X
Forum

Forum

Loxone Tree technol...
 
Notifications
Clear all

Loxone Tree technologie

125 Posts
26 Users
8 Likes
33 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já ty čidla z alarmu normálně používám a bez problémů. Navíc i ty čidla se dají dále nastavovat, jak rychlost komunikace tak i citlivost.  Také jsem chtěl původně dva senzory zvlášť ale po instalaci alarmových jsem už další nekupoval. 

V podstatě stačí si pro účely rozsvěcování koupit na aliexpresu fake čidla paradoxu, které vypadají stejně jako original, fungují ale zcela jinak - žádné vyhodnocování se nekoná. Také jsem je koupil a porovnával.

Možná je to i architekturou domu. Máme otevřený systém bydlení takže když procházím chodbou, rozsvítí se onyxový panel, který osvětluje polovinu domu. Jinak ty orientační světla jsem vyrobil z klasických downlight (ů ), vše přes Paradox a v loxone DMX. Napájení DMX se zapíná při soumraku (konstanta v loxone) nebo z meteostanice z čidla osvitu (pod 20W/m2 jsem se rozhodl že je tma 🙂 ).  

Možná by bylo lepší si někde sednou na pivo a pokecat 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To by asi bolo, ale ja to mam na moravu trosku z ruky :D.

K tomu nastavovaniu cidiel - to nastavenie je ale globalne, nie? Tzn. ked prezenies citlivost kvoli svetlam v loxone, bude viac falosnych poplachov ked je dom zaisteny, nie?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jasně. Já ale nic nenastavuji. Vyhovuje nám to zatím tak jak to je. U těch nejnovějších - sběrnicových to jde u každého sólo. Mám teď ústřednu EVO-HD a k němu i jeden PIR senzor s kamerou. 


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

to Koldavideo: Ja bych byl docela pro sednout nekde na pivo a pokecat osobne, bydlim kousek pod Brnem, odkud jsi ty?:)


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jj všiml jsem si, že je tady více lidí z okolí Brna. Já jsem z Kroměříže. Stavbu domku mám tady www.stavebni-denik.eu 


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Tak co treba domluvit nejaky sraz, nekdy o vikendu vecer v nejake hospode pro vsechny co by meli zajem a vymenit navzajem rady a zkusenosti?:)Mozna bychom proto mohli navrhnout novy topic a najit vhodny termin...:)


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jsem pro 🙂


   
ReplyQuote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

Určitě bych měl zájem i já 😉


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Ja nevim, myslite ze to nekomu bude pasovat jeste pred vanocema.. Spis bych treba zvolil nejakou sobotu  odpoledne v lednu,at si to kazdy muze zorganizovat...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Ja myslim, ze to je dobry napad ;-). Ale termin bych asi hodil opravdu po vanocich. Ted uz budou asi i narvane hospody kvuli vanocnim vecirkum.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Také se k tomu přikláním. 


   
ReplyQuote
Zdenek
(@zdenek)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

Já su taky pro.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

tak prenechame organizaci spravci fora L.:),nekdy behem ledna by to bylo fajn, protoze s prichazejicim jarem uz zase pribyde prace:)  zalozme pro to novy topics, kde se dohodnou detaily... 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

No tak tedy zakládám, když to padlo na mne 😉 

https://www.vodnici.net/community/vse-ostatni-zabava-volna/lednove-pivo-brno/

Naházejte se do tohoto vlákna plz, ja pak odstraním diskuzi odsud, ať to tu nestraší.


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

Vrátím se k původnímu topicu. 

Nezjišťovali jste někdo, které další rámečky jsou kompatibilní s Touch Tree? Marně hledám řadu/výrobce, který by uváděl vnitřní rozměry rámečků a zároveň měl v této řadě dvojzásuvku...

Schneder Merten by mi seděl, ale chybí ta dvojzásuvka.


   
ReplyQuote
Page 2 / 9
Share: