X
Forum

Forum

Střídač Goodwe gw10...
 
Notifications
Clear all

Střídač Goodwe gw10k-et

125 Posts
21 Users
5 Likes
15.8 K Views
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

 Zdravím,

 budu mít FVE s tímto střídačem. Od Goodwe jsem dostal zprávu, že umí komunikovat:

1/ konvertor RS485 / TCP

2/ Modbus protokol RTU nebo TCP_IP

k bodu jedna stojí konvertor kole 2.500 a k bodu 2 bych musel dokoupit Modbus extension. Nemáte tušení jestli by místo konvertoru u bodu jedna nešla napojit RS485 přímo do RS485 extensionu Loxone? RS485 extension bych využil pro napojení dalších zařízení, ale Modbus extension ne. 

 Případně 3f elektroměr s RS485. V základu by mi postačovali informace:

1/ celková spotřeba domu

2/ jestli jsou přetoky do sítě po fázích

další:

3/ výroba FVE

4/ jestli střídač nabíjí baterii nebo je baterie již nabitá

 

 Můžete mi prosím někdo poradit

 Díky


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Ke Goodwe si kup LAN modul a pak nemusíš mít žádný Loxone Extension. Komunikuje to pak Modbus TCP/IP.

Jen každý Goodwe má jiné registry, tak si od dodavatele sežeň ty správné.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@kobra23 díky za radu. o tom jsem také uvažoval, jen jsem chtěl "zužitkovat" RS485 extension než kupovat LAN modul a k němu ještě RS485 extension, když bych pro něj měl i další využití.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

dnes jsem dostal odpověď z Goodwee "you can choose what to use: Either Modbus TCP/IP via our LAN module or Modbus RTU via RS485 (EMS port)". Modbus TCP/IP chápu, ale to dál by mi bylo jasné, kdyby Loxone neměl extension RS485 a extension Modbus. Na "Modbus RTU via RS485 (EMS port)" se použije extension RS485 nebo Modbus?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Modbus Extension


   
ReplyQuote
(@milan53)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 64
 

Jde to i jinak.

Goodwe gw....et je integrován do Loxone. Je potřeba připojit střídač do sítě - má výstup a dokupuje se LAN modul. V Loxone najít střídač v "Předdefinovaných zařízeních" instalovat a funguje to.

Pak si můžeš pohrát/doplnit adresy ........

image

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

To jsem mu psal o pár příspěvků výše. Ale chce se zřejmě vyhnout nákupu LAN modulu pro Goodwe a koupit Loxone Extension, který by chtěl použít i na jiné věci.

Kolik vlastně Goodwe teď chce za ten LAN?


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@kobra23 ten modul stojí mezi 1500 a 2000. nejspíš to budu muset vyřešit tak.


   
ReplyQuote
(@milan53)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 64
 

Jo, jo, přečet jsem si to až po odeslání. Nezdá se mi to drahé, když je to v Lox. připravené.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Tak za 2000 bych vůbec nic neřešil a koupil LAN. 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

ja nekde cetl, ze nova verze FW ma modbus over TCP i po wifi a dokonce uvolnili i RW adresaci na zmenu chovani stridace/prepinani rezimu...

nemuzu vyzkouset budu mit FVE s goodwe az behem 3-4 tydnu


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

To by měla mít až verze Plus si myslím. 


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

Zdravím, náhodou někdo netušíte, kde se při použití toho LAN modulu nastavuje adresa Modbus masteru se kterým má komunikovat... Prolezl jsem v PV masteru snad všechno, ale prostě to nenacházím 🙁

Díky


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 
Posted by: @jurak

Zdravím, náhodou někdo netušíte, kde se při použití toho LAN modulu nastavuje adresa Modbus masteru se kterým má komunikovat... Prolezl jsem v PV masteru snad všechno, ale prostě to nenacházím 🙁

Díky

Odpovim si sam - jsem dal stridac do jineho VLANu nez Loxone a hledal chybu, ktera neexistuje... V loxone Modbus masteru se nastavi IP goodwe a tam je modbus povoleny by default, takze se nikde nic zapinat nemusi. Ale musi byt ve stejne podsiti.

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@jurak hehe dobry no 🙂 a ted se teda zeptam ja, protoze je tu konecne nekdo se stejnym setupem...

po vymene wifi za ethernet modul na Goodwe mi PVMASTER nezobrazuje zadna data, imho jede taky po modbusTCP protoze jak ho pustim tak na loxonu vypadnou modbus data 🙂

goodwe support netusi co stim, nutej me vratit wifi a zkusit

jenze na wifi zas vypadavaj modbus data az priliz.

PMASTER na configuraci funguje OK, takze jde spis o reseni pripadnych problemu, kde se nepodivam v jakem je inverter stavu co jake jsou na nem error messages...

 

a ted jeste jedna otazka -> je tu nekdo kdo vyuziva modbusTCP a WRITE? chtel bych menit miru vybijeni baterie, protoze toto nastaveni nevyzaduje restart menice a pujde tim hezky regulovat situaci pri nabijeni auta

thx


   
ReplyQuote
Page 1 / 9
Share: