X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.7 K Views
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Používate niekto pri Akuvox odomykanie pomocou Bluetooth ? Mal by to podporovať už základný E12S


   
ReplyQuote
 MAXX
(@maxx)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1
 

 

20230505 154534

 


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Jenom doplnim tema napajeni Intercomu z PoE. Prave jsem se dostal k zapojeni intercomu (mam konecne branku) a mohu potvrdit, ze se standalone PoE injectory to nemusi fungovat. Prakticky a na vlastni oci vyzkouseno s nejakym Maxlinkem, na kterem je drze napsano 802.3af.  A to ani s variantou 586A nebo 586B. Jinak ten injector s jinym zarizenim je funkcni... Pak pichnuto na zkousku do UNIFI Poe switche = uspech. Takze v kabelazi to neni... Tak to jenom pro info....


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ozivim temu. Mam na branke R20A uz tak pol roka a chcem sa opytat, ci to mate niekto rozchodene k plnej spokojnosti. Myslim tym ako ze to fakt funguje. Pretoze u mna sa to chova tak, ako akakolvek ina ip telefonia - tzn. ze to nefunguje a clovek je z toho akurat len tak nasrany.

Ucet mam v antisip, appky v mobile som vyskusal snad vsetky (ja android, zena bohuzial iphone). Nieco nezvoni, niekde nejde video, niekde nejde audio, nieco sa musi pustit rucne aby to reagovalo na push (zazvonenie), nieco zerie baterku. Proste totalne nepouzitelna sracka, ako vsetky pokusy o ip telefoniu, s ktorymi som sa za poslednych 20 rokov stretol. Skuste ma niekto naviest nez to odjebem puckou zo stlpu prosim.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Máš poslední FW?

Mě to fungovalo lépe, než originál Intercom od Loxone než ho po roce od uvedení taky vyladili.

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Používal jsem návod od @pavelf

Napiš mu kdyžtak.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@kobra23 Ne e, nepouzivam to takto, pretoze chcem aby mi to volalo ci som alebo nie som doma. Tak ako to popisuje pavel to bude fungovat len ked budem doma, alebo ked budem mat na mobile nahodenu vpn domov (co nemam skoro nikdy, len ak nieco potrebujem na dialku spravit). Takze tam mam ako sip providera antisip a 3 ucty - 2 mobily co mame so zenou a 1 tablet co je doma na stole.


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@dusanmsk Zdravím, mě to funguje jak z vnitřní tak i venkovní sítě ;). Co ti tam přesně nejde?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja som to ani neskusal, pretoze podla toho navodu sa sip serverom stava miniserver - a ten do internetu nema pristup, takze to nemoze fungovat ked nie som doma na wifi. Alebo sa mylim?


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

A používať to s tým Akuvox cloud nechceš? Mne sa zdá, že je to funkčné v setup, že v lokálne v sieti sa vieš pripojiť cez loxone a keď si vonku vieš volať cez ich aplikáciu.

Musí mať akurát Akuvox prístup do internetu, ale porty forwardovať nemusíš.


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@dusanmsk no tam je to tak že nastavuješ komunikaci pro vnitrni spojeni a pro vnejsi spojeni a pokud jsi pripojen do loxone z venku, tak se pouziva verejny SIP server napr. antisip na kterej vidi jak loxone tak akuvox a přes to to komunikuje. Ja to už takhle pouzivam cca 2 roky a bez problemu.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

bylo by mozne aktualizovat navod prosim?

Mi to bezi sporadicky. Spis ale ne. Rozhodne na to neni spolehnuti a pouzivam to uz jen jako zvonkove tlacitko a vybehnu ven a hulakam smerem k brance!

Pardon, funguje ulozeni fotky toho kdo tam zvonil 🙂

 


   
msk reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@Richard Uplne presne si popisal moj usecase. Pripadne nez to zacne zvonit, nez to zdvihnem, nez sa to spoji a nez vobec nabehne obraz, tak je ten clovek v prdeli davno.

@pavelf a to ti funguje v loxone appke? Aj v pripade, ked loxone server nema ziadne spojenie do internetu? Ze si ta appka prepne na external sip?

@tomas na akuvox cloud mrknem, diky


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@dusanmsk "Pripadne nez to zacne zvonit, nez to zdvihnem, nez sa to spoji a nez vobec nabehne obraz, tak je ten clovek v prdeli davno."

to je uplne presne!

Kvuli tomu jsem si poridil i Ipad s ti, ze to bude treba lepsi a neni 🙂 

Zazvoni to, pak je panika, kde je telefon kde je ipad, rychle rychle... to je doba nez se to otevre ta appka. Rchle kliknout na ikonku a... postacke auto se zrovna pohnulo zpet na zakladnu!

Jeste je naprd, ze zvuk u branky po sekunde zacne delat obsazovaci ton, ktery taky kazdeho odradi. Kdyby to delalo ton vyzvaneci, tak by to mozna i vydrzeli dele. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak mne to vydava normalne zvoniaci ton, akurat ta postarka ma vydrz tak 30 sec max a to je dost natesno. A hlavne ta blba appka v mobile nez zareaguje a nez ju otvorim, tak kolkokrat na nu seriem a radsej v mobile hned otvorim loxone a klikam na otvorenie brany bez toho, aby som zdvihol a pozrel kto tam vlastne je :D/

Ja to mam este spojene s loxone cez http digital input, takze loxone vie, ze sa stlacilo tlacitko. Povodny zamer bol najst nejaky melodicky zvoncek co by som pripojil na nejake rele a co by doma zvonil ako normalny zvoncek, a do toho by to este ako bonus volalo na mobil ked nie sme doma. Nakoniec keby som sa na cely pojebany akuvox vysral a dal si na branku obyc ip kameru s mikrofonom, obyc tlacitko do loxone, to by mi poslalo spravu na jabber (rovno s linkom kam ked by som klikol by sa otvorila ta kamera a mohol by som volat), mal by som to asi jednoduchsie...


   
ReplyQuote
Page 56 / 59
Share: