X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.9 K Views
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ahoj, já si říkám, zda má cenu se neustále se snažit zaintegrovat ten intercom. Integroval jsem kdysi několik origo starých Loxone intercomů (kde byl SIP a podobný nesmysly, co nikoho nezajímají..., pořád se tam řešil přístup, aby byl vidět obraz a zvuk lokálně/zvenku, zpoždění... hrozný)  

Už to nikdy nechci vidět... reálně je nejlepší řešení si najít nějakého partnera, který to sežene za lepší cenu a třeba si ještě nějak odečtete DPH.

Mám nainstalováno několik nových intercomu a není s tím žádný problém. jedine co podotknu, tak pokud nekdo pouzívá loxone cloud, tak tam je menci zpozdeni oproti tomu, kdyz ma nekdo verejku.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Kdysi jsem někde narazil na zmínku, že Loxone intercom musí být krytý proti povětrnostním vlivům, takže se nehodí k instalaci na sloupek plotu. Teď jsem to nenašel, jen zmínku o krytí IP34 a nějaké fólii proti vodě v balení.

Jinak bych tipoval, že nejčastější motivací je výbava, cena a v případě náhrady Loxone i další použitelnost a u někoho třeba i design nebo odolnost ....


   
ReplyQuote
(@stanleyk)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 35
 

@_petr_ 

Ako som pisal v inom vlakne, skapal... mal som ho vonku na stene pod takou tou strieskou na zvonceky, aj foliu som pouzil.. myslim si ze v nom skondenzovala vlhkost...


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

máme to na několika místech a u nového intercomu neni jediny problém. Problémy měl starý intercom, kde zarezly ty 4 šrouby okolo rámečku a utrhly se. Pokud někdo potrebuje neco vymenit, dejmetomu... ale pokud je to nová instalace, vubec to nema smysl. Neusetrite vubec nic.


   
ReplyQuote
 Robb
(@robb)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 43
 

@Dáda

Já mám přesně opačný názor. Když představili nový lox icom tak jsem myslel že si dělají srandu. Neumí to nic, co by obhájilo tu cenu. Venkovní krytí - nic moc. IR noční přísvit - nemáme, náš intercom je v noci slepý. Čtečka karet - jasně, dokup si klávesnici. Relátko na ovládání např branky - nemáme. Zato akuvox za 40% ceny umí toto všechno. Mám ho na 4 instalacích a bez problému. Dříve jsem instaloval Doorbird. Integrace trochu opruz, ale pořád lepší než origo loxone.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

jakej presne model pouzivas ? 

Ja kdysi integroval doorbird, fungovalo to, ikdyz to byl takovej porod. 

 

PS: https://www.filipek-czech.cz/interkom-pro-loxone/ pro ostatní našel jsem navod

This post was modified 2 months ago by Dáda

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Neviem co by mi loxone interkom priniesol, pretoze loxone do sveta vystrcene nemam a nikdy mat nebudem. Musel by som mat na mobile neustale nahodenu vpn-ku (co na androide nie je problem, ale zena ma apple). Ja to ani s loxone nechcem integrovat. Ja len chcem aby to fungovalo.


   
ReplyQuote
 Robb
(@robb)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 43
 

@Dáda

Používám akuvox R20A a integruju podle návodu, který si poslal.

@msk

Jasně taky jsou 2 možnosti - buď integruješ do loxone a ten vystrčíš do internetu, nebo budeš používat "něčí" cloud. Každý už si musí sám zvážit rizika.


   
ReplyQuote
Page 59 / 59
Share: