X
Forum

Forum

Naklopeni zaluzii a...
 
Notifications
Clear all

Naklopeni zaluzii a Loxone

21 Posts
6 Users
0 Likes
3,950 Views
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Rad bych se s vami podelil o zkusenost z navstevy show roomu Loxone v Ceskych Budejovicich. Zaluzie tam maji s motorem Gaiger.

Pres Loxone tlacitko bylo mozno zaluzie natacet v manualnim modu zhruba do trech ruznych poloh v zavislosti na tom, jak rychle clovek dokaze dotykove tlacitko ovladat.

Kdyz jsem si vzal do ruky tablet, dalo se nastavit zhruba 10 poloh natoceni zaluzii az do uplneho zavreni. Potvrdili mi tedy, ze zaluzie a jeji polohovani je i v manualnim modu mozne. Jak to ale maji udelano primo v Loxconfigu jsem se nedozvedel… 


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Tak ono udelat to na jedne zaluzii je jednoduche. Je na to potreba cca 10 bloku, ale rozchodit to jde. 

Problem je, ze kdyz ma clovek 13 zaluzii, znamena to 13x10bloku a to uz je chaos ;-). 

A jejich ukazkovy Loxon-config k dispozici neni? Nechteji ho dat, nebo jak?


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Nevim...pokud bych mel Loxone uz koupeny a  chtel bych videt, jak to maji udelano,treba me do toho pusti..ale ja jsem vlastne Loxone config videl jen na youtube a byl jsem tam spis jako zajemce o system:) Vim ze na to mas reseni..ale oni podle me musi mit neco jednodussiho..otazkou je, proc to nezverejni...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

To by me taky zajimalo ;-). A nebo to tam maji, protoze to lidi chtej videt (a oni to vedi), zaroven to ale rakusaci nechtej z nejakyho duvodu implementovat a tak je to v tomto stavu. A nebo je na to potreba zase nesmyslne nejakej predrazenej Loxone HW.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Uvazuju koupit si 1x miniserver, 1x touch tlacitko,sehnat nekde zaluzii s motorem a zkusit si to doma na stole. A pokud to nepujde, vzit to primo k nim do officu,at mi ukazou, jak to maji a jak to jde..kdyz jim to funguje...:)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

😉 To je dobry plan.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

to L: Zkousel sis to na zacatku takhle ovladat?Nebo sis hned nechal dat Loxone do domu a az pote se s tim seznamil....?Vyhodu vidim v tom, ze uz v mezicase muzu ruzne veci zkouset, hrat si s tim a trochu se s tim seznamit....staci par tlacitek, sensoru a nejake testovaci komponenty...:)


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Priznam se ze jsem si zatím s blokem zaluzie moc nehral. Ale mel jsem, za to ze manualni polohovani tlačítkem by mělo fungovat tak nejak defaultne - dle citlivost v prstech 🙂

Jak to tedy funguje v realu?


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

To dotykove tlacitko neni uplne vhodne na natoceni zaluzii, je moc citlive a jde to spatne. Clovek musi byt opravdu hodne rychly. Cim dele tlacitko drzim,respektive mam na nem prst, tim vice se zaluzie nataci az jsou uplne sklopeny... Na tabletu bylo pro natoceni zaluzie tlacitko + a -, tim slo udelat podstatne vice poloh natoceni,prakticky krokove...


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Z meho subjektivniho dojmu se mi ale tlacitko Loxone touch docela libilo. Proste jedno tlacitko na zdi, se kterym ovladam svetla,zaluzie a hudbu….a muzu to mit v kazde mistnosti stejne. Tohle jednim bezpotencialovym tlacikem neudelam. Zde potrebuju minimalne 3 tlacitka a tim padem 3 digitalni vstupy….takze cenovy rozdil reseni potom uz zase neni tak velky. Clovek si to musi zkusit, urcite to nebude vyhovovat kazdemu…


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Ja jsem mel loxone az na miste.puvodne jsem chtel kupovat dopredu, ale vzhledem ke stavbe nebyl vubec cas. 

 

Manualni polohování funguje ok, ale automaticke nastavani na nejakou natočenou polohu neni snadne. 


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

To L: Tady z tech clanku na foru mi vlastne neni uplne jasne, co doma v rozvadeci dnes vlastne mas a co testujes…

Je to teda tak, ze pouzivas momentalne stadartni Loxone miniserver + extension a nejake pridavne Railduino?Nebo uz pouzivas i vstupy do Quida pro ovladani zaluzii a dalsi veci?

Nesly by ty zaluzie a okenni sensory take resit tim Railduinem, sice to nebude za cenu Quida,ale rozhodne levnejsi nez Loxone..?To Railduino se take mus nejak naprogramovat nebo funguje hned po pripojeni   pres RS 485 do Loxone?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Momentalne mam vse Loxone, vcetne dimmeru. K tomu mam jeden Quido modul, na kterem mam zapojene veskere ovladani zaluzii + kontakty oken/dveri na testovani otevreno/zavreno.

 

Railduino vubec nemam ani sem nikdy nemel, jen sleduju jeho vyvoj. Ackoli verim, ze jet o take dobry HW, uplne mne nezaujal jeko pomer cena/vykon a to, ze obsahuje radu veci, co jsem nepotreboval (1-wire, teplomer,...). Bral sem Quido proto, ze ma 100 vstupu, coz j to co jsem chtel. Casem asi vemu jeste Quido s 32 vystupama.

 

Zaluzie/Okna by sly urcite i arduinem, ale nema zkratka tolik vstupu. Zaluzie mi spotrebovali cca 30vstupu, okna dalsich 15. V pripade arduina bych byl skoro hotov (nevim ted presne kolik ma kontaktu). U Quida mi stale zbyva dalsich 55vstupu ;-).

Railduino fungovalo pres Modbus, ktery je ale momentalne na tlacitka nepouzitelny. Ale treba na detekci otevrenych oken je interfval 1x 5s dostatecny. Existuje i update na UDP od msk, ale ten vyzkouseny nemam, ale znamena to rucni flashovani Railduina. 

Na druhou tranu Quido neni potreba nijak flashovat, jen se nastavi a pouzije muj SW.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Ja se ptam proto, protoze v jednom z tvych clanku popisujes situaci, kdy jste s panem Hrubanem resili, ze vam dosly vstupy a vypadalo to, ze jste se shodli ze koupite modul Railduino. Uz tam ale potom neni dal popsano, jak to finalne dopadlo a jak jste se dohodli. Asi jste tedy prece jen zakoupili dalsi extesiony pro vypinace...Quido si pak uz tedy resil sam - zaluzie a okenni kontakty.

Takze vstupy zaluzii mas na Quidu a vystupy pro zaluzie mas na standartnim extension relay?Kolik je treba vystupu pro kazdou zaluzii, take 2?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Nevim o ktery clanek presne jde, ale je to jak jsem popisloval v predchozi odpovedi. Nad loxonem je vse, krom vstupu zaluzii. Zadne dalsi extesiony jsem uz nedokupoval, ani Railduino jsem nekupoval. Vzal jsem jen Quida a ten jsem si uz zapojoval a implementoval sam.

Vystupy na zaluzie jsou nad klasickym ReleyExtension. Jsou potreba 2x rele, jedno nahoru, jedno dolu.

 


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: