X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.8 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@koty007 Nie. Objednal som nieco genericke na allegro za 100 kc, podla popisu na webe to malo byt na 12V, ale na zvonceku bolo na stitku 230V - a on to niekto na tych 230V predomnou evidentne skusil pripojit:D. Takze mi vratili prachy, hodil som to do kosa a dalej to neriesil.

Kazdopadne so situaciou nie som zmiereny a neviem co s tym. Od inteligentneho zvonceku ocakavam, ze ked ho niekto stlaci, tak mi na mobile bude zvonit, ja to zdvihnem, pokecam si a pripadne otvorim branu. A to nech som kdekolvek. Akuvox toto nesplna vobec nijak a je na tej branke vlastne k hovnu. SIP call sa podari len niekedy, s obrazom kazdy treti pokus. Na iphone prakticky nikdy. Notifikacia cez loxone funguje len doma (nemam loxone vystrceny do sveta) a stoji za prd, pretoze loxone notifikacie len trosku pipnu, takze to kolkokrat ani nepocujem. Zena mi uz pol roka vravi aby sme tam dali bezdratovy zvoncek, ale este som sa k tomu nedokopal.

 


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@dusanmsk no já už mám intercom hotový a na telefony to jede, ale nemám audioserver, tak mi to doma nikde nezvoní a tahat kabely se mi nechce a wireless audio je zatím jen slíbené. Tak jsem chtěl něco co zazvoní. Včera jsem díky @kubikm udělal notifikaci na LametricTime, tak to možná nechám zatím na tomto. Může to napsat jakýkoliv text a zároveň je tam na výběr asi 20 zvuků.


   
ReplyQuote
(@misak)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 33
 

@dusanmsk Ten Akuvox mam a funguje to v pohode, akorat jsem nejakou vetsi integraci vzdal a funguju pres ten jejich cloud. Z virtualniho vystupu mam jen vytazenej impuls do Loxonu na zazvoneni. Takze doma zazvoni zvuk a na telefonu zazvoni jejich applikace - a to funguje v pohode i na dalku z Kataru - zvuk, obraz vcetne otevirani brany/branky...

Proste nektery veci neprovozuju komplet sam na sebe (SIP atd), ale rekl jsem si ze Taiwanu asi muzu verit vic Cine... A az s tim budu mit fakt problem, tak si proste do Virtualu hodim Asterisk a budu to resit dal - stejne si selfhostuju kde co... Ale zatim se mi s tim nechce zabijet tolik casu...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@misak Ten ich cloud som zavrhol, uz neviem z akeho dovodu. Podla mna tam neslo ziskat ucet, alebo bol plateny. Pozeram teraz ze ide registrovat device na akuvox.cz, tak to skusim a uvidim.


   
ReplyQuote
(@misak)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 33
 

@dusanmsk Myslim, ze 3 ucty jsou zadarmo za kazdej dalsi je jednorazovej poplatek cca $10 pokud si pamatuju dobre. Neni to nic ve forme predplatneho - takze za me cajk...


   
msk reacted
ReplyQuote
(@stanleyk)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 35
 

ja mam ten akuvox v loxone a funguje dobre... mal som loxone intercom2 a skapal po mesiaci a pol... kedze bol dva roky v krabicke na policke tak zaruka padla.. takze som ho zahodil a kupil akuvox.. od vtedy mam pokoj.

Ten loxonacky niekolko krat vypadol - stacil restart, potom zacal blikat na oranzovo - trebalo nieco s SDkartou urobit, nakoniec zhasol a bolo po nom ...


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@stanleyk mohl by jsi prosím trochu popsat integraci? Hlavně nastavení SIP. A jestli je vůbec reálné, aby po zazvonění mohl kdokoliv zvednout hovor a ten i dokončit. A taky aby ten, kdo zvoní slyšel vyznánění a ne zavěšení.


   
Richard reacted
ReplyQuote
(@stanleyk)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 35
 

@_petr_ 

blok ovladania dveri

Screenshot at Mar 08 22 06 25

nastavene podla tohto https://www.filipek-czech.cz/interkom-pro-loxone/

This post was modified 2 months ago by Stanleyk

   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@stanleyk děkuju! Na straně Akuvoxu jsi SIP nastavil jak? Já zkoušel E16 a zatím jsem to do funkčního stavu nedostal.


   
ReplyQuote
(@stanleyk)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 35
 

@_petr_ 

mam model R20A

account podla screenu, ostatne presne podla linku vyssie

Screenshot at Mar 08 22 34 19

 

mame to s manzelkou na iphonoch a doma pouzivam windowsacky tablet. zazvoni vsade a odpovedat ide iba prvemu kto dvihne.. dvihnem, vidim video a debatujem s clovekom pred brankou.. ci som doma alebo mimo.. nieje to ze okamzite, ale pouzitelne


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@stanleyk děkuju


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

Tak oprasim. Za mě ne naprosto skvěléj produkt gds3710. Mám již 5 let

- sip

- mjpeg

- piny které se dají mapovat na virtuální vstupy. Používám. A open branky. Brány. Garáže. Schránky. 

- wiegand26 pokud chce někdo jinou než 125khz ctectu - např na implantovany chip pod kůži

Za mě za těch pár tisíc vcelku more muziky 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mi to niekedy budete niekto musiet ukazat funkcne. Jak sa povie SIP tak sa mi otvara kudla vo vrecku. Nikdy, opakujem NIKDY som to nezazil ze by to fungovalo mimo lokalne siete/sip ustredne. A tym nemyslim len samotny protokol, ale cely ekosystem vratane mobilov. To zahrna:

  • vobec to nefunguje
  • mobil sa neprebudi a nezvoni
  • mobil zvoni po 10-30s
  • nie je obraz
  • nie je zvuk
  • vyzere to baterku v mobile za pol dna
  • a kombinacie

Ja to uz beriem ako karmu. Proste ja a ip telefonia = problem.

Pred 2 ci 3 tyzdnami som poziadal o registraciu do akuvox cloudu. Zatial cakam. Beriem to ako poslednu sancu, potom ide akuvox prec a nahradi ho tupe tlacitko a kamera s mikrofonom.

 

 

 

This post was modified 2 months ago by msk

   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@dusanmsk tak to asi už můžeš dát inzerát

Asi jsem špatně četl tvůj starší příspěvek, měl jsem dojem, že s účtem výrobce vše funguje, tak jsem si ho nakonec založil taky. Čekal jsem cca týden a výsledek je, že se pravděpodobně nastaví provisioning pro první SIP účet, který se nedá nijak vypnout. Leda účet zase zrušit. Když se tu objevily příspěvky @stanleyk, tak jsem zkusil zase Akuvox rozchodit. Pochopil jsem, že Akuvox nemá volat, ale z Loxone mám volat na něj. Přes antisip se mi to externě povedlo, lokální volání jsem nerozchodil. Pak jsem nainstaloval Smartplus podle instrukcí ze založení Akuvox účtu a SIP mi přestal fungovat. Účet si změnil sip server pro první SIP účet a zároveň nechal původní jméno a heslo. Účet se tedy nezarregistroval. Antisip jsem anstavil na druhý účet a tam naštěstí funguje. Účet od Akuvoxu jsem nerozchodil žádným způsobem (zkoušel jsem jméno a heslo, které mi poslali, i jméno pro SIP, případně číslo)


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

Me jde vše skrz antisip. Jediné co mě sere je zpoždění push notifikace při zazvoneni v řádu pár sekund... Zbytek naprosto 100%


   
ReplyQuote
Page 58 / 59
Share: