X
Forum

Forum

LOXONE elektroinsta...
 
Notifications
Clear all

LOXONE elektroinstalace projekt - příklad zapojení

53 Posts
13 Users
4 Likes
13.1 K Views
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

@krata - Moc díky, přesně něco takového jsem hledal 🙂

@Dup - Díky za vzorový projekt 🙂 Co myslíš tím, že Loxone změnil přístup tahání do hvězdy. Narážíš na Loxone Tree ?

 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Dříve to bylo tak, ze všechno do hvězdy a tlačili se pěkný krabičky na všechno možný. Jenže to nikoho nezajímá, všichni slyší na emoce. Ted jedou viditelné prvky, tlačítka, pirka..... A zrušili forum


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

Tomu moc nerozumím. Jak souvisí emoční přístup zákazníků (viditelné prvky, tlačítka atd..) se zapojením do hvězdy ?

Předtím jsem jejich fórum nesledoval, bylo přínosné než jej zrušili ? 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Dříve ti řekli vše tahejte do hvězdy, dáte se tam jakékoli tlačítka. Dnes použijte tree, ušetříte za práci v rozvaděčí (která je fakt flo, když máte hoodne moc kabelů a z každého použijete 2-3 žíly). Lidi jsou schopný zaplatit za to, co se jim líbí ale ne za něco, co nikdy neuvidí. Forum bylo docela dobré, ale řešilo se tam přesne to, co nechtějí. Tedy jak k miniserveru připojit 485 relay z aliexpresu za 800. proto taky ta změna s tím časem, čímž odstřihli tydle bastlíře.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

O tom Tree zatím nic moc nevím, takže nemůžu soudit..

Ale IMHO se postupného přerodu na částečnou sběrnicovou technologii vstupů a výstupů ani LOXONE nevyhne, pokud bude chtít dělat i rozměrově větší instalace..  KNX to ale asi nikdy nebude 🙂 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Musim řict, že tree je fakt super, funguje perfektne.  Air je opak, kdo nemusíte, pouzijte dráty.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

Díky za komentář, Tree je vlastně nový produkt, tak jsem rád za jakoukoli zpětnou vazbu s tímto 🙂

Tak air bych použil jenom tam, kdo dělá rekonstrukci a nechce sekat.. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

A nezkoušel jsi cenově porovnat s "klasickým" Loxone?

Mám totiž pocit, že pokud bych si zapojoval větišnu prvků do jjeich tree topologie, vyjde mě to dráž.

 

Ale je zas pravda, že ušetříš na kabeláži.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 
Posted by: L

Zkusil sem pripony pridat, ale plugin na forum (wpForo) to ignoruje. Maji to zrejme natvrdo zakodovane. Zkusim jim napsat, at to nejak vyresi

  koukal jsem na zdroják a dalo by se to snadno upravit v wpf-hooks.php řádek 1335


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@dup: super, zkusim

 

jinak ad tree. Byl bych opatrny. Jednak je to nova technologie, apak hlavne proprietalni technologie. Budete mit vendor-lock na Loxone jak blazen. Nikdy nepujde uz prejit jinam, nepujde pouzit nic jineho nez Loxone. Tech par kabelu na vic uz tolik nedela (cca 20.000kc max), zapojeni v rozvadeci zas tak hrozne nebylo. Mam to v Krone svorkach a chlapi kabely zapojovali max 2 dny.

Kdyz se to porovna s predrazenyma Tree, tak to vychazi porad levneji. Navic kazdy Tree dava Loxone za pravdu,ze lidi nechteji otevreny system 😉

 

   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

pokud započítáš prácí v rozvaděči, tahání kabelů+cena za kabel + nějaký modul v rozvaděči, tak to zas otolik nebude. Jsou ale místa, kam se to nehodí, jako třeba za linkou, kde v nějakém 4 rámečku budou 3 zásuvky a dvojtlačítko led podlinka + světlo kuchyně. Obecně bych to bral tak, že vždy u vstupu do místnosti stačí jedno. Bude odesílat teplotu pro vytápění, žaluzie, světelné scény. Vlhkost asi využijete pouze v koupelně, kde nejsem zatím přesvědčenej že bych todle chtěl. Když ti tree vyhovovat nebude, pořád tam máš 4 dráty na jiný tlačítko. A po pravdě, ono není kam nikam jinam jít 🙂 Na Teco musíš bet raketovej ing, fibaro je shit (to fakt nechcete, máme to v showroomu a je to fakt zlo), KNX se do domu nehodí - jsem partner Loxone a i skoro všech dostupných technologii u nás (kvůli otestování, kvalitě ostatního smarthomu atd). Jde o to, co od toho čekáte, jestli spíše ovládání, nebo audio/video (potom jednoznačne Control 4) 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@dup: tak uz to jede. diky te fci jsem nasel plugin, co to umi rozsirit.

 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

 wpForo - Advanced Attachments ? 🙂 paráda ještě jedna drobnost, proč to není v češtině, když jí tam mají psanou ?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

ty advanced to nejsou, 25$ se mi uplne platit nechtelo. Je to nejaky plugin do WP, ktery je zdarma a jen se definuji povolene pripony.

Ad cestina, ve vyberu v nastaveni neni, ale umi to nacist dodatecne XML s jazykem. Je tam nejaky link?

 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Available Translations

  • | Czech (cs_CZ) by Glados (The Witcher)

i ve složce language je wpforo-cs_CZ.po, takže to je jen o nějakém napsaní jazyka v configu nebo takneco


   
ReplyQuote
Page 2 / 4
Share: