X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

1-wire senzory

163 Posts
28 Users
13 Likes
46.9 K Views
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

NO myslim ze je to lepsi nez od loxone za 7K jeden kus.  a myslim ze je to lepsi nez bastlit neco sveho s cidlama co2 za 10 Euro


   
ReplyQuote
(@glaster)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

Ahoj,

nezkoušel někdo obejít Loxone ochranu proti použití teplotních čidel a iButton čtečky na jednom 1-wire extensionu??

Nechce se mi kupovat další 1-wire extension jenom kvůli iButton čtečce.

iButton používám na zastřežení/odstřežení a odemčení vchodových dveří, když mám zrovna vybitý telefon. Teplotní čidla mám zase v podlaze kde je několik okruhů podlahového topení kvůli rozměrnější místnosti.

Díky za případný typ


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

Tak to nevim ja bys chtel udelat. iButton ma dotazovaci cyklus myslim 0,1 sekundy a teplotni cidlas nejlepe 1 x za 60 sekund.

 

Osobne pouzivam v bojleru dotaz kazdych 10 sekund protoze se mi bojler nabiji plynovym kotlem.

 

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

A ako ta ochrana funguje?

Mam Loxone kufor kde je jeden 1-wire extension a je tam aj teplotne cidlo aj iButton.

Na teplotnom cidle nastavujte dotazovanie, ale na iButone nie.


   
ReplyQuote
(@glaster)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

Co mám info od Loxone partnera, tak ve verzích 8.x to ještě šlo, ale nebyl to doporučený scénář (kombinace teplotních čidel a iButton). Ale v aktuální verzi Loxone Config čip vůbec nedetekuje, pokud jsou připojeny i čidla teploty.

Ve starší dokumentaci od Loxone je uvedeno:

Vezměte prosím na vědomí, že interval dotazování na teplotní 1-Wire čidla velmi zatěžuje sběrnici. Interval dotazování by měl být pro 1-Wire teplotní čidla nastaven nejlépe na výchozí hodnotu 60 sekund. Z tohoto důvodu doporučujeme pro přístupový systém použít separátní 1-Wire Extension. Předejdete tím možným zpožděním (před rozeznáním přiloženého iButtonu), ke kterým může docházet v systému, kde je více teplotních senzorů.

 

V KB Loxone je pak info:

Na 1-Wire extension lze připojit pouze Teplotní senzory, nebo čtečku iButtonů, zařízení nelze kombinovat!


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Jak mate pls reseny 1-wire senzory (typ/umisteni) v pripade jinych tlacitek nez Unica a 1wire moduly od sedronic. Jde mi idealne o pekny reseni na Legrand Valena / Valena life?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212
 

Záleží jestli chceš, aby z tlačítka koukala hlavička nebo to chceš mít vše schované. Protože pokud to chceš mít schované, tak jsou zde na fóru fotky, jak je to nalepeno na tlačítko zboku pod krytkou, přes konektor = takže jednoduše vyměnitelné.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212
 

Tyhle fotky jsem myslel.

1 Wire   1
1 Wire   2

   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Urcite bych chtel, aby senzor byl schovany za krytem. Nepredpokladam, ze by to nejak vyrazne zkreslovalo mereni? Mohl by si prosim uvest primy odkaz, abych videl i typ konektoru? Nemuzu to ve foru najit.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212

   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 
Posted by: mikk

...abych videl i typ konektoru? Nemuzu to ve foru najit.

Nožky pouzdra teplotního čidla se musí lehce ohnout, aby se všechny tři do konektoru vešly. Ale jsou lehce užší než piny, které se normálně do konektoru strkají. Zkoušel jsem to a nožka vypadává, nejsem  si jistý, zda bude mít vždy pevný kontakt. Podle mě je nutno ještě trochu přiohnout female sponku uvnitř konektoru...


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Zdravím. Neřešil někdo přehřívání čidel DS18B20? Mám je připojené na loxone 1-wire. Po pár minutách na nich nejde udržet ruku. https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-1pcs-DS18B20-Stainless-steel-package-1-meters-waterproof-DS18b20-temperature-probe-temperature-sensor-18B20/32730367306.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.796e4c4d0frMz6


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Máš to špatně zapojeny - 5V si zapojil na signál. Rychle odpoj a oprav.

 


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Zkoušel jsem i přehodit, ale čidla se vůbec nenačetly. Při tomto zapojení naměřím mezi VDD a GND 5V a mezi VO a GND to samé. Což by mělo být OK. Čidla se načtou a pár minut i měří, potom se zahřejou a konec.


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Kde jste koupili čidla do podlahy? Aliexpress se vyloženě nepoved.


   
ReplyQuote
Page 2 / 11
Share: