X
Forum

Forum

Střídač Goodwe gw10...
 
Notifications
Clear all

Střídač Goodwe gw10k-et

125 Posts
21 Users
5 Likes
16 K Views
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

 Zdarec, když poslední dva dny pročítám komunikaci, tak mě případně prosím opravte, ale chápu to správně, že z Loxonu můžete i zapisovat do střídače? Já žiju v domnění, že lze pouze číst.

 Mě by hodně pomohla možnost měnit hloubku vybití baterie, když si zadám natápění bojleru při nízké ceně na Spot (cca od půlnoci do 4 ráno), ale nejdřív mi to buď vycucá baterku nebo si musím ručně v PV Masteru změnit ručně nastavení v tu dobu a tudíž musím vstát a to mě fakt jebe.  


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

@kostalkarel - přesně to dělám - měním hloubku vybití baterie prostým analgovým aktorem a zápisem hodnoty, kolik % chci nechat (pozor, není to DoD jak píšou v dokumentaci, ale min SoC). Adresa je 45356, příkaz 6, 16-bit a posílám tam přímo číselnou hodnotu, co chci nastavit. SEMS je z toho zmatený, ale baterka se chová korektně...


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@ondy tak to zkusím. dneska jsem v práci, tak se na to kouknu zítra odpolko. Jen pro jistotu, pokud tam pošlu blbost nebo to nějak zmrvím, tak nedopálím střídač nebo baterku? 


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

@kostalkarel - já to přenastavuju několikrát denně a zatím nic, takže to bude v pohodě 🙂


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 51
 

@ondy Presne, SEMS az tak neresim, v PV masteru se zobrazuje to, co ma. Resp. kdyz to zmenim pres Loxone, tak v PV masteru je spravna hodnota a to je pro mne "smeroplatny" 🙂 Nezkousel si laborovat s FastCharge a nastavenim, na kolik procent se ma nabit baterka z gridu? Chci se do toho pustit, takze pripadne pak napisu postrehy, jen ted se nedostava casu...


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

@kumpa - v PV jsem to právě nenašel - kde to tam vidíš? A nezkoušel, nemám spot, tzn. je mi jedno, jestli jedu ze sítě, nebo z baterky, která se ze sítě předtím nabila. Ale držím palce, myslím, že to by bylo hezké řešení, pokud je rozdíl minimálního a max. spotu větší, než je teoretické opotřebení baterií...


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 51
 

@ondy V PV masteru: Advanced setting -> Battery Setting -> Depth of Discharge (on-grid) a Depth of Discharge (off-grid). Nad tim je zatrzitko SOC protection.


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Díky za tip, já do toho nastavení nerad lezu - mám strach, že blbě kliknu a nastavím nesmysl. A ta hláška při odchodu o restartu tomu moc nepomáhá 🙂 Ale díky, je tam vidět okamžitá změna.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

ja minSOC nezapisuju a funguje.

ad kontrolovani, jak pro modbus na TC tak na Goodwe pouzivam kontrolu hodinovym impulsem, ktery porovna pozadovanou hodnotu vs hodnotu modbus READ a pokud neni shodna dostanu push notifikaci. toto budu menit, ze poslu 2 kontroly za sebou protoze sem tam se stane, ze se neco zmeni presne v ramci kontroly a diky intervalu vycitani dostanu false-positive hlaseni


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Aha, takže to není o kontrole a pak automatické nápravě, ale jen push notifikaci uživateli? Přemýšlel jsem právě, jak udělat automatický opravný mechanismus, ale na to nemám Lox znalosti... Už ten zápis SoC řeším přes radiobutton a pak program, který mi konvertuje zvolený radiobutton na hodnotu v %...


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@ondy pošli screen jak to máš uděláno a pokusíme se poradit

 

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

opravny mechanismus tam je, zapisovat kazdych 120s je to parametr analog-out


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

@pavka28 - je to trochu neumětelský, ale funguje to. Ale představa byla, že bych program nepoužil, přijde mi to jako zbytečné zatěžování miniserveru...

obrazek

@elpaso - právě to mi přijde "hulvátské". Chtěl jsem něco, co vyčte hodnotu a pak porovná s tím, co je nastavené v radiobuttonu. To by bylo v pohodě, kdybych uměl z hodnoty nějakým jednoduchým blokem udělat jinou hodnotu a tu pak porovnat s tím, co má nastavený radiobutton. Ale třeba mi poradí pavka28 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@ondy ja tomudle rozumim.porovnavat muzes v bloku status, problem je nekonzistetni casovani vycitani hodnoty, takze je potreba to mit trosku benevolentni z hlediska casovani exekuce... jinak bude priliz mnoho false-positives

neslo by to jednoduseji v tom novem bloku programovani a ne to psat v PicoC?


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

@elpaso - myslíš Programové sekvence? To mi přijde dost podobné jako to PicoC, jen tady víc klikám. Zásadně pořád postrádám je CASE nebo IF-ELSEIF-ELSE. Pokud mám na vstupu více než 2 možnosti, tak je to opravdu protivné. Jen nevím, jestli na to neudělat jiné vlákno, jsme přeci jen v GoodWe...


   
ReplyQuote
Page 4 / 9
Share: