X
Forum

Forum

Propojení Paradoxu ...
 
Notifications
Clear all

Propojení Paradoxu a Loxone

56 Posts
14 Users
0 Likes
11.8 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Včera jsem zkoušel odpojit ústřednu od AC. Na klávesnicích indikovala výpadek proudu ale email neposlala. Nemůžu nikde najít po jakém čase to zasílá. Ani v loxone v RS232 monitoru jsem o tom neměl žádnou informaci. Divné.

Neměl jsem moc času. Přešel jsem z EVO192 na EVOHD, takže jsem rád že to bylo celkem bez problémů.

Co mě ale zklamalo, je to že jsem nerozchodil kameru z HD77 (pir čidlo s kamerou) do Loxone. U tohoto jsem si myslel že to bude bez problému a prd. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak mám potvrzenou kompatibilitu mezi SP6000 a PRT3.

Otázkou je zda v plném rozsahu, jak píše Dawe. 


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

No super! Je samozřejmě potřeba zjistit, jestli tam funguje odchytávání jednotlivých čidel a jde přes to arm/disarm apod.

A když už jsme v té pokročilé době, nevymyslíme i nějaký ten Alarm s Web managementem, který by šel ovládat přes Loxone?  Jestli @L dokázal odchytávat tlačítka z Loxone, tak proč by nešlo třeba uměle přes Loxone odchytávat stavy z toho webového managementu Dahuy a i ho ovládat ? (přes NODERED). Byl bych ochoten si tu věc od Dahuy objednat na zkoušku. Nebo to takto nejde ?

Tím samozřejmě neříkám, že Winload od Paradoxu není super, určitě jsou lidi, kteří z toho mají orgie, ale já mezi ně nepatřím :-/

Tento je skladem v ČR: (je tam i návod na ten Managemen)
Dahua Alarm

@L co myslíš ?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No ale ten alarm jde krásně ovládat kompletně z loxone a navíc i s babyware a má i webovou app.


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Takže zůstaneme u Paradoxu ? 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Nevím, já to tak mám 🙂 Ale neříkám že je to nejlevnější řešení.

Co se týče toho že je paradox certifikovaný pro pojišťovny, tak to také není až tak jednoduché, musí to instalovat firma která je na to vyškolená atd. atd...


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ta certifikace je stejna pto vsechny zabezpecovacky. Firma musí mit koncesi. jakmile to nainstaluje nekdo, kdo ma pouzepristup k ty ustredne, pojistovna to neveme.


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Ahoj

takže ta Dahua umí asi komunikovat. Nicméně jsem musel podepsat papír že to asi nebudu zveřejňovat. Dám jen strukturu toho jestli někdo neví co a kam ten program napsat ?

For ARM/DISARM

BOOL CLIENT_ControlDevice(LLONG lLoginID, CtrlType type, void * param, int waittime = 1000);

 

DH_CTRL_ARMED (Corresponding structure CTRL_ARM_DISARM_PARAM)


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Omlouvám se ale omylem jsem vložil příspěvek do špatného vlákna.

Takže dnes mi s Paradoxu poslali email kde potvrzují NEKOMPATABILITU PRT3 s SP6000.

Odpověď z eurosatu: 

modul PRT3 není kompatibilní se Spectrou SP6000/5500/7000. 

Modul PRT3 je kompatibilní s DGPEVO48/96/192/HD a Spectrou 1728/1738 
(verze 2.0 a vyšší) 


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Objednal jsem si na zkoušku tu Dahua ústřednu. Zkusím požádat @Dawe jestli by byl ochotný se podílet na zprovoznění. Já PicoC (co se používá v Loxone) neumím a poslední co jsem měl na střední škole bylo Pascal 🙂

Z Dahuy mám návod, tak uvidíme.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

@Pepe

Tak to nevím, jestli budu nějak nápomocný. S PicoC se moc nekamarádím 😀


   
ReplyQuote
(@lizard79)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 4
 

Ahojte. Riesil niekto z Vas prepojenie Loxone <-> IP150 ?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

www.stavebni-denik.eu/rd/loxone/loxone-alarm/143-28-2-2016-nastaveni-komunikace-paradox-loxone


   
ReplyQuote
(@lizard79)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 4
 

Tento navod som nasiel. Vyzera super. Ale ja nema rs232 extension, ale k paradoxu mam pripojeny ip150 modul.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Aha, tak rovnou z IP150 to neumím.


   
ReplyQuote
Page 2 / 4
Share: