X
Forum

Forum

Propojení Paradoxu ...
 
Notifications
Clear all

Propojení Paradoxu a Loxone

56 Posts
14 Users
0 Likes
11.7 K Views
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

Přemýšlím o využití PIR z Paradoxu mimojiné pro spínání osvětlení (například v chodbě). Jaké je reálné zpoždění mezi ústřednou a miniserverem? Je to normálně použitelné a spolehlivé? Jsem teď ve fázi výběru technologií.

 

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Spolehlivé ano, použitelné pro mne ne. Použil jsem Loxone zapuštěné senzory a je to jiná liga. To zpoždění je nepříjemné.


   
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

@kobra23 V jiných instalacích používám jak Loxone senzory, tak i senzory za 1/4 ceny....a to spolehlivě. Nicméně mi přišlo zdvojování senzorů například v chodbě jako zbytečné.

 

Propojení máte přes RS232 Extension? A to zpoždění dáváte za vinu čemu? Trvá to ústředně, komunikaci, nebo samotnému miniserveru?

Řádově je zpoždění cca jaké?


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

To je věc přímo těch senzorů, obsahují v sobě nějakou chytristiku, která analyzuje ten pohyb a pošle do ústředny informaci až tehdy když je vyhodnocen jako pohyb osoby.

 

To nějakou dobu trvá a nedá se to nijak optimalizovat. Tak mne to alespoň vysvětlil technik co byl u mne na domě dělat cenovou nabídku.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Zpoždění je vlivem pir čidla. Byly to tak 2s.


   
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

Safra....2s jsou hodně nekomfortní.


   
ReplyQuote
(@tlarys)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 6
 

Zdravím vespolek, chci trochu navázat na toto vlákno další otázkou. Použivá někdo z Vás prokomunikaci Loxone <-> Paradox com. rozhranní BUS2SER namísto PRT3? Je ochuzeno o rozhranní na tiskárnu, které stejně nikdo z nás tady asi nepotřebuje a je chlup levnější. No a má druhá otázka je, jestli se někomu podařilo rozchodit komunikaci s Loxone přes modul IP100 popř. IP150? Tento už mám a nerad bych kupoval RS232 rozhranní zbytečně.

 

Díky


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Přes IP to nejde.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jen tak mimochodem k propojení paradoxu a Loxone. Na následují projekt plánuji propojení Paradoxu a loxone trošku netradičním způsobem. Samozřejmě spojení bude pomocí PRT3 resp Bus2SER. PIR čidla ale asi udělám rovnou do loxone, z důvodu zpoždění pro osvětlení na pohyb. Detekci pohybu pak asi pošlu z Loxone do Paradoxu pomocí virtuálních vstupů. Otázka co s magnety oken ( cca 50 magnetů). K tomu mám nakoupený KNX extension a KNX modul 47IO. Ještě ale zvažuji přímé propojení pomocí ATZ zapojení. Musím to spočítat. Důvodů proč to takto složitě chci propojit je více. Jedním z hlavních důvodů je, že paradox mám nasazený asi na 5-ti objektech, takže je to pochopitelné. Další důvod je, že mám skoro celý systém v šuplíku. Na klíčích mám dáklové ovládání, kterým ovládám všechny objekty .... atd. atd. 

Nejsložitější je ale ošetření všech stavů mezi Loxone a Paradoxem. 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@koldavideo mít alarm (PIRy) závislý na čemkoliv externím bych zrovna nevolil.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@koldavideo ty aj zijes? Ja ze robis stale len stavebnika 🙂

Kamarat mi kedisy radil, ze Paradox pir dat do paradoxu a v pirku spravit odbocku cez optoclen na Loxone DI pre svetla. Ale detaily som nevyzvedal, tak to len ako namet.


   
ReplyQuote
Page 4 / 4
Share: