X
Forum

Forum

Střídač Goodwe Good...
 
Notifications
Clear all

Střídač Goodwe GoodWe GW10K-ET

158 Posts
21 Users
20 Likes
16.8 K Views
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@elpaso 

??

rozdil 75hal (distrubuce dovnitr + poplatek ven) tak se vyplati nejdrive prodavat a potom nabijet baterku

nějak se ztrácím asi jsem dneska zase  moc unavenej

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@pavka28 no tak nejak mi to blesklo no 🙂 mam poplatek 250KC za prodanou MWh. a dle vypoctu z vyuctovani u BD je 500KC za ditribuci MWh. coz je dohromady 75hal za kWh kterou prodam vs nabiju do baterky s rizikem ze budu nucen neco potencialne koupit, kdyz se zatahne, baterka nebude nabita a budu mit nejakou spotrebu

ale by to takovy "prvni" napad, co me napad kdyz jsem to psal...

mozna je ta uvaha uplne licha


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@elpaso asi se fakt ztrácím jak to počítáš

za prodej máš  =   SPOT  - 0,25

za nákup =  SPOT + 0,5

u BD není poplatek za 1kwh ze spotu??

 

při jaké ceně na SPOT si udělal jaké pravidlo??

 

 

 

 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

zdarec, ja mel u BD prodej Spot minus 0.36Kc/kWh, presel jsem na fix. nakup stale u BD a cena Spot plus celkem poplazet BD a regulovane poplatky 0.8Kc u NT.

 moje logika (upozornuji, ze resim pouze cenu pro nakup, pro prodej neni podstatná když mám fix prodej za 3,5Kc): blok Spot - vystup aktualni ceny (jiz v Kc za kWh) - kdyz je cena pod 1,5, tak se nic nebere z baterie, pokud nedostacuje FVE, tak jde ze site. Pokud je mene nez 1 Kc, tak se zapnou patrony bojleru. Pokud pod 0,5 Kc, tak se jeste aktivuje dobití baterie ze site (bohužel to je vetsinou az v dobe, kdy je baterie dobitá uz z FVE).

pohravam si s myslenkou řídit dobíjení jak je popsáno ve vlaknu, ale zatim si rikam, ze me za to tech usetrenych max 10Kc za den nestojí.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@pavka28 poplatek u BD ze spotu (nakup) nebo do spotu (prodej)? 🙂 ano je, to je tech 25hal za kWh u prodeje. a 50 hal/kWh u nakupu (vsechny poplatky vedle ceny).

zatim to asi budu delat tak, ze dopoledne vubec nebudu nabijet baterku at se deje co se deje... a zacnu nabijet v poledne.

co se vybijeni tyce, tak pokud je cena na SPOTu pod 0.5kc/kWh tak vypinam vybijeni baterie, ale toto ted asi vypnu, protoze nemam takovou spotrebu abych v letnich mesicich kompletne vybijel kazdy den baterku

bohuzel kdyby to melo byt cele bullet-proof (cena + slunce, prepoved slunce, porovana kdy ma svitit vs cena... atd) bylo by to strasne slozite a toto "naproramovat" blokama v loxonu je nemozny

a imho to cele prinese desetikoruny, takze investovat more casu nedava ekonomicky smysl


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 51
 

Souhlas, vymejslet vsechny ruzny scenare jen pro ten pocit se asi nevyplati. Ja otestuju variantu: pokud je vsedni den a baterka je rano pres 30 procent tak vypnout nabijeni. Znovu zapnout ve dve odpoledne. Dam pak vedet, az posbiram data/zkusenosti. Ono co si budeme povidat, asi kazdy z nas se minimalne jednou za den na situaci okolo FVE podiva, takze prepnout podle potreby nabijeni/vybijeni/pretoky je easy oproti vymysleni slozite logiky.


   
ReplyQuote
(@mbranza)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 4
 

@kumpa Ahoj, jen taková hloupá otázka. Jak se ti podařilo v Monitoru toku energie změnit ikonu  "blesku" za domeček? Asi blbě hledám, ale nikde jsem nenašel kde změnit. Ostatní se mi povedlo, ale toto jsem nenašel. Díky 🙂


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 51
 

@mbranza Mrknu doma, jak budu a poslu pripadne screen z configu. Laboroval sem tam s tim zobrazenim, protoze tam je nekde zatrzitko "jine", kde to pod bleskem ukazuje celkovou spotrebu. No a to sem rozhodil na dalsi merice. Takze blesk tam porad mam, ale az kdyz se rozbali domecek - kde pak vidim spotreby jednotlivych monitorovanych spotrebicu.


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 51
 

Posilam ten screen, bohuzel jen takhle mobilem, vzpomnel sem si na to na posledni chvili. Ale citelne to snad je.

IMG 4903

Myslim si, ze pokud tam nemas dalsi merice, tak staci zmenit ikonu pro zbytkovou energii v 10. sloupci. 


   
ReplyQuote
(@mbranza)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 4
 

@kumpa Super, děkuji. Večer vyzkouším.


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

Ahoj,

Potřeboval bych poradit mám měnič GoodWe GW3648-ES. Potřeboval bych poradit s registrem který povoluje nabíjení baterky a vypnutí nabíjení pro spotové ceny. Zde zasílám odkazy na Protokol pro Goodwe Modbus (odkaz)

Předem děkuji za info.


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 51
 

@michal-bajer Ty registry uz tu jsou popsane a melo by to fungovat i na tehle serii stridacu, viz https://github.com/marcelblijleven/goodwe/blob/master/goodwe/et.py (radek 17)


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

Posted by: @kumpa

@michal-bajer Ty registry uz tu jsou popsane a melo by to fungovat i na tehle serii stridacu, viz https://github.com/marcelblijleven/goodwe/blob/master/goodwe/et.py (radek 17)

Koukal jsem na to a je to pro střídač ET/EH/BT/BH já mám ES. ☹

 


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 51
 

Aj, tak to sem se prekouknul, omlouvam se 🙁

Doporucil bych ti zkusit https://www.modbusmonitor.com/ a podivat se, co je na registrech (pro cteni), ktere jsou pro ty ET/EH/BT/BH stridace v te python knihovne. Mozna to bude stejny. Co jsem rychle zkousel hledat, tak dokumentace modbus registru k te ES serii jsem na prvni dobrou nikde nevidel.


   
ReplyQuote
(@mbranza)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 4
 

Ahoj, byl by někdo z přítomných ochoten poradit nebo nasdílet config, jak přes loxone nastavovat I Max pro nabíjení baterie? Chtěl bych v podstatě jen přes změnu parametru Battery I Max přes loxone změnit max nabíjecí proud baterie, aby se mi nenabíjela a nevisela na 100% většinu dne v letních měsících a tím jí nedegradoval. Abych mohl při dosažení SOC 90% nebo 95% omezit nabíjecí proud na těch udržovacích 60mA. Nevím jestli používám blbou adresu nebo blbě nakonfigurovaný analogový aktor, ale nedaří se mi to rozběhat. Mám Goodwe ET + Pylontech H2 a komunikace přes modbus TCP. Děkuji


   
ReplyQuote
Page 9 / 11
Share: