X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

1-wire senzory

163 Posts
28 Users
13 Likes
46.6 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

DS18B20 v TO-92


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Presne. Ale nakrimpovane v RJ-11, a to vrazene do RJ-11 spojky a z druhej strany kabel na RJ11. To je bozi.

Nemal som ale moznost to preskumat detailne, neviem ci nohy toho dallasu dociahli na piny rj11 alebo museli predlzovat (tym by sa stratila ta jednoduchost) a nemam tu ani svab ani konektor aby som to sam premeral.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

RJ11 je kratka, to dociahne.

Dobry napad, jedina nevyhoda ze do toho druheho RJ11 nakrimpujes len ten blby plochy kabel.


   
ReplyQuote
(@jan08)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 1
 

Ahoj panove,
k 1-wire topologii. Koukam, ze skoro vsichni pouzivate topologii hvezda. Stred v Krone svorkach.

Pouzivate dedikovany kabel? Nebo 3 vodice z CATyny a zbylych 5 napr pro tlacitka. Nejake problemy s tim?

K te star topologii - je nutny dodrzovat co paprsek to jedno cidlo nebo lze nakonec dat treba dve. Moje predstava je natahnout jeden CAT kabel do krabicky pod vypinac, kde bych mel DS18B20 + na ten stejny kabel pripojit cidlo teploty z podlahy.

Diky


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@jan08 

Používám hlavně sběrnici. Do hvězdy to mám jen v technické místnosti, kde se to dá v případě problémů jednoduše předělat.

Když tahám do hvězdy, tak co kabel to jedno čidlo. 

Kabel s nekroucenými vodiči a se  stíněním.


   
ReplyQuote
(@milan53)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 64
 

Máte někdo zkušenosti s připojením senzorů DHT 11 a DHT 22 (1-wire) do Loxone?

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Myslim ze Budulinkova GW to podporuje.
https://www.vodnici.net/community/postid/37921/


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@smotek7 Nepodporuje. Už jsem to tu myslím psal, DHT11 a  DHT22 jsem povyhazoval, nefungovaly spolehlivě ("zamrzala" komunikace mezi senzorem a Arduinem).


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Posted by: @budulinek

@smotek7 Nepodporuje. Už jsem to tu myslím psal, DHT11 a  DHT22 jsem povyhazoval, nefungovaly spolehlivě ("zamrzala" komunikace mezi senzorem a Arduinem).

aha, ja som sa orientoval podla tohoto
https://github.com/budulinek/arduino-sensors-udp-gateway/tree/dev

 


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Ještě jsem se nedostal k tomu, abych aktualizoval readme. Ve staré verzi (master větev) je podpora pro DHT22, ale nefunguje to spolehlivě. Nevím proč, jestli je problém v HW (DHT22 vyžaduje pullup rezistor na data pinu) nebo jestli by se to dalo vyřešit SW. Už jsem nad DHT22 zlomil hůl. V nové verzi (dev větev) jsem podporu DHT22 vyhodil.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Čau, zveřejnil jsem novou verzi své Arduino brány na senzory. Včetně obsáhlého readme:

settings 2

 

https://github.com/budulinek/arduino-sensors-udp-gateway


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@budulinek jaka telepatia 😀 
prave od 22:00 sa to snazim rozchodit Agerovi.....,
ale povodnu verziu.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

 😎

Tak zkus tuhle verzi. Běhá mi to doma už pár měsíců, akorát jsem dodělával readme a ladil přehled senzorů ve webUI.

Jinak pokud používáš tu verzi z developerské větve, tak si pro jistotu zresetuj EEPROM data.

arduino-sensors-udp-gateway.ino

změň verzi třeba na

const byte VERSION[] = { 4, 0 };

flashni do Arduina, pak si změň verzi zpátky na

const byte VERSION[] = { 3, 0 };

A znova flashni. Budeš mít Arduino v továrním nastavení (vyčistí se tabulky senzorů a načtou se defaultní nastavení podle advanced_settings.h )

Dej vědět, pokud bys narazil na nějaké problémy.


   
ReplyQuote
Page 11 / 11
Share: