Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
222.4 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
Topic starter  

Založím oddělené vlákno pro intercomy. Původní vlákno je momentálně kombinací více věcí, takže se v tom hůř orientuje.

Rád bych tu dal dohromady intercomy, které fungují s Loxone, tzn podporují VOIP, SIP, MJPG. Cílem je tu poskládat celé řešení (klidně více různých), ale kompletní, ideálně i s cenou. Tzn třeba telefon+kamera+domovní jedntotka + jaká schránka na zabudování,...

K tomu bych ještě přidal elektronické zámky na vstupní dveře na branku a opět info jak se připojuje.

Poprosím ostatní (hlavně koldu, ten tam má nejvíc návodů), aby relevantní články přesunuli sem a odmazali je případně v původní vlákně. Tam necháme jen obecnou diskuzi, chromecast, kontakty oken,... A příště prosím zakládat po jednom tématu, ať to pak nemusíme čistit. Ď 😉


   
Stingray and Ondra reacted
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
Topic starter  

Seznam zajímavých linků (budu postupně upravovat)

Interkomy

 

Loxone linky


   
ReplyQuote
(@brudo)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 11
 

Zdravím, doorbird funguje s Loxone známý to ma na baraku a je spokojný 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
Topic starter  

super, dobre vedet


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No ale ta cena je fakt vysoká 🙁  cca 8-9000kč.

Napsal jsem do té firmy Alphatech, tak počkám co mi odepíší a dám to pak sem.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Co presne, neco z tohodle?

http://www.alphatech.cz/analogove-komunikatory.html

Vsechno to vypada extremne hnusne! To bych domu teda fakt nechtel.


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Nějaké novinky? Taky bych to chtěl začít řešit....


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No tak já jsem něco zjistil.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jde o to co přesně potřebuješ. Já jsem měl problém s tím, že se mi ten venkovní interkom nikam nevlezl, takže jsem vymyslel dočasné řešení. Vzhledově nic moc ale funguje a než vyrobím novou verzi tak bude muset posloužit. 🙂

Já jsem koupil 2N audiokit , obyčejnou IP kameru za 900Kč a toť vše. Vše jsem nacpal do poštovní schránky - resp. audio kit může zůstat v rozvaděči.

IMG 2916
IMG 2915
IMG 2913
IMG 2921
IMG 2920
IMG 2922

 

Úplně nejlepší na tom je ale to, že žádný audio kit od 2N nepotřebuješ. Stačí Ti "obyčený " IP telefon, který kuchneš, napojíš se na mikrofon a reproduktor plus jedno tlačítko a je to. IP telefon stojí cca 1500Kč - musí mít ale funkci interkomu (automatické zvednutí hovoru) a možnost rychlého vytáčení jedním tlačítkem. Pozor tuto fci musí mít každý interkom který cheš integrovat do loxone. 

Ono to totiž funguje tak, že když někdo zazvoní, tak vlastně jen prozvoní miniserver - načež vyskočí okénko s videozáznamem před domem a to zelené tlačítko co je v té aplikaci nazvané jako tuším "navázat spojení" udělá to, že Ty z aplikace voláš zpět na ten venkovní interkom - který logicky musí automaticky přijmout hovor. 


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Ten popis jsem už jsem kdysi zaznamenal, s fotkama si to už umím představit. Díky!

Hledal jsem u Číňanů SIP video intercomy, ale vidím, že není jistota, že by automaticky uměly přijmout hovor. Abych nekoupil nějakou přiměřeně drahou kravinu k ničemu.

To bych to raději zbastlil. 

Jestli chápu, tak ten 2N audio kit jsi koupil, ale použil jsi ho, nebo je na fotkách ta verze s IP telefonem?

Na aukru jsou občas SIP telefony za pár kaček, ale nevím, jeatli mají ten prikem hovoru. Plánoval jsem je koupit dětem do pokojů pro domácí telefonování. Už teď je problém je přivolat ke stolu, když sedí u PC se sluchátky na uších. 🙂

Nemáš nějaký tip na ten telefon, který je vyzkoušený?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Na fotkách ten audiokit není ale používám ho. Je tam ještě pár dalších věcí, které musí interkom splňovat, takže opravdu to není tak jednoduché. Prošel jsem si tím a taky koupil kraviny z Číny, které teď leží v šuplíku. Co se týče IP telefonů, tak mám doma dva na otestování ale zatím jsem se k nim nedostal, plus tedy dva interkomy LARA od ElkoEP, které jsem jako interkom taky ještě nerozjel. Na Ampéru jsem se ptal v Elku jestli je potřeba v LAN síti nějaký SIP server a nedokázali mi na to odpovědět. Teď bohužel mám jiné priority - rozchodit tu komunikaci s bazénovou technologií.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Mě se líbí interkomy od Doorbird. Co jsem ale četl na forech tady a tady tak je stále problém se SIP komunikací. Co jsem pochopil, tak tořeší nějakým externím SIP serverem, to už se mi zdá jako hodně komplikované řešení.

Ještě jsem našel projekt DoorPi který je postaven na Raspberry. Tady k tomu má borec hodně podrobný návod (řekl bych takový německý kolda 😀 ), na mě je to už ale hodně DIY řešení... 

Hledám řešení za rozumný peníze, kde by se ale řešila jen sw stránka a ne výroba (na to sem moc levej 🙁 ).


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já mám registraci na SIP serveru iptel.org - je to zdarma. Ten externí SIP server potřebuješ v případě, že budeš chtít používat interkom mimo lokální síť.  


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Doorbird prave otevrel svuj sip. Uz neni pouze pro control4.

https://www.doorbird.com/sip

Uz jsem psal do  Yatunu (prodejce doorbirdu), aby to vyzkouseli s loxonem. Maji tam muj demokufr loxonu.


   
ReplyQuote
 Alda
(@alda)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 9
 

Dobrý den,

právě také začínám řešit intercom. Chtěl jsem nejdříve vyzkoušet, jak funguje. Nakonfiguroval jsem obyčejný IP telefon, který je registrovaný na iptel.org a připojil do stejného subnetu jako Miniserver. Telefon má možnost automatického přijmutí hovoru. Zároň umí poslat i http příkaz, takže by mohl fungovat. Bohužel, ale nejsem schopen docílit toho, aby se mi Loxone spojilo s tímto telefonem. Na routeru, co mi dělá NAT/Firewall do internetu jsem sledoval navazované spojení, ale z miniserveru ani po aktivaci vstupu(v LiveView) nic na ústřednu neodchází. Když zkusím SW telefon v PC, tak spojení na tento telefon funguje a telefon automaticky přijime hovor. Nemáte někdo nápad, čím by to mohlo být? Přikládám screen shot s konfigurací.

Díky

 


   
ReplyQuote
Page 1 / 59
Share: