X
Forum

Forum

Střídač Goodwe gw10...
 
Notifications
Clear all

Střídač Goodwe gw10k-et

125 Posts
21 Users
5 Likes
16 K Views
(@peetr)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 1
 
Posted by: @luboskovar

@ondy Dikec. Třeba najdu řešení, tak pak ho ev napíšu i pro další "generace". Ohledně toho LANu na Goodwe moc informací, co by nebyly jen povídání jak to zapojit není.

Dobrý den, mám stejný problém s WiFi/LAN modulem, jak to u Vás dopadlo, požádám Vás o radu. Děkuji.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@jatevo tak asi jen ten muj 🙂 mam ho instalovany v kvetnu 2022. napsal jsem na podporu udelali upgrade na 821 a modbus se rozjel. nicmene i tak jsem presel na ethernet modul.

ciste ze zvedavosti cim/jak se to aktivuje?


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

@elpaso - četl jsem, že jsi rozchodil zápis DoD, jak se ti to povedlo? Moc díky předem!


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829

   
kumpa reacted
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

@elpaso - díky moc, už jsem to viděl, ale neměl jsem odvahu se k tomu ani přiblížit. Teď jsem se inspiroval a prostě v Loxone pomocí analogového aktoru tu hodnotu pošlu a překvapivě to krásně funguje. Díky za tip a dodání odvahy 🙂


   
kumpa reacted
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 51
 

Taky sem si dodal odvahy a taky to funguje! 🙂 Zatim sem laboroval jen s nastavenim DoD z Loxone a vsechno v cajku. Diky!


   
ReplyQuote
(@fedrajiri)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 6
 

Jak vyčítáte hodnoty o stavu třeba DoD? Mi to nějak nesedí, proto nemám odvahu poslat příkaz do měniče. Můžete tady dodat obrázky z config? Děkuji


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Jen mě překvapilo, že nenastavuji DoD ale minSoC... Ale to je možná nějaká anomálie mého střídače. Ale chvilku mi trvalo, než jsem to porovnal...


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 51
 

@ondy Mam to stejne.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@ondy tak trosku jsem se bal 🙂 ale onehda mi nekdo pomohl kdyz jsem poprve skrz modbus delal tepelko a ono na tom fakt neni, kdyz se to dela skrz neco jako Qmodmaster a zapis se ihned overi...


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@elpaso rad sem onehda pomohl neb jsem kdysy davno s MoDBUSEM laboroval  taky 

@ondy přesně tak zapiš zkontroluj aplikací a kdyžtak vrátíš zpátky

 


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 51
 

Muzu se prosim jeste zeptat, jaky registr mate napojeny na vstup Gi v puvodnim Energetickem monitoru? Zkousel jsem 36017 (E-Total-Buy), ktery obsahoval hodnotu v kWh a nebo 35202 (E-Day-Buy), ktery ale nakonec reportuje jen nulu, ale ani v jednom pripade mi Energeticky monitor v grafech neukazuje zadne hodnoty Nakoupene energie. Diky za pripadny nakopnuti! 🙂


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

@pavka28 - já to ničím neověřuju. Zapisuji to z Loxonu a šlo mi o to, že když se spustí elektrokotel, tak se mi nastaví DoD na 10% (tzn. v zimě reálně se nikdy z baterie nebere) a když se vypne, tak se hodnota vrací na 40%. V Loxone to sice umím načíst zpět (čtu stejný registr), ale přiznám se, že nevím jak ověřit, že se zápis povedl. To je spíš mojí neznalostí možností Loxone, ale nevím jak si poradit s tím, že mi hodnota po přečtení z registru nesedí a zkusit ji nastavit znovu. Zatím se mi tedy nestalo, že by se zápis nepovedl...

@kumpa - na Gi monitoru mám 36017 s dělením 1000, ale moc nevím, k čemu to tam vlastně je dobré. Ten starý monitor si počítá spotřebu sám - ty grafy jsou když je zaplá statistika? Každopádně stejný registr používám i v novém měření, v bloku Obousměrný měřič, vstup Mrc. Pamatuju si, že když jsem dělal automatickou konverzi z Energetického monitoru na nové bloky Monitoru toku energie, tak jsem musel právě řešit, že ten starý blok není schopen rozumně dávat hodnoty spotřeby - takže podle mě jsi narazil na stejný problém. On totiž ten starý blok nepočítá s počítáním rozdílů poslaných hodnot, ale prostě sčítá vstup...


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 51
 

@ondy Diky za tip, zkusim ten novej Monitor toku energie. Ja v tom starym mam zapnute statistiky a nektere hodnoty to dopocitava a ve statistikach je vidim. Vlastne tam vidim vse, krome hodnot nakoupene energie 🙂 Takze sem spekuloval, jestli to neni kvuli vstupnim hodnotam. 


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

@kumpa - ten nový způsob (jde na něj přejít pravým klikem na starém a konverzí) je podle mého lepší. Má pěkné statistiky, grafy, celkově je přehlednější a pokud máš nějaké "podřízené" měření spotřeby, je tam hezky vidět i ten rozpad. Jen jak jsem psal - Obousměrný měřič, vstup Mrc nenechej výstup starého, ale dej si tam přímo 36017 s dělením 1000, jinak budeš mít spotřeby v MW 😉


   
kumpa reacted
ReplyQuote
Page 3 / 9
Share: