Forum

Forum

LOXONE FVE automati...
 
Notifications
Clear all

LOXONE FVE automatizace nebo WATTROUTER?

34 Posts
9 Users
3 Likes
5,260 Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
Posted by: @dave1234

@kobra23

To je nejenom o energii, to je o všem. Vyměňovat čas za práci a za peníze. Brat si půjčky.

Čím méně toho člověk potřebuje tím je svobodnejsi

Jj, tohle je moje filozofie. Být soběstačný a ne čekat, že mi stát něco dá a na oplátku očekávám, že on toho po mně nebude moc chtít.

Já jsem úplně soběstačný. Mám vlastní pitnou vodu (obec nemá vodovod), vlastní likvidaci fekalií (obec nemá kanalizaci), vlastní hospodářství s dešťovou vodou (obec nemá dešťovou kanalizaci) a obrovský rezervoár vody ať už pro chov ryb, nebo pro závlahu. K tomu vlastní sad a užitkovou zahradu. Jediné co mě vázalo pevně k státu (ČEZu) byla elektřina a tu mám teď na 80% roku pořešenou taky. Těch 20% momentálně akceptuji (lze taky vyřešit) stejně jako akceptuji placení daní a jiných státních výpalných za ktere dnes bohužel musím platit 2x (např. Silniční daň a dálniční známka je dvojí daň za totéž) a nevím zda za ně dostávám adekvátní protiplnění.

This post was modified 3 years ago 3 times by kobra23

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Ale ty auta na to jsou připraveny. Je ti jen  o tom to legislativně povolit a aktualizovat software.

Chademo konektor na to byl v minulosti přímo vyvinut. 

Trochu z historie. Toto je 100 let stará fotka. Proč to tenkrát šlo a pak už ne?

7525340E CA69 4CB0 B93D 95EB874189DB

Víte o tom, že baterie v krytech z 2. světové fungují dodnes (pokud se o to někdo staral). Takže technologie byly. Jenže ropná lobby to vše poslala do kopru.

Se podívejte na YT. Tam je dokonce i Favorit v tovární verzi jako elektromobil. Před 30 lety!

A tak by se mohlo pokračovat. V ČR nemáme ropnou lobby, ale řepkovou a tak to s těmito eko projekty moc slavné nebude. Tady se dělá vše opačně, než jinde ve světě.

This post was modified 3 years ago by kobra23

   
Zoltan reacted
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
Topic starter  

@kobra23

Mám elektroauto a fve a nabíjím si ho v pohodě bez baterek.  Akorát nejezdím do práce a 320km už vůbec ne. Je to o systému a chytrosti.


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
Topic starter  

@kobra23

Já být tebou bych žádné očekávání neměl. Ještě zdaní vzduch na dýchání a  co potom?

  •  

   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
Topic starter  

@kobra23

 

Mě se líbí varianta nejezdit do práce a když svítí slunce tak se na sluníčku válet a dobíjet auto. 


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 120
 

@dave1234

To jeiné keď s autom nejazdíš do práce.Ale potom nevidím zmysel mať el.auto....


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
Topic starter  

@zoltan

To už funguje


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
Topic starter  

@zoltan

Ha ha? Nějaký omezený rozum. Jako že auto má smysl když se s ním jezdí do práce a nemá smysl když se s ním jezdí za zábavou, s dětma, na výlety? To jste fakt vymyslel hovadinu ne?


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
Topic starter  

@zoltan

Ale ten rozum je fakt přehozený. A co takhe noční barman, dj, nocný vrátný co pracuje v noci a přes den si nabíjí auto z fve bez baterek?

 


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 120
 

@dave1234

Jasné že máš pravdu,len si myslím že človek si kúpi el auto aby ušetril....


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
Topic starter  

@zoltan

Aha, to jsem teda zase vedle. Naposledy jsem si koupil několik klasických Porsche, pěkně jsem se povozil a s dost velkým ziskem prodal protože se svět zbláznil a ušetřil, tedy resp jsem vydělal víc než na Elektru.

El. Auto abych ušetřil, zajímavý nápad který mě nenapad. Všichni kolem mě prodělali. Ani já sám nevím jak jsem na tom, NVE 200 za 300t + DPH, najeto mám 160t,  elektřina skoro nula, údržba nula, ale pořád jsem zatím na 2kc/km. 

Kdo koupí dráhy El auto za 2mega tak podle mě neušetří. To snad radši okctavku na plyn.

 


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 146
 

@dave1234 Spousta z nás to má jako koníček, zábavu.To se pak na peníze tolik nekouká. Někdo má rád jachtu, někdo elektromobil, jiný FVE... Co jiného pak dělat s penězi,co vyděláš?


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 146
 

Jinak k tématu. Já mám také wattrouter, jen musí být zapojený mezi elektroměrem ČEZ a elektroměrem (senzorem proudu) od FVE


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Zde ten vytěžovač založený na bloku Energetický manažer, který tvoří jádro vytěžovače v Loxone. Ovládá 6 SSR relé pomocí 0-10V, které přebytky dávají pomocí 6 spirál (6x2kW) do akumulační nádrže 750 litrů.

V grafu je vidět jak červená (spotřeba) kopíruje výrobu (oranžovou), pak to narazí na strop výkonu spirál.

B627C217 AF23 4DB0 B9B1 C295F6AF9803

   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 146
 

@kobra23 To ty SSR spínáš pomocí PWM? Šlo by prosím poslat loxplan? děkuji


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: