X
Forum

Forum

Loxone, Railduino, ...
 
Notifications
Clear all

Loxone, Railduino, alarm, Nilan a MODBUS

28 Posts
8 Users
1 Likes
7,172 Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ano, vcelku vtipne si s autorom railduina prehadzujeme role. Najprv som ja vysiel z jeho firmware a upravil ho na udp pakety a potom on upravil moj firmware, pridal 485 a spravil z neho oficialny release. Este aj navod na flashovanie je tam ten moj povodny 😀

Takze @L - uz sa nejedna o ziadne hackovanie, ale o oficialny firmware 😀 😀 😀


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: msk

 

Ano, vcelku vtipne si s autorom railduina prehadzujeme role. Najprv som ja vysiel z jeho firmware a upravil ho na udp pakety a potom on upravil moj firmware, pridal 485 a spravil z neho oficialny release. Este aj navod na flashovanie je tam ten moj povodny 😀

Takze @L - uz sa nejedna o ziadne hackovanie, ale o oficialny firmware 😀 😀 😀

   

Ti dal zdrojak alebo si to cele sam prepisal? 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Dal mi zdrojak (a potom som to (skoro) cele prepisal :D).

Hlavne sa mi nechcelo hladat na ktorych pinoch ma co zapojene, takze som najprv opajcol inicializaciu pinov, potom 1-wire, potom som to cele ucesal a nakoniec komplet prepisal from scratch. No a on to potom forkol, pridal 485, trochu zase ucesal a spravil z toho ofiko firmware na githube.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

zaujimave 🙂 ked som sa ho tak rok dozadu pytal ako sa riesi pripadny update - tak chcel posielat jednotku spat...

Pozrem teda na zdrojak ci sa mi nieco z toho nebude niekde hodit...:)


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mame to teraz obaja na githube. Asi nechcel, aby mu to ludia rozoberali, ono ked sa to rozsype, je to oser zas zlozit kvoli tym pinheader extenderom. Ja pojdem cestou vlastneho modulu, lebo to lepenie arduino mega (s tym ich sk******m nedodrzanim rozchodu 2.54 mm, za ktore by som niekomu z nich odtrhol vsetky koncatiny) k akejkolvek doske je strasny vopruz.

https://github.com/dusanmsk/railduino-udp

https://github.com/PavSedl/railduino-udp


   
ReplyQuote
Zdenek
(@zdenek)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

@msk: A jak je to s tím počtem 1-wire senzorů. Tys kdesi uváděl, myslím na diskuzi sedtronic.cz , že tvoje verze je bez omezení počtu senzorů, kdežto p.Sedláček tam stále nějaké omezení má, teda uvádí.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

@msk: pozri prosim sem  https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/mereni-spotreby-elektriny-pomoci-loxone-nebo-arduina/paged/13/

riesime ako pouzit modbus a nekupit loxone ext. - cez arduino by to mohlo ist spravit, nemas skusenost? 🙂 dik


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nazdar, sorry bol som tyzden mimo (tahal som kabelaz). V mojom firmware skutocne logicke obmedzenie na 1wire nebolo, otazka je, kde su hw hranice. Ako to ma teraz SedTronic v jeho novom firmware som neskumal.

Na 1wire ale podla mna bohate staci arduino, takze pokial nemate na cidlach zivotne dolezite veci, da sa ist aj touto cestou, je to megaprimitivne.

Modbus netusim, samozrejme ze by asi siel nejak "ohnut" cez arduino, je to len blba 485-ka, ale neviem ako to ma loxone v tom svojom sw, pretoze predpokladam, ze by sa to muselo riesit "nejak inak ako standardne", podobne ako ked clovek riadi dmx bez dmx estension.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Hele, k 1-wire jsem na tom německým foru četl upozornění, že je dobrý to příliš nevětvit a pokusit se drž bus topologii. Mívali pak někdy problémy s výpadky čidel atd.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Je to mozne, ja som to mal zatial len na stole na par m kablu. Kazdopadne ja to mam natahane do hviezdy a uz to nezmenim (a ani nechcem). V hviezde to ma zvladat cca 300m dratu, to je u mna 15 cidiel. Tie najdolezitejsie budu aj tak priamo v TM a pojdu pravdepodobne priamo na 1wire extension, ostatne pokial by boli daleko alebo by blbli pojdu na arduino.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

ten 1-wire neni podle me tak drahej, aby to stálo za to to řešit nějak oklikou


   
radek reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No, to zavisi kolko mas cidiel a aku topologiu. Pokial Ti fyzicka vrstva bude hadzat klacky pod nohy (hviezda, dlhe trasy) tak, ze bude fungovat pohromade len par cidiel, tak si kurva rozmyslis, ci kupis dalsie 3-4 extensiony, alebo arduina a nejak to zbastlis ...

Ale nechcem strasit, realna skusenost ziadna, kabelaz polozena minuly tyzden a prve cidla budu ozivene najskor koncom leta. Osobne ziadne problemy neocakavam.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

osobne mam cidla potahane vselijako (jak vyslo:) ) tusim ich tak 25 bude a funguje to - len netreba mat nejake prehnane logovanie z tych cidiel, tazku 1-5m staci, potom to tak nezatazuje a mohloby zvladnut asi aj viac


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: