Forum

Forum

Loxone Tree technol...
 
Notifications
Clear all

Loxone Tree technologie

125 Posts
26 Users
8 Likes
33.2 K Views
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Obavam se ze dvojzasuvka je pouze takova Cesko-slovenska anomalie..


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Ja som hľadal dlho, mám už Touch doma pripravené na stavbu, ale okrem Merten od Schmeidru som nenašiel žiadnu kompatibilnú sériu. Nič do ABB, Legrandu ani Elka nepasovalo. Loxone ešte udáva kompatibilitu s Gira, ale nenašiel som žiadneho predajcu v SR a aj tak sú drahé.

Videl som raz dvojzásuvku do Merten ktorá pasovala do jednorámčeku, ale už sa k tomu neviem dostať a bolo to pre nejaký lokálny trh bez certifikácie u nás. 

Ja dvojzásuvky na viditeľné miesta nedávam, nepáčia sa mi a nemyslím že by som potreboval použiť viac ako dva spotrebiče naraz v zásuvke pod vypínačom.


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

Díky za info, asi budu muset dvojzásuvky přehodnotit...ale aspoň vím, že nejsem jediný, kdo nic nenašel 🙂


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

Asi jsem konečně našel seznam kompatibilních výrobců a řad, ale moc mi to nepomohlo...je to sice k jinému produktu, ale předpokládám, že pokud je kompatibilní s Merten a Gira E2, tak i Tree tlačítko bude. Tak kdyby se někomu hodilo:

EasySens Funkschalter 55x55

 


   
ReplyQuote
 Frc
(@frc)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Ještě k tomu tree, máte někdo Loxone tree dimmery i mimo rozvaděč?

Zvažuju řešit světla bez DMX a pak se mi na dvou místech nabízí umístit dimmer blízko světla. Ale tápu jak by to bylo s montáží, jestli použít nějakou rozbočovací krabici aby to neleželo pod stolem.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Ja budem mať DMX dimmer v SDK podhľade.


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 
Posted by: tomas_iw

Ja budem používať Tree technológiu na tlačidlá a PIR stropné senzory. Mám to už nakúpené. Prepočítaval som si cenu za 1 DI na Loxone Extension a sedtronic 1-wire senzor do Unica vypínača vs. cenu Tree komponentov a vyšlo mi to +- rovnako.

Navyše sa mi páčil aj dizajn Tree komponentov takže som dlho nerozmýšľal. Nemám až tak veľký dom a počet miestností takže som ku tlačítkam v rámci jednej miestnosti ťahal samostatný CAT7 kábel a takisto k PIR senzoru takže v prípade nahradenia technológie v budúcnosti viem stále prejsť na klasické DI (aj keď tomu už nezodpovedá počet krabičiek pre vypínače na stene).

Vypínače a zásuvky budem brať od Schneider, séria Merten. Pekne doň Touch tlačidlo pasuje.

Nevíš zda náhodou do rámečku Schneider Merten nepasuje i Touch Pure ?


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Určite nie, ale má to zmysel? Veď Pure je dizajnovka s podsvietením. Do Merten pasujú len prístroje s rozmerom 55mm.


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

chtěl bych se zeptat zda jsou to tyto ramečky tedy lépe, že tento kryt je rozměrově schodný s loxone touch ? pač je tam na výber z více variant ? díky za


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Ja mám vyskúšaný M-Plan, Loxone uvádza, že pasuje aj do M-Smart. Ale myslím si, že budú pasovať všetky pretože prístroje sú zameniteľné medzi sériami.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Měl jsem půjčený kufr vzorků od SHNEIDERu, a i když strojky rozměrově sedí, touch bez vandalizmu do většiny rámečků nejde dosadit,protože není zevnitř rámečku drážka na montážní plošinu od loxone, pozor na to!!! MERTEN je v poho.


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

Díky za info chtěl bych touch usadit do nějakého pěkného designu nejlépe do skla 🙂 a pokud by to vandalismus dovolil tak ho i podsvitil 🙂


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

Kdyžtak tady v M-Plan Polar White

20170811 174450 HDR

Nevybavuju si nějaký zvláštní vandalismus 🙂 

Mám tree tlačítko i v M-Elegance Metal a taky bez problémů, takže do skla bych tomu věřil stejně 😉


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Ja som skúšal snáď desiatky rôznych značkových aj noname sérii vypínačov a okrem Mertenu nepasuje nikde. Asi ani s úpravami, pretože rozmery prístrojov boli väčšinou väčšie ako rozmer Touch.

Rámčeky čo dodáva s Touchom Loxone sú strašné, s nimi som neustále bojoval aby som ho tam zaklapol s Mertenom drží oveľa lepšie. Príde mi, že to navrhovali na montáž do krabice ktorá je otočená vertikálne teda skrutky sú hore a dole. Takto keď nemáte inšt. krabicu úplne na hrane steny, ale je trochu zapustená, packy na čiernom rámčeku ktoré majú držať prístroj sa neskutočne prehýbajú a je problém ho tam zaklapnúť. 


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

 Stejná zkušenost s orig. rámečky Loxone...doteď jsem si myslel, že jsem jediný 🙂


   
ReplyQuote
Page 3 / 9
Share: