X
Forum

Forum

Loxone virtuální HT...
 
Notifications
Clear all

Loxone virtuální HTTP výstup

32 Posts
12 Users
1 Likes
6,280 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Zdravim,

funguje někomu HTTP virtuálním výstupu? Snažím se to tu rozchodit už asi 2h a naprosto ani ťuk. Dokonce jsem si zprovoznil lokální webserver, abych otestoval co z Loxonu leze,ale on se o spojení ani nepokusí.

Mam definovaný virtuální výstup, kde mám jako adresu  http://192.168.0.66:8080

A pak v příkazu jsem zkoušel všechno možné, například takto

ale nic to nedělá. 

Cílem je, aby mi to přes GET spustilo nějakou externí službu. Díky


   
Quote
(@karel-zak)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

Zdravim,

funguje ovladam s ním posun kamery.

obr2.JPG

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Tak sem si rikal, ze to mozna bylo tou"/test" vs "test", ale vubec. proste to nic neposila ;-(

Zkusil sem jeste pridat i uzivatele http:/admin:admin@.... ale ani to nepomohlo. 

Jeste sem zkusil dat pryc port a poslat to na klasickou HTTP 80tku, ale taky ne


   
ReplyQuote
(@karel-zak)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

Adresu mam bez portu. Uplně stejně mám udělané relé přes Arduino po lan. Ale třeba Wake on Lan, jsem nerozběhal vůbec.

obr1.JPG

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Tak uz to posila (ani nevim co se zmenilo, najednou to zaclo jet). 

Ale co je tada divny, tak je to priserne pomay. Po tom, co se odesle prikaz je potreba pockat tak 10-15s nez jde poslat znovu.

A to mam zatim jen takto tlacitko s napojenim na vystup


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

A kdyz to rele zkusis sepnout/vypnout/sepnout/vypnout, tak to cvakne hned 4x , nebo to cvakne vzdycky jednou, 15s pauza, zase cvak, zase pauza?

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Tak kdyz sem to zkusil prehodit z http na tcp a posilam primo tcp stream, tak to beha krasne svizne. Takze zase nejaka Loxonovina 😉


   
David reacted
ReplyQuote
(@karel-zak)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

Když cvaknu tak to jede okamžitě. Žádné čekaní. Ale nemám úplně poslední verzi Loxonu kvůli omezení modbus ze strany Loxone . Zkusím večer náhrát poslední verzi a dám vědět.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

No leda ze by tam zase neco vylepsili teda. Ale to TCP jede uplne blezkove na uplne stejny siti a stejny zarizeni. 

A to http jsem zkousel vuci vice ruznym sluzbam/pocitacum, takze tim by to byt nemelo


   
ReplyQuote
(@karel-zak)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

Tak jsem dům dal na poslední verzi Loxone. Při cvaknutí to funguje okamžitě jak na relé tak v posunu kamery.Relé jsou na GLAN a kamera na  Ubiquiti unifi AC LR. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

A kdyz se cvakne vickrat za sebou? Protoze mne to prvni cvaknuti bylo taky ihned, ale kdyz jsem zmackl treba 10x, tak to pak pustupne posilalo na vystup ty prikazy po cca 10ti sekundach


   
ReplyQuote
(@karel-zak)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

Zkoušel jsem to cca 60 krát zmáčknout a nespozoroval jsem žádnou prodlevu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Tak to tim padem bude asi neco tady, ale nenapada mne co. Hlavne ze ten TCP jede. a je i rychlejsi a lip se parsuje pres MQTT. Takze nakonec spokojenost 😉


   
ReplyQuote
(@karel-zak)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

Nevěděl jsem, že řešíš HTTP na Wemos. Když jsem před dvěma lety dělal relé přes arduino, tak jsem měl obdobný problém. Tj 10x zmáčknul a dalších 10 vteřin se to přepínalo. Vyřešilo to až přepsání celého kódu na arduinu. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Ono to prave nejde do arduina/wemosu. Ale na port sluzby, ktera bezi na Ubuntu - NodeRED. Ale jinak to to zpozdeni delalo i kdyz sem to posilal jen do toho Hercula, coz je jen odposlouchavac pozadavku.

Zajimave, ze to nedela u tech kamer/rele u tebe.


   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: