X
Forum

Forum

LOXONE elektroinsta...
 
Notifications
Clear all

LOXONE elektroinstalace projekt - příklad zapojení

53 Posts
13 Users
4 Likes
13.1 K Views
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

Disponuje LOXONE nějakým vzorovým příkladem elektrického zapojení elektroinstalace domu ? Jde mi o příklad projektu, jak by určené prvky mohly býti elektricky zapojeny - zdroje, miniserver, tlačítka atd...

Ideálně Eplan zapojení 🙂

Pokud jste někdo na něco podobného už narazili, dejte vědět, díky 🙂

 


   
Quote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Neviem presne co myslis, ale zapojenie jednotlivych komponentov mali na stranke celkom pekne spracovane. Teraz som to skusala ked klines na detailne info presmeruje ta to na nejaku univerzalnu stranku https://www.loxone.com/enen/  ci co... Alebo maju chybu alebo uz aj take zakladne info stiahli z obehu aby si si to nemohol sam doma spravit...

Tak som sa k niecomu doklikal na tychto strankach  http://popeye.loxone.com/enen/service/documentation/extensions/dimmer.html

Neviem, ci si myslel take nieco alebo ine 🙂


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

Nemyslel jsem info k jednotlivým komponentům, ale nějaký vzorový celkový projekt elektroinstalace.

Ke kolaudaci domu potřebuje majitel výkresovou dokumentaci stavby plus i elektroinstalace. Příklady výkresové klasické elektroinstalace bych si uměl představit, ale zajímal mě nějaký příklad elektroinstalace od LOXONE.. protože na jejich stránkách jsem nic podobného nenašel kromě jednotlivých návodů komponentů... 🙂 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nestras. Ja mam nejaky zakres v projekte, ktory je samozrejme na klasicku elektroinstalaciu a nic dalsie kreslit a ani platit kvoli nejakemu posranemu stavebnemu uradu ma ani nenapadne.


   
ReplyQuote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

No tiez nemam info aby mi ku kolaudacii trebalo nejaky projekt elektroinstalacie. Aj ked ja ju budem mat. Akurat na nej pracujeme s loxone partnerom ale bojim sa, ze to bude len nejaka schema... Ale ked nad tym rozmyslam, nieco ako projekt loxone som niekde uz videl.... len si neviem spomenut kde...


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

Ja to nemám podložené, jenom si myslím, že to tak je 🙂

Když si vzpomenu, kolik tun dokumentací musíme v práci odevzdat s každým projektem, tak jsem si myslel, že projekt zapojení elektroinstalace je součástí dokumentace ke kolaudaci 🙂 ale třeba není, fakt nevím...


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

 

Stavebni urad urcite nebude chtit detailni navrh v Eplanu. Uz vidim ty postarsi urednice jak to tam u kafe louskaji 😀

Vzdycky jim stacil pudorys se zasuvkama atd + neco malo rozvadec (jistice a chranice)


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

Díky... určitě jsem nemyslel pro úřad schéma v Eplanu, to by zajímalo spíše mě 🙂 Ale myslel jsem, že pro kolaudaci bude potřeba detailní elektroinstalační projekt... pokud teda ne, a stačí jen nákres v půdorysu, tak je to lepší 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Neviem, ja im nic viac ako je v projekte proaktivne davat nebudem. Dostanu revizie, kolac a kavu. A asi to cele necham na manzelku a ja sa pojdem prejst radsej do lesa.


   
Gorilla reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

Asi jsem se špatně vyjádřil a pak reagoval.. nemyslel jsem detailní projekt elektroinstalace pro kolaudaci, ale hlavně pro mě 🙂

Pro kolaudaci fakt nevím, co je potřeba 🙂


   
Gorilla reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Ke kolaudaci je potreba revize elektriky v dome. A tu dostanes na zaklade revizniho technika. Tomu jsem projekt ukazoval, aby vedel kde co de. A kdyz videl, jak detailni ho mam, tak ani nic vic neresil a rovnou mi dal potrebne razitko 😉

Jinak projekt domu je pak asi spis otazka na kazdeho Loxone partnera jak ho zpracovava. Vetsinou nejake schema podlazi a v tom znacky zarovek, zasuvek, kabelu. My treba meli schema s oznacenim spotrebicu, ale sami jsme si ho pak jeste rozsirili o jednotlive kabely a jejich cisla


   
Gorilla reacted
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Obecně hodně záleží na konkrétním SÚ,co vsechno si vyžádá. Já osobnějsem na SÚ (Slavkov u Brna) pro stavební povolení nedával žádný projekt ESIL a nebyl problém a dle informací co mám ho nebudou chtít ani ke kolaudaci (protože by mu stejně nerozuměli). Co by ale měli chtít je revizní zpráva - v té už se revizak musí zaručit, že veškerá elektroinstalace je bezpečná.

A revizak bude chtít schéma zapojení rozváděče a půdorys + technickou zprávu.


   
ReplyQuote
(@krata)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

Predtim nez loxone zmenil stranky, tak tam meli ke stazeni vzorovy projekt, ted uz ho tam ale nemuzu najit, ale nastesti ho mam jeste stazeny. Jsou to teda jen pdf.

https://www.dropbox.com/s/7zg3l3ebin7guvy/Pudorys%201.NP.pdf?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ocm6d3iukuz4r7u/Rozvadec.pdf?dl=0


   
Gorilla reacted
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ahoj, todle co jsi sem dal na webu urcite nemeli. To je projekt od Homolky z techdotu. 

Přiložil jsem vzorový projekt. Ukládám si je pro případ, že někdy budou potřeba.

Jen upozorňuji, že Loxone už změnil jejich směr na DIY bastlíře a tahání všeho do hvězdy. Ono jestli z Vás někdo drátoval rozvaděč kde je x desítek utp6 kabelů, tak je to dost zlo 🙂

PS: prosím admina o povolení přípony .LoxPLAN a .Loxone díky 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Zkusil sem pripony pridat, ale plugin na forum (wpForo) to ignoruje. Maji to zrejme natvrdo zakodovane. Zkusim jim napsat, at to nejak vyresi


   
ReplyQuote
Page 1 / 4
Share: