X
Forum

Forum

FVE - 1 – fázový Hy...
 
Notifications
Clear all

FVE - 1 – fázový Hybridní střídač̌ GoodWe GW3648D-ES

38 Posts
10 Users
0 Likes
8,157 Views
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

Ahoj všem,

Chtěl jsem se zeptat jestli máte nikdo zkušenosti tímto střídačem od společnosti GOODWER (1 – fázový Hybridní střídač GoodWe GW3648D-ES) Jedná se mi o to jak ho zprovoznit v LOXONE. Uvažoval jsem komunikaci přes RS485 ale když jsem, snesl dotaz na Loxone co proto udělat a co pořídit tak my napsali tuto odpověď.  

(Dle datasheetu produktu, který jste posílal bych řekl, že je možné se zařízením komunikovat pomocí Modbus - TCP/IP, tím pádem byste nepotřeboval nic než miniserver. Doporučuji ale informaci jak GoodWe GW3648D-ES komunikuje pro jistotu ověřit u výrobce/prodejce.)

Vím že budu muset dokoupit ještě jeden RS485 Extentsion. Aby to komunikovalo přes rozhraní RS485, ale pak to nějak naprogramovat. Protože u JABLOTRONU jsem pak musel dělat rozeznání příkazu a podobně. A tak mám dojem že něco bude i podobného i u tady toho výrobku GOODWER, aby jsem dostával nějaké hodnoty. 

Tak se obracím na fórum.  A kdyby i zde jsem neuspěl tak se obrátím na montánní firmu co nám to montovala. 😊

Předem všem děkuji za info.

omlouvám za pravopisné chyby, jsem dyslektik. Děkuji za pochopení.

Michal.


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Napiš Šuvarskému z S-Power. Ten má doma Loxone a Goodwe.


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

Potřeboval bych poradit ohledně zapojení pinu dle schématu co mně zaslali z s-power.  Já bych tedy požil pin 1-2 do převodníku RS-485 LOXONE. (1 do A) – (2 do B) a neboj je pak ještě jiná možnost. Ake nevím teď která bude dobrá. A pak mně ještě zaslaly PDF (PROTOKOL PRO Goodwe Modbus) tak doufám ze loxone mně aspoň vypíše hodnoty jak u alarmu JABLOTRON. Za každou nápovědu děkuji.

2021 03 12 (9)

 

omlouvám za pravopisné chyby, jsem dyslektik. Děkuji za pochopení.


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

Chtěl jsem se zeptat na zapojení jenom pro jistotu. U GW3648D-ES jsou dva volné vstupy RS-485 a pak CAN . Vše je na konektor RJ45. Který vstup můžu požit pro komunikaci s MODBUSEM. 😊

Protože mně napsal pán Bažant od společnosti s-power ze (Zapojení je v provedení RJ45 za průchodkou „EMS“.) a tak jsem tet nejistí co stým myslel. 

A jaké páry pak použit pro komunikaci do modbusu od loxone. když mně označil sloupce červeně. Docela velký výběr 😀 

2021 03 12 (9)

Všem děkuji za odpověď.

omlouvám za pravopisné chyby, jsem dyslektik. Děkuji za pochopení.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Modbus patří do RS485. Can je pro komunikaci s bateriemi.


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

Ahoj,

Potřeboval bych poradit, jak získat IO adresu z adresáře. Po pravdě už jsem dostal data od s-power ale nechápu, jak mohli docílit IO adresy. 

Adresa

Název Dat

Jednotka

Data Formát

(RW) Vlastnictví

Poznámky

0503

Vpv2

0,1 V

INT16U

R

Napětí PV2

 

Tak u toho mají jiné údaje.

IO adresa: 1283
Oprava
Výstupní hodnota 1: 0
Cílová hodnota 2: 0
Vstupní hodnota 2: 1000
Cílová hodnota 2: 100

Jsem asi blbec 😊 protože jsem to nějak celé nepohojil jak správně cist protokol. Předem děkuji za vysvětlení, jestli nějaké existuje. Docela by mně to pomohlo to celé nějak pochopit.  

Michal.

2021 03 19

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Tak asi bych začal tím, jak máš nastavený ten Extension a jak ten měnič.

Až pak můžeš začít tvořit senzory s konkrétní adresou a číst data ze zařízení.


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  
Posted by: @kobra23

Tak asi bych začal tím, jak máš nastavený ten Extension a jak ten měnič.

Až pak můžeš začít tvořit senzory s konkrétní adresou a číst data ze zařízení.

Extension mám nastaven na 9600 Bit/s a Stop bity na 1. Modbus adresa 247

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

A měnič má tyto parametry tyto parametry taky nastaveny?


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  
Posted by: @kobra23

A měnič má tyto parametry tyto parametry taky nastaveny?

parametry jsou nastavené dle návodu co jsem dostal v PDF a taky byli uložené v šabloně loxone co mně pán Bažant zaslal. Ale nejde mi to do hlavy jak tím hodnotám docílil.   


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Jestli jseš si jistý, že máš všechno jak má být a stejně nemáš komunikaci, tak přehoď A a B na Modbus Extension.


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  
Posted by: @kobra23

Jestli jseš si jistý, že máš všechno jak má být a stejně nemáš komunikaci, tak přehoď A a B na Modbus Extension.

Asi jsem to blbě zformuloval. Data dostávám bez problému. Ale jedná se my, jak správně číst IO adresu. Protože kdyby bych chtěl teplotu z měniče tak si najdu v tabulce (ADRESU 0521 pro teplotu) tak když dám adresu do (IO adresa: 502) tak mně vyskočí nesmyslné číslo. Tak nevím, jak správně vyčíst tu správnou adresu pro (IO adresu).  A taky výstupní a cílovou hodnoty pro danou adresu.  


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

A dáváš o jedno číslo méně? Pokud chceš 0521, musíš číst 0520

 


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  
Posted by: @kobra23

A dáváš o jedno číslo méně? Pokud chceš 0521, musíš číst 0520

 

Tak jsem to vyzkoušel a bez úspěchu. Zkusil jsem i adresy 0503 a 0504 a dal jsem o jedno číslo méně. (0502 a 0503 ) ale to asi nebude ono. A ještě přikládám foto jak to mají nastaveno v šabloně od s-power. Zajímavé je na tom jak docílí té adresy. 

2021 03 20

 


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Já na tom jak docílili adresy nevidím nic zajímavého.

v té tabulce registrů jsou adresy uvedeny hexadecimálně a do loxone to musíš zapsat decimálně.


   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: