X
Forum

Forum

LOXONE FVE automati...
 
Notifications
Clear all

LOXONE FVE automatizace nebo WATTROUTER?

34 Posts
9 Users
3 Likes
5,456 Views
(@xpumpa)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 30
 

Posted by: @pa-v-el

Nechat Loxone balancovat spotřeby není dobrá cesta. Už jenom kvůli omezení dotazování Modus na 5s.

To uz nastesti neplati, uz mame dotazovani 1s a na dva senzory muzes dokonce 0.1s ...

 


   
ReplyQuote
(@jakub-dev)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 6
 

Ahojte, prosím, jak máte řešeno ovládání střídače FVE pomocí Loxone? Jde mi o to, jak máte vyřešenu změnu režimu - nabíjení - vybíjení baterek v určitou dobu...(např. dle SPOT cen) Osobně mám naintegrován střídač Sermatec (vím není úplně rozšířený), jen vyčítání dat přes MODBUS. Např. kdo má GoodWe, přepisujete nějaké adresy/registry? díky za informace. Ať se daří!


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

@jakub-dev - mám GoodWe a přesně jak píšeš - přes MODBUS se dle návodu k zařízení přepisují na daných adresách hodnoty. Střídač se nerestartuje, prostě ty hodnoty začne používat jako kdyby jsi je upravil přímo v aplikaci od výrobce.


   
ReplyQuote
(@xpumpa)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 30
 

Posted by: @kobra23

Já to budu mít v Loxone. Nemám to ještě v plně automatickém provozu, ale zatím to v "ručním" šlape i na MS1.

6 ssr relé v kaskádě pro 6 topných spirál. Pokud je energie více než spirály poberou, jde to do elektroauta, stejně tak pokud spirály už odepnou, protože je akumulační nádrž natopená.

Jak a cim vycitas hodnoty pretoku, aby si mel data dostatecne rychle ? Ja mam na vstupu elektromer, ktery umi merit pretoky. Vycitam data pres modbus, ale nevim jestli 1s interval je dostatecne rychly na rizeni SSR do bojleru. Wattrouter bude asi rychlejsi? Libilo by se mi to resit pres loxone, protoze pak budu moci nejakou logikou rozhodovat, kdy prebytek tam ci onam (auto, bojer, etc..). Diky.

 


   
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: