Forum

Forum

Design LOXONE CONFI...
 
Notifications
Clear all

Design LOXONE CONFIGU

9 Posts
5 Users
0 Likes
1,435 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

Ahoj vsem,

mam otazku - ma smysl oddelovat stranky loxone konfigur jak podle umisteni (samozrejme) tak zaroven i podle osvetleni a topeni?

Nejak nedokazu odhadnout, jestli ma smysl mit pro rekneme 6 zon (vlastni svetla, vlastni okruh topeni) mit 2x6 stranek v loxone configu, kdyz na kazde znich bude primarne jen modul na osvetleni a topeni.

Vidite nekdo vylozeny problem mit stranku pro kazdy pokoj a vnem mit vse co se pokoje tyka? Kategorizace jednotlivych bloku je potom v ramci stranky samozrejmosti.

Jedina vyhoda rozdeleni mi prijde v prirazovani prav, kde muzu jednoduse pridat prava jen na svetla, topeni nebo oboje na zaklade cele stranky.

DIKY!

 


   
Quote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ja teda mam stranky deleny jen podle mistnosti - ale s prohramem teprve zacinam, takze tezko rict. Na zacatku jsem ale nastavil vetsi stranky (tusim pisou A3) a zatim to nevypada, ze by bylo malo mista.

Spis me v Configu trapi, ze v nem neni jakekoliv nestaveni (config),ve kterem bych mohl nastavit napr. velikost fontu programu. Vadi mi,ze v odkazech, ktere vytahuji na plochu se mi zobrazuje jen cast textu (a tomu odkazu nelze menit velikost). Nebo treba poznamky - krom barvy pozadi nelze cokoliv nastavit (velikost pisma, velikost ramecku, zarovnani,...)


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

me prijde, ze stranky maji fakt smysl jen kvuli opravneni pro multi-user prostredi... pak ma samozrejme smysl, ze se da jednoduse nastavit restrikce. tato restrikce se da ale udelat i na urvoni bloku (je to pracnejsi, ale pro dum 6+1 to neni zas takove peklo)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Za me to mam tak, ze jsem od Loxone partnera dostal primarne listy dle mistnosti (vcetne ocislovani dle projektu) a par specialnich listu ala Mereni,Technologie.

A ted jak postupne pridavam logiku, tak pridavam dalsi specialni listy ala Quido IN, Quido OUT, Acound, ...

 

Takze mam pak zakladni listy mistnosti a specialni listy na slozitejsi fce, ktere jsou pres znacky propojene s mistnostma


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

jojo takto to vidim taky. stranka per mistnost a potom quido, central, serverovna, mereni, energie atd atd...

slo mi primarne o obytne mistnosti, kde na videich maj vsichni topeni a osvetleni oddeleno, coz mi prijde fakt zbytecne 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Ridil bych se pravidlem napsat vse do jednoho a kdyz je tam toho moc,  tak refaktorizovat a rozdelit na 2 listy. 

 

Imho zbytecne zacit se spoustou listu. Lepsi par a postupne pridavat


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Tak, jestli s Vás někdo dělal v configu pod verzi 8, tak tam kolikrát kvůli přehlednosti to ani nijak udělat nešlo než např. žaluzie a osvětlení mít na každé stránce zvlášť.

Ty bloky byly strašně velké 🙂

Ale od v. 8 se celá místnost do 1 stránky v pohodě vejde 😉


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

oukej 🙂

thx za nazory!


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak já to dělám tak, že pro každou místnost a kategorii má nový list. Takže pokud je v obýváku osvětlení, topení a multimedia, tak budou 3 listy.

Obývák_Topení

Obývák_Osvětlení

Obývák_Multimedia

pro každou místnost v domě 


   
ReplyQuote
Share: