X
Forum

Forum

Propojení Paradoxu ...
 
Notifications
Clear all

Propojení Paradoxu a Loxone

56 Posts
14 Users
0 Likes
11.8 K Views
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Ahoj
tak jak mě někteří odradili od řešení alarmu přes Loxone popř jeho "noname" komponentů, tak jsem se rozhodl pro Loxone - RS232 - Paradox

Zde jsem si vypsal, co je k tomu potřeba, jen prosím aby někdo kdo tomu rozumí to zkontroloval...  

Mám 8 drátových čidel, bezdrátové neřeším, tak jsem vybral tuto ústřednu:
Paradox SP 6000

Klávesnice:
Klávesnice Paradox K32

Komunikátor na SIMku, je vůbec potřeba když by byla ústředna napojena do zálohovaného Loxone?
Paradox PCS250

Propojovací kabely k ústředně a PCS250 
Propojovací kabel

Sériový převodník - je vůbec nutný? Vypadá to že na desce Spectra serial port je...
307 USB Serial převodník

Plechová krabice bez zdroje (zdroj už mám MeanWell 12V 75W)
Plechová krabice

Venkovní siréna (už mám)
Venkovní siréna Teknim

+12V Aku panasonic (už mám)

Děkuji za názory.

P.S. Jinak monitorování výpadku proudu Loxonem je super!


   
Quote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Společné napájení pro Loxone a Paradox není možné. Ústředna sama řídí dobíjení baterie a je potřeba běžné trafo na 16VAC.  Ústředna SP-6000 a klávesnice je v pohodě. Můžu Ti  prodat se slevou jak ústřednu tak klávesnici, protože mi jedna zbyla. Komunikátor na SIM kartu neber, protože budeš ovládat alarm přes loxone. Místo toho kup IP modul pro připojení do sítě. 


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

@koldavideo - PRT3 jde spojit s SP6000?

Nejde to náhodou jen s EVO?


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Mám toto trafo:

NDR-75-12 Mean Well Zdroj na DIN 75W 12V

To je špatně ? Loxone napájím jiným trafem 24V...

IP modul ok.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Ano to je špatně, paradox má zdroj 16-18 VAC a ten meanwell je 12 VDC.


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Hm v tom případě koupit krabici se zdrojem:
Plusar MAVS320t

Jinak já bych to od Tebe rád vzal ale to by se Ti nevyplatilo :-/


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Vše ostatní je tedy ok ?


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Pro propojeni Loxone a paradoxu, tak krome RS 232 extension je potreba ze strany paradoxu tiskovy modul PRT3 a to si opravdu nejsem jisty, jestli je kompatibilni s ustrednou SP6000. Myslim si, ze jen s digiplex EVO.


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

@Dawe, myslíš si, že ten sériový modul co jsem dal odkaz - který umožňuje programovat pomocí WinLoadu - neumí číst a zapisovat stavy jako ten PRT3?


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Ten převodník usb je pro programování napřímo z PC pomocí babyware nebo winloadu, ale když budeš mít ten ip modul IP 150, tak se to programuje přes LAN. Ale ten tiskový modul PRT3 posílá/příjmá příkazy a hlášky po RS 232.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

PRT3 bude spolupracovat. K ústředně potřebuješ klasické trafo - transformátor na sekudáru 16VAC asi 400kč. Winload se už prakticky nepoužívá. Ten usb modul taky asi někde mám ale nebuš ho potřebovat. Všschny rozšiřující moduly, které připojíš k ústředně jdou programovat přes babyware, který je zdarma. jinak tu klávesnici i ústřednu mám v záruce - nepoužitou. Pokud jsi ale plátce dph tak je asi lepší to koupit přímo. Já jsem u eurosatu zaregistrovaný.  


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

@koldavideo - já mám v paměti, že mi někdo říkal, že to funguje jen s digiplex EVO, ale je možné, že se pletu. Jestli to máš vyzkoušené, tak ok.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Vyzkoušené to nemám ale na technické podpoře mi sdělili že ten tiskový modul podporuje i tato ústředna. Takže jsem ji koupil a měl ji nachystanou na chatu. Mezi tím jsem si ale koupil EVOHD, které jsem na domku vyměnil za původní EVO192. 

V šuplíku mám teď dvě ústředny, ze kterých jednu dám na chatu 🙂

Jakmile budu mít chvilku čas tak to prověřím.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

noo tak v někde v emailu mám info o tom že ten tiskový modul s tou ústřednou spolupracuje, ale nikde jsem to zatím nedohledal. Asi zkusím znovu napsat na podporu. V příloze je návod pro spojení tiskového modulu PRT3 s Loxone RS232.

 


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Treba u te SP to nejde prepnout do rezimu domaci automatizace a pak oboustranne komunikujes a chodi ty hlasky g001 atd.

Je tam jeste jeden rezim a ten jen posila informace zona otevrena atd. Ale neposilas uz nic do ustredny. Ja to jednou zapomnel prepnout a pak jsem hledel, co to tam leze za hlasky.

Asi to chxe radsi proverit.


   
ReplyQuote
Page 1 / 4
Share: