X
Forum

Forum

integrace mezi Loxo...
 
Notifications
Clear all

integrace mezi Loxone a TČ ACOND PRO-R

19 Posts
5 Users
0 Likes
2,302 Views
(@pavel43)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 2
Topic starter  

Zdravím,

mám dotaz, zda někdo z vás řídí přes Loxone tepelné čerpadlo ACOND PRO-R? (topení, chlazení, ohřev TUV) resp. asi jakékoliv ACOND čerpadlo přes nový protokol MODBUS TCP.

Rozhoduji se mezi koupí TČ NIBE a nebo ACOND.

NIBE lze prý řídit bez problémů, ale ACOND je o dost levnější.

V LOXONE mi nedokázali samozřejmě odpovědět.

z ACONDu mi poslali vyjádření:

  • všechna současná TČ Acond umí komunikovat s nadřazeným systémem (Loxone)
  • komunikace probíhá prostřednictvím protokolu ModbusTCP, tzn. nejsou potřeba žádné další vodiče. Komunikace probíhá po ethernetovém kabelu, kterým je TČ připojeno do domácí sítě
  • popis komunikačního rozhraní (tzn. popis toho, co je možné z TČ číst a v TČ vzdáleně nastavovat), najdete v příloze.

Máte s tím někdo zkušenost?

Díky moc

P.


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Tak Acond a NIBE jsou dvě úplně odlišné kategorie čerpadel, proto ty rozdíly v ceně.

Nibe řada S má vše již v sobě. Starší verze se musí dovybavit Modbus převodníkem, který stojí docela dost.

Jsou zde lidi, kterým fungoval až 3 Acond. Pak jsou zde takoví, kterým funguje a ještě chvíli fungovat bude i ten první. 


   
ReplyQuote
(@pavel43)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 2
Topic starter  

@kobra23 Díky za odpověď,

NIBE F2120+VVM S320 byla moje volba, moderní účinné TČ, ve vnitřní jednotce nerezový zásobník TUV, bezproblémová integrace s LOXem.

Prodejce z MB, který prodává NIBE i ACOND mi doporučil spíše ten nový ACOND PRO.

Prý novější technologie než u NIBE, modernější chladivo, tišší chod, lepší SCOP, taky umí chladit. Jen vnitřní jednotka nemá integrovaný zásobník TUV, takže se dodává obyč. externí. Můžou to být prodejní řeči, ale já nejsem odborník, tak mi zatím nezbývá než důvěřovat.

Cenový rozdíl je skoro 100k a to je sakra argument.

Kdyby měl ten ACOND někdo tady integrován do LOXu, zajímali by mě jeho zkušenosti.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@pavel43 

Tak toho prodejce bych vyměnil. Ten neví co říká, když obrandovanou asijskou jednotku vyzdvihuje před NIBE.

NIBE je jedině srovnatelné s DAIKIN. Vše ostatní je o parník vzadu.

Pokud chceš NIBE, IVT, DAIKIN a umíš si to namontovat sám, tak ti to dodám za mnohem lepší cenu a nemusíš řešit TČ druhé kategorie. 


   
ReplyQuote
(@tommach)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 2
 

Ahoj,

prosim muzu se zeptat jaky je hlavni rozdil mezi Acond a IVT. Abych nekoupil spatne mam nabidku na Acond.

Predpokladam, ze IVT ma komunikaci pres Modbus-TCP/IP a Modbus tabulka je k dispozici. 

Napriklad pokud jsem chtel tabulku od Plynoveho kotle Thermona, tak jsem u jejich technicke podpory narazil, ze to neposkytuji ( myslel jsem, ze OpenTherm je open ?)

kobra23 Muzes prosim napsat svuj kontakt ohledne IVT?

Dekuju Tomas.

This post was modified 2 years ago 2 times by TomMach

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Hlavní rozdíl bude v době dodání. IVT aktuálně dodací lhůta 12 měsíců.


   
ReplyQuote
(@samurraj)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 6
 

Zdar, já o tč přemýšlím docela vážně. Mám dva favority. Buď IVT air X nebo Mitsubishi Zubadan, popřípadě ještě se mi líbí PZP, ale o něm nejsou žádné recenze, nic.

Bohužel mám radiátory, TZ 8,5kW. Doteď kotel na tuhá paliva. Má cenu do toho tč vůbec jít? Aby mě pak nezruinovalo roční vyúčtování za elektřinu 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Když vyměníš radiátory, tak proč ne.

TČ má primárně největší význam pro topení do nizkoteplotního topného systému.


   
ReplyQuote
(@samurraj)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 6
 

@kobra23 - To bohužel nejde. Nerad bych rozkopával podlahy u 8 let starého domu. Si říkám, jestli nebude levnější, co se provozu týče nějaký zplyňovací kotel na TP a do budoucna piřídit FVE s baterkou


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Nebo TČ Nibe, které umí výstupní teplotu topné vody 70°C a pak se ty radiátory dají zachovat, akorát SCOP nebude ten nejlepší, které to TČ umí.

Jestli chceš FVE s baterií topit, tak na to zapomeň.


   
ReplyQuote
(@samurraj)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 6
 

@kobra23 - Topit s FVE opravdu nechci. Však jsem psal, že další možnost je místo tč pořídit zplyňovací kotel na dříví a k tomu tu FVE s baterkou.

Topit s tč na 70°C, to už musí být podle mého finanční sebevražda. Já mám radiátory na délku 1m a výška 60cm. Je jich celkem 13 v baráku. Jsou to ty klasické plechové radiátory Korado. Ono by možná stačilo vytápět řekněme na těch 40°C a když by to topilo pořád, tak se barák vytopí. Nyní mám, kromě kotle na TP ještě jako záložní zdroj elektrokotel a pro zajímavost jsem zkoušel celý den topit na 35°C a teplota se doma držela kolem 21°C při venkovní teplotě 0 - 2°C, takže těch 40 by třeba z nouze stačilo, těžko říct.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Nějak stále nechápu, proč lidi opomíjejí topení peletami.

Po dřevu a uhlí hned další nejlevnější topení, které se dá krásně dle požadavku zákazníka i automatizovat, bez nutnosti složitě zasahovat do topného systému.


   
ReplyQuote
(@samurraj)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 6
 

@kobra23 - Pelety nejsou nějaká ekonomická hitparáda. Paleta pelet (cca 1t) vyjde na nějakých 11 tisíc. Člověk protopí s automatem tak kolem min. 5 tun za sezonu, takže to máme nějakých 55 tisíc, to už můžu topit tepelným čerpadlem a vyjde mě to snad i levněji a bez jakékoli práce.

Samozřejmě mohu sehnat pelety volně ložené, které jsou levnější, ale zas je musím někde v něčem skladovat. To už raději topení tím dřívím, které je sice ze všech nejpracnější, ale zatím zaručeně nejlevnější.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Máš špatné informace. 

Do 12/2022 stála tuna 6.490,-

Díky válce na UK je aktuální cena cca 8.500,-

Průměrný dům v ČR protopí 4 tuny pelet.

Investiční náklady o polovinu nižší než do TČ, životnost kotle 2x delší než TČ. 

Narozdíl od TČ, kotli neklesá každoročně účinnost o x%.


   
ReplyQuote
(@samurraj)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 6
 

@kobra23 - Tady jsou tedy ceny jiné, ty tvoje ceny jsou za ty volně ložené nejspíš, ale s tím je práce navíc, pokud na to nemáš nějakou velkou nádobu nebo prostor, kde to skladovat.

https://eshop.biomac.cz/drevene-pelety-top-a1-paleta-1050kg-g8901.html

Ale samozřejmě s tou pořizovací cenou, to s tebou souhlasím.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: