X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.8 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

ja mam zvoneni do repraku pres Audioserver, to funguje 🙂 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak ja si mozem zablikat svetlami, ale povodne sme mali bezdratovy zvoncek na ktoreho zvuk sme si uz zvykli. Mozno ho prachsproste kuchnem a prerobim aby zvonil po privedeni napajania a bude hotovo.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@dusanmsk Aaano, audio server taktiez nemam, takze jsem kuchnul tlacitko od melodickeho zvonku a dal do rozvadece. Privedeno pak tlacitko od interkomu (tam to spina loxone) u branky a od vstupnich dveri, kde mam fingerprint a na nem je jako bonus tlacitko zvonku...

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Pockaj, ty spinas tlacitko bezdratoveho zvonku? To ja nechcem, nechcem tam mat dalsiu bezdratovu vazbu. Ale zohnat gong, ktory zazvoni po privedeni napajania, neriesitelny problem. Ale uz som nasiel na mojom zvonci piny ktore ked zopnem tak to zacne zvonit, tak si tam dam jumper, prepojim a skusim to nejak rozchodit (do zimy, lebo nemam inej prace len riesit zvoncek teraz 😀 )


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Posted by: @dusanmsk

Pockaj, ty spinas tlacitko bezdratoveho zvonku? To ja nechcem, nechcem tam mat dalsiu bezdratovu vazbu. Ale zohnat gong, ktory zazvoni po privedeni napajania, neriesitelny problem. Ale uz som nasiel na mojom zvonci piny ktore ked zopnem tak to zacne zvonit, tak si tam dam jumper, prepojim a skusim to nejak rozchodit (do zimy, lebo nemam inej prace len riesit zvoncek teraz 😀 )

Jasne, to je taky cesta, me to proste na tom tlacitku prislo jako nejjednodussi reseni... Stejne to tak nakonec udelas 🙂 (navic mi si ten gong ruzne strkame do 230v zasuvek - doma na zahradu a tak...)

 

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@dusanmsk 

Kdyby si si vypnul sociální sítě, tak by jsi měl za 14 dnů všechny resty hotové.


   
msk reacted
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Kdo mate Loxone klavesnici s NFC cteckou, nezkouseli jste naucit nfc tag v hodinkach ? Ctecka je schopna se naucit NFC v android mobilech (vyzkouseno blackberry a POCO) ale na hodinkach samsung bez uspechu. I to uceni mobilu je takove pofiderni, ale nakonec se to povedlo. Pokud se to podari naucit, pak funguje 100% (staci mit zapnuty displej) Ale u hodinek se mi to nepovedlo - mozna to je tim, ze to je samsung a nekde na foru jsem cetl, ze Iphone a samsung maji sve NFC cipy nejak zamceny, ci co ..... 


   
ReplyQuote
(@sentom)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 14
 

Toto je odpověď  Loxonu, když jsem se ptal na zda jde nějak udělat, aby mobilní telefon s NFC a aplikací Loxone app nahradil NFC tag při přiložení na NFC Code Touch Tree?

 

Dobrý den,

 

schopnost načítat NFC telefonu pomocí NFC code touch není omezená na straně Loxone, ale většinou na straně telefonu. 

Většina telefonů používá dynamicky se měnící NFC ID. To znamená že do NFC klávesnice telefon naučíte,  ale když jej přiložíte podruhé, tak ID není shodné s tím naučeným, protožre bylo změněno telefonem na jiné. 
Proto některé telefony fungují a jiné ne, záleží to čistě na firmware telefonu. 
U apple zařízení je to uplně blokované ze strany výrobce, tedy Apple. 
 

V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@sentom 

Diky, zkousel jsem se o tom neco dozvedet na internetu, bohuzel jak to presne funguje jsem nikde moc nenasel, kdyby nekdo z mistnich o tom mohl ztratit slovo, byl bych rad. Kazdopadne jsme doma teda zrovna trefili telefony, se kteryma to je funkcni.  Koupil jsem ted jeste ke dverim fingerprint od SUPREMY (ktera ma ctecku taky), takze nejake obecne info by se mi hodilo... Ze to neumi Iphone vim, tam se treba cteni tagu nahrazuje QR ale to mi prijde dost pitomy .....

A zajimave je, ze nfc ctecky v obchodech jsou schopne iphone precist k platbe, ale jina zarizeni ne... tak by me zajimal princip, jak je to blokovan a o co kraci... klidne jenom link na problematiku by stacil. diky

This post was modified 10 months ago by gisbern

   
ReplyQuote
 juce
(@juce)
New Member
Joined: 7 months ago
Posts: 1
 

Pozdravujem vás páni.

Prosím vás, neviete náhodou či aktuálne predávaný Loxone intercom poskytuje stream videa? Žeby bolo možné pridať video stream z Loxone intercomu do NVR - rekordéra kamerového systému.

Ďakujem vám a prajem pekný deň 🙂


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Prosím o aktualizaci. Líbí se mi AKUVOX, pochopil jsem správně že E12 je novější model než R20? Integrace je tedy v pohodě? Jde mi hlavně o zvonek a kameru. Jak je to je s kvalitou zobrazení u těchto kamer? Díky


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Ahoj, mohl by mě prosím někdo postrčit, jak nastavit SIP E16C pro lokální připojení?

 

Díky 🙂

------------------------

V uživatelském interkomu jsem nastavil "Host pro audio (interní)" na xxx.xxx.xxx.xxx:port

V nastavení Akuvox jsem povolil Direct IP a nastavil stejný port jako v Loxone. Auto Answer mám nastaveno na 0, Video (zkusil jsem i Audio)

obrazek

Když zkusím zavolat z Loxone aplikace, tak sespojení nenaváže. Napíše "Hlasové spojení bude ukončeno".

V adresáři Akuvoxu jsem nastavil pro volání ip adresu miniserveru, ale ani příchozí volání se nijak neprojevuje.

 

Ještě pro doplnění. Apka na telefonu mi napíše kód 404.


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

Aktualizoval jsem článek https://www.filipek-czech.cz/interkom-pro-loxone/ , kde jsem doplnil a rozvedl jak provést autorizaci RFID čipu zaslaného z AKUVOXu do Loxone.


   
Richard reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja som objednal analogovy 12V zvoncek a cez vikend ho zapojim do baraku, pretoze posledne tyzdne sa k nam nikto nevie dozvonit. Loxone sice pipne tou jeho debilnou notifikaciou co jej nejde zmenit ton, ale voip na mobil sa mi nedozvoni skoro nikdy.

Takze na to seriem a spravim to "pekne analogovo" - Akuvox posle http packet do loxone, to posle udp packet do arduina, to zopne rele a to zazvoni na analogovy gong 😀

S nejakym "zvoni postar ked nie sme doma" som sa uz definitivne rozlucil, to sa mi nepodarilo rozchodit NIKDY *1.

*1 na toto mam proste smolu. S voip som prisiel do prveho kontaktu niekedy zaciatkom tisicrocia a vysledok bol ten, ze to proste NEFUNGUJE. Odvtedy som sa okolo voip par krat mihol a - kupodivu - to nikdy nefungovalo 😀


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@dusanmsk jaký ten gong jste pořizoval? už vám to jede?


   
ReplyQuote
Page 57 / 59
Share: