X
Forum

Forum

Střídač Goodwe Good...
 
Notifications
Clear all

Střídač Goodwe GoodWe GW10K-ET

159 Posts
21 Users
20 Likes
16.9 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@mbranza me tento usease nenapadl... nabijim furt do 100% 🙂

tento registr pouziva denne... baterii zacinam nabijet podle spotove ceny vetisnou kolem 1pm

 

image

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Posted by: @mbranza

Ahoj, byl by někdo z přítomných ochoten poradit nebo nasdílet config, jak přes loxone nastavovat I Max pro nabíjení baterie? Chtěl bych v podstatě jen přes změnu parametru Battery I Max přes loxone změnit max nabíjecí proud baterie, aby se mi nenabíjela a nevisela na 100% většinu dne v letních měsících a tím jí nedegradoval. Abych mohl při dosažení SOC 90% nebo 95% omezit nabíjecí proud na těch udržovacích 60mA. Nevím jestli používám blbou adresu nebo blbě nakonfigurovaný analogový aktor, ale nedaří se mi to rozběhat. Mám Goodwe ET + Pylontech H2 a komunikace přes modbus TCP. Děkuji

A proč by ti na 100% měla degradovat? Tato chemie se 100% v dlouhodobém užívání nemá žádný problém.

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

ja tomu tedy taky fyzikalne nerozumim, ale treba u Tesly je to krajne nedoporucovano... ja treba nabijim jen na 80%. ale jak rikam ani nevim jakej typ baterie tam je


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@elpaso 

Jak u které.

Jsou Tesly které se nabíjí na 100% trvale - verze SR (standard range se zadním náhonem), pak jsou ty které se nabíjí na 90% a na 100% jen před vyjetím na dlouhou trasu.

100% = LiFePo4 chemie 

90% = Li-Ion chemie

Platí k dnešnímu dni. Připravují se nové baterie s jinou chemií.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kobra23 ok, pak to sedi a delam to spravne (mam LR). a p[otom lifepo4 je designovana na 100% nabijeni, tak nema smysl toto tema skutecne resit.

diky! uz jsem se na to skoro chystal v configu hehe


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

 Zdravím ve spolek.

 Začal jsem si pohrávat smyšlenou omezení maximálního výkonu nabíjení baterie v režimu Spot, jelikož nabíjím při hladině ceny, kdy se spouští i obě patrony na bojleru, topení z klimatizace a podlahové topení a tudíž dochází k max zatížení výstupů střídače (i el. soustavy na vstupu).

 Pro nabíjení používám: 

1/ nabíjení baterie - registr 47545

2/ hladina nabití (100%) - registr 47546

3/ bych chtěl omezit nesjpíše max A, ale ponechat nabití do 100% kapacity - ?registr 45353? a nastavit třeba na 10 a po nabití přes logiku vrátit na původní hodnotu?

Vyčítání aktuální nastavené hodnoty nabíjení je registr 35181?

 

 Díky za radu


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kostalkarel pokud tim myslis nabijeni baterie z gridu skrz fast charge, tak to ma dedikovany registry v % vykonu 47603

pouzivam mesice a mesice... jak na automatiku tak na manualni nabijeni dle mnozstvi hodin nabijeni coz samo ovlivni % vykon abych zbytecne nezatezoval baterku. pokud je cena 0 na 4 hodiny nema smysl nabijet 100% vykonem 1 hodinu, ale radeji 25% vykonem 4 hodiny


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@elpaso jasně, přesně tohle myslím, že jak to mám teď tak to právě do baterky pere od začátku na max, což se mi zdá zbytečný. do toho registru 47603 posíláš třeba 25 (%) a po nabití se změní na 100 (případně jiné číslo, když není dobíjení z Gridu)?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kostalkarel mam to pres blok status... ano staci integer v %

ctvrty radek je manualni nastaveni skrz virtual analog input, ktery se pouziva pro nabijeni ve spojeni s Demand/Day casti SPOT Bloku, kde zatim testuju kolik nejlevnejsich hodin denne chci nabijet a jakou silou 🙂 coz nejak nejsem schopen bez vyzkouseni vymyslet

plus mam teda pravidla, kdyz jede TC tak DOD=100, kdyz jede EV charge = DOD100 atd atd... mam na to vse desitky bloku status, kde vyhodnocuju ruzne situace 🙂

image

   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@elpaso díky za nápovědu.

registr stačí založit v základu (viz scan vlevo) a kombinovat se zapnutím nabíjení a hladinou nabíjení? tak jsem to měl doteď a teď bych k těmto dvou registrům přidal třetí a střídači řekl: nabíjej + výkonem 25% + do 100% kapacity baterie.

baterie

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

nabijim vzdy do 100%.... lifepo nema smysl nabijet niz jako treba EV


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@elpaso jasný, já to jinak nedělám, jak někdy čtu v diskuzích, že max na 90%. přes víkend jsem v práci, tak to přímo napojím až večer, když bude Spot nízko nebo zítra, abych mohl rovnu zasáhnout.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

díky za rady, vyzkoušeno a funguje 


   
ReplyQuote
(@fedrajiri)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 6
 

Ahoj,

Možná to někomu přijde vhod.

Komu nefunguji registry 47545 a 47546 pro nabíjení ze sítě z důvodů jiného ARM firmware 17, tak použijte registry  EcoModeV1:

47515  "0"  určuje čas a dny v týdnu, kdy se má nabíjet/vybíjet - nastavte "0"

47518 "127"     OFF nabíjení

          " 65407" ON nabíjení

Otestováno přes víkend - funguje.

 


   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Chtěl bych se Vás zeptat zda mohu připojit 2x Goodwe střídače na jeden modbus? (bude to mít nějaký vliv na rychlost dotazovaní) nebo mám raději zakoupit druhý modbus a zapojit každý zvlášť? Děkuji za rady


   
ReplyQuote
Page 10 / 11
Share: