Forum

Forum

Střídač Goodwe gw10...
 
Notifications
Clear all

Střídač Goodwe gw10k-et

125 Posts
21 Users
5 Likes
15.6 K Views
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 
Posted by: @elpaso

@jurak hehe dobry no 🙂 a ted se teda zeptam ja, protoze je tu konecne nekdo se stejnym setupem...

po vymene wifi za ethernet modul na Goodwe mi PVMASTER nezobrazuje zadna data, imho jede taky po modbusTCP protoze jak ho pustim tak na loxonu vypadnou modbus data 🙂

goodwe support netusi co stim, nutej me vratit wifi a zkusit

jenze na wifi zas vypadavaj modbus data az priliz.

PMASTER na configuraci funguje OK, takze jde spis o reseni pripadnych problemu, kde se nepodivam v jakem je inverter stavu co jake jsou na nem error messages...

 

a ted jeste jedna otazka -> je tu nekdo kdo vyuziva modbusTCP a WRITE? chtel bych menit miru vybijeni baterie, protoze toto nastaveni nevyzaduje restart menice a pujde tim hezky regulovat situaci pri nabijeni auta

thx

Tak jsem si zkusil pridat jednu wi-fi sit pro loxone vlan a otestoval soucasne pripojeni PV masteru spolu s loxone pred modbus TCP/IP - vysledek -> obcasne vterinove vypadky hodnot v loxone (sleduju zatim jen pres live view) a v PV masteru se mi ztraci info o typu baterie (WTF???), ale jinak to bezi a zobrazuje snad vsecko. Pokud bys mel nejakej konkretni test case, muzu zkusit...

Write teda nepouzivam (GW mam od ctvrtka a zacal jsem si s tim hrat teprve vcera), ale pokud si vezmu IO adresy co GW pouziva (ke stazeni na mypower https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=8041&p=168774 ), tak si muzes najit co je writeable. Ale zatim pro to u sebe vyuziti nevidim.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@jurak njn... na wifi to vypadava porad, je potreba nastavit vetsi timeout a mene casto se dotazovat na nedulezite veci...

ja presel na ethernet modul, vypadavani prakticky zmizelo... ale PV master neukazuje uz VUBEC NIC 🙂 jde to tim jen konfigurovat...

pred updatem PVMasteru (iOS) cca tyden zpet, zobrazoval cca polovinu dat, ted uz vubec nic... jakmile PVMaster pustim, tak loxone ohlasi ze nedostava data. za me je tam problem s implementaci MODBUS overTCP.

mam otevrenej ticket s Goodwe, ale ani nemci nevedej co stim, prej to nikdy nevideli 🙂

mam PLUSverzi s novym armem


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@elpaso psal jsem na podporu a odpověděli, že jedině přes LAN modul. Kde jste ho koupil? Momentálně je nelze nikde sehnat (pokud nekoupíte již s tím). Ještě zkusím variantu připojit se přímo na RS485 a pak přes přes převodník RS485 <> TCP. 

Nyní vyčítám data do Loxone pomocí knihovny pythonu a posílám skriptem do Loxone v minutovém intervalu (to se nehodí pro řízení).


   
ReplyQuote
 Robb
(@robb)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 43
 

Ahoj,

že vstupuji do diskuze. Brzy hodlám nahodit svou malou elektrárnu. Mám měnič měnič GoodWe 4200 D-NS/ Wi-Fi. Nemáte zkušenost s nastavením offgrid režimu? Idea je taková: Vyrábím - z měniče odečítám přes modbus rtu výkon a dle toho ssr relátkem reguluju výkon bojelru, když je natopeno, připnu další bojler (nebo přímotop ve sklepě na vysoušení). Je třeba ještě měření za hlavním jističem? Nebo měnič dokáže poznat že není odběr a sám se zreguluje? Máte zkušenosti s přetoky do 115w/h? Smlouvu s dodavatelem zatím nemám a ideálně bych ji neřešil. Pokud to nebude nutné. Včera mě technik čezu ujišťoval, že takhle malé přetoky ignorují. (moc tomu nevěřím). Má mi dorazit revize, tak jestli mám pokračovat v papírování, nebo to můžu nahodit. Díky!


   
ReplyQuote
(@luboskovar)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 4
 

Mám také GW10-ET střídač a sehnal jsem WiFi/LAN kit modul k výměně a komunikaci přes LAN místo současného WiFi donglu. Po zapojení do střídače však modul nejede. Resp. zelená LED kontrolka se na chvíli rozsvítí a po chvilice zhasne a tak pořád dokola. Modrá se nerozsvítí vůbec. V okamžiku, kdy svítí, tak se vytvoří jakoby AP pro nastavení donglu, ale po chvilce je konec. Jakoby napětí nestačilo či byl jiný problém. Dongle je také o dost teplejší, než ten původní Wifi. Dočetl jsem se, že Wifi modul má odběr 2W a tento WiFi/LAN dongle 5W. Nesetkal jste se někdo s tímto? V čem může být problém? Nebo mám fakt smůlu na vadný kus?


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 86
 

Ahoj,

s těmi LAN moduly je to zapeklité, měl jsem doma také jeden, který nefungoval i když se zapojil do konektoru. Je možné, že máš vadný kus, ale může to být také jiná verze...

Nejlépe jak jsem psal jinde - zkusit ověřit u dodavatele střídače...


   
ReplyQuote
(@luboskovar)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 4
 

@ondy No právě dodavatel mi tento poslal, že prý by mohl fungovat. Protože první co mi dali tak měl jinou patici (bez těch zámečků)...ach jo...díky za radu


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 86
 
(@luboskovar) - měl jsem úplně stejný postup - napřed neseděly zobáčky, pak se zobáčky udělali a nic. Pak jiný model, a přímé připojení - tzn. s WiFi jsme ze střídače vyndali i USB port a ten LAN modul se napojoval rovnou 5pinem na desku... Možná zkus to přímé připojení...

   
ReplyQuote
(@luboskovar)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 4
 

@ondy ty zobáčky jsem zjistil, že nejdou jen tak vypilovat - bezzobáčkový LAN dongle není na ET řadu střídačů. Takže tento co mám je "obojetný" tj. mel by jet jak Wifi či LAN (podle toho co zapneš - defaultně je LAN. Takže oddělat patici sice jde, ale pod ní není 5ti pin. USB je rovnou napájené na desce. Je mi divný, že se to power prostě oddpojuje...

 


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 86
 

To mě mrzí, já mám čistý LAN a fungoval poté na "první dobrou" po zapojení do desky. Tak držím palce s výměnou!


   
ReplyQuote
(@luboskovar)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 4
 

@ondy Dikec. Třeba najdu řešení, tak pak ho ev napíšu i pro další "generace". Ohledně toho LANu na Goodwe moc informací, co by nebyly jen povídání jak to zapojit není.


   
ReplyQuote
(@fedrajiri)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 6
 

Ahoj,

Potřeboval bych poradit. Chtěl bych pomocí modbus EMS Protokolu přepínat režimy střídače, časy  nabíjení a vybíjení, ale nemám modbus Adresy pro zápis. Mám jen protokoly o čtení.

Děkuji za rady


   
ReplyQuote
(@jatevo)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 2
 

@fedrajiri adresa 47518 je na zap/vyp prvního časovače. Jedná se o adresu RW, proto si nejprve načti hodnoty zap a vyp než provedeš zápis. Pozor na nesprávné zápisy! Dokážu i aktivovat Modbus TCP, aby chodil přes WiFi, ale nedokážu to na dálku. Musím být u střídače. Jestli má někdo zájem o povolení Modbus TCP aby chodil přes WiFi, ať mi napíše PM.

obrazek

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@jatevo to je snad otazka verze FW nebo? pridali to nekdy na prelomu 2021/2022

co se RW registru tyce doporucilbych asi

https://github.com/marcelblijleven/goodwe/blob/master/goodwe/et.py


   
ReplyQuote
(@jatevo)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 2
 

@elpaso Ještě jsem neviděl ET střídač, který by měl Modbus TCP přes WiFi z výroby povolený.


   
ReplyQuote
Page 2 / 9
Share: