 980 spokojeny? Doma padlo rozhodnuti koupit roombu, ale vubec nedokazu vybrat vhodny model. 

U nich na webu ma kazdy produkt jinou stranku, takze to nejde poradne srovnat, ve srovnani pak nektere modely chybi. A z toho co mi prijde, tak ta 980 krom toho ovladani moc veci navic nenabizi.

Ma smysl tu 980 kupovat, nebo jakou byste doporucil?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

My ji máme a opravdu ji můžu doporučit. Máme všude lesklou dlažbu, takže je vše vidět (mám do tři ženské - a dlouhé vlasy). Je to asi ten největší pomocník co mám. Jde o to že tento model má značně vylepšený způsob vysávání. Navíc jsem se díval na nějaký web kde mají teď 3000 cash back. Všechny ostatní vysavače jsou jen napodobeninou která funguje sporadicky. Tady tento už asi má smysl - o toho se také odráží i ta cena.

V aplikaci jde nastavit cokoli, jde naplánovat úklid atd. Hlavně má info o stavu - např. plný zásobník smetí, stav baterií atd ...

Jediné co chybí je integrace do Loxone. Hlavně by bylo super, kdyby push-up okno informovalo o plném zásobníku. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

A mate k tomu aj normalny vysavac / dokaze ho plne nahradit? My chceme montovat central a zaroven aj kupit robota, ale pokial by bol ten robot dostatocny, spravim na central len rozvody a namiesto masiny za 20 kupim robota za 26 a rozvod centralu necham do rezervy.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Diky za info. My jsme si ted pujcili tu nejlevnejsi 605 na vyzkouseni a taky to neni spatny. Akorat ho pry musi vzdycky zavrit do mistnosti, tam ho nechat uklidit a pak dal. To co bych chtel ja, aby se v noci pustil a uklidil cele dolni patro (150m2). Coz mi prijde ta 980 idalni.

Ten cashback  3000 uz jsem prave taky nasel a dela ho jeste vic atraktivni ;-). Jeste to tu budeme resit, ale myslim, ze ho vemem. Takze pak budu moct pripadne zkusit rozbehat i ten loxone 😉

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Tak je rozhodnuto, roomba 980 objednana ;-). Maji i 30denni moznost vraceni, takze neni duvod to zkusit. 


   
David reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

JJ s tou 980-tkou budete fakt spokojení. Jinak ještě k výše uvedenému dotazu. Podle mého názoru robotický vysavač plnohodnotně "normální" vysavač nenahradí. Pohled do sběrného zásobníku robota mě vždy ale fascinuje, kolik máme doma ...

Svépomocí jsem udělal centrální vysavač spolu se štěrbinovými vstupy. Jde o to, že nemusíš tak často vysávat. Roomba jen udržuje určitý určitý stav. Jednou za čas ale musíš vysát tak jako tak. (nevysaje koberce s vysokým vlasem). Pořídil jsem i robota na stírání podlahy a také je to velký pomocník ale tady už to není tak komfortní. Robotický mop musíš sám připojit na nabíječku, nalít vodu vypláchnout atd.. i tento robot ale pomůže. Vytře podlahu beze šmouh 🙂  Prostě ti zůstane více času na diskutování na vodnici.net 🙂

nebo na pivo 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No to hej, ale za 30k? To je dost penazi ...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

ne ne jeeen 24.500 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

26.700 (videl sem i za 26.200 ale nezdal se mi moc ten eshop) a do konce vanoc je jeste akce, ze pak vrati 3000kc po registraci vyrobku.

Takze 23.000. Porad zadna hitparada, ale kdyz si spocitam, kolik casu to usetri (cca 2.5h tydne x 100kc x 4tydny v mesici = 1000kc/mesic x 12 = 12.000kc rocne) pokud bych bral, ze na to budu mit nekoho na uklid. A to by tu byl 1x tydne. Takhle to bude uklizene kazdou noc.

Beru to jako investici do casu. Zaplatim si, aby nekdo/neco udelal za mne a ja to delat nemusel 😉

 

@koldavideo da se dostat na 23.200 kc ;-).  


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Hej hej, tomu rozumiem, len sa mi nechce dat 50k len za vysavanie (central + robot). Je mi jasne, ze to casom aj tak kupim, dokopy za 57, pretoze najprv kupim nejaky robot za 7, aby som zistil, ze stoji za hovno 😀


   
ReplyQuote
Page 2 / 7
Share: