X
Forum

Forum

LOXONE elektroinsta...
 
Notifications
Clear all

LOXONE elektroinstalace projekt - příklad zapojení

53 Posts
13 Users
4 Likes
13.2 K Views
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

Ještě k tomu tree. Jestli to dobře chápu, tak připojit k tree lze jen omezený počet komponent, které musí být k tree kompatibilní.. to mi moc výhodné zatím nepřipadá..

@dup: Pokud teda jsi partner skoro všech dostupných technologií u nás, tak už musíš umět porovnat 🙂


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Je to tak, jdou pripojit pouze veci od Loxone a tak to bude pořád-uzavřený protokol. Ano, dokáži asi porovnat všechny u nás dostupné technologie, ale obecně musím říct, že pro každého zákazníka se hodí něco jiného-každý má jiné požadavky. Co přesně tě zajímá?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Presne tak. Tree je uzavrena technologie Loxonu, takze jim dovoluje poradne narazit ceny ;-). A kdyz to lidi budou kupovat, budou to dal rozsirovat na ukor obecnych/otevrencyh komponent. 

Takze postupne sklouzavaji k ostatnim integratorum chytrych domu, co maji vse uzavrene a nikdo se tam nedostane. Ale to uz jsme opet u stejne diskuze o tom, kam se Loxone pravdepodobne riti....


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No podle mě je budoucnost právě ve sběrnicovém systému. Tak to má i konkurence. To jestli se to jmenuje "tree" nebo CIB nebo KNX je úplně jedno. Jde o to ušetřit práci a co nejvíce vydělat, tedy co největší efektivita.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Je otazka, pro koho efektivita a pro koho vydelat. Protoze oboje nejde za zakaznikem, ale vyrobcem/dodavatelem. 

Jakakoli sbernice znamena uzavreni se vuci jednomu dodavateli. A jakmile si clovek bude chtit pridat neco sveho, je v haji (a nebo musi mit stejne natahane dalsi kabely).

Radeji si priplatit za tech par kabelu, udelat o neco vetsi rozvadec a mit pak moznost dat do domu cokoli


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

@dup: Mě obecně zajímalo, jestli je Loxone opravdu ten nejlepší produkt pro domácí automatizaci 🙂 Máš zkušenosti, můžeš porovnávat...

Jsem totiž PLC programátor a jsem v práci mnoha kolegy masírován dalšími alternativními řešeními... mají to doma postavené vesměs na Siemensu (malé S7 1200, nebo SW PLC od Siemense, případně S7 300...).

Ale když jsem poznal Loxone, myslím, že je to nejlepší řešení cena/výkon..


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Vydelat samozrejme dodavateli, integratorovi. Z vlastnich zkusenosti muzu rici, ze lidi nejsou schopny zaplatit a hadaji se, kdyz pridate jeden extension za 12k, ale daji si klidne sklenene knx tlačítka, kde jedno stoji 6000. A to je to, cojsem zde psal. Vydelava se na emocích a na tom,co je videt. Za krabicky v rozvadeci vam nikdo nic neda. Jakmile si zákaznik zacne vymejslet a pocítat kazdej senzor, jestli se mu tam vyplati nebo ne a že si to udela na raspbery za zlomek ceny, tak ruce pryc. No mohl bych povídat 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No a právě. O zákazníka tu ale vůbec nejde. Jde o to, nalákat elektrikáře a ne zákazníky. Běžný zákazník netuší co má - a je mu to jedno. Když Loxone začínalo, tak to všechno vypadalo jako z pohádky. Postupně se to ale dostalo až do ... 

.. a to ještě netušíme co nás čeká. Byl jsem se podívat i u Inelsu (asi 5 let zpátky). Tenkrát se rozcházeli s Teco Kolín a taky to podle toho vypadalo.

Pokud by chtěl mít člověk opravdu jistotu dlouhodobého "přežití" tak je to dle mého názoru KNX + Loxone SW. 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Bože Inels urcite ne ! To je enjhorší systém vůbec.  Konečný to dotuje z tý svojí linky relátek, jinak by o už dávno musel zavřít. Teco vyhráli soud a ted maj zapaltit mega, jsem zevdavej jestli to dopadne. Jinak aktuálně se v Inelsu něco děje (možná to nekdo koupil/koupí - na to se to pripravuje podle me), ale zatím nevím co - urcite brzo zjistím 🙂

Siemens je rocket science, super pro firmy a průmysl ale vubec se tydle dinosauři nehodí na dum/rezidenci.

Pokud si nekdo myslí, že Loxone je nejaký nalákáni elektrikářů, tak to jsou uplne vedle. Ono to totiz jeste donedávna fungovalo tak, že po skolení dostal kazdej 35procent slevu, takze koncáci sli na skoleni a pak volali, at jim to nekdo zapoji ale hardware si koupí sami. (ani nejlepší partneři nedosáhnou na 35) - takže to takle ojebávali. Finančně to opravdu nevychází, to je ale na jinou diskuzi. Nyní to nastesti už zmenili a parneři jsou na tom trosku lepe. U control4 jsou mazře i 60 procent, tam to vychází mnohem lépe ale je to pro jiné zákazníky.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak ja osobne mam pocit, ze nas je tu tak 90% tych, co to chcu nejak ochcat a dostat sa s cenou na zlomok. Keby sme neriesili prachy, tak si to nechame spravit na kluc za 500k. Podla mna jedna zasadna vyhoda loxone je ten Loxconfig, s ktorym sa nauci fakt kazdy. Ze potom clovek narazi na jeho limity je vec druha, ale nejaku dobu si s tym clovek vystaci. Ja som pred 5 rokmi videl logicke grafy tusim na nejaky siemens (riadenie tepelneho cerpadla) a to bol vizualny masox.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Co teda vím, tak Loxone poskytuje slevu 12% z ceníkových cen pro svoje partnery. Nebo je to teď jinak?


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Je to jinak.

 

Registrovaný partner - 10%

Silver partner - 17%

Gold partner - 21%

Platinum partner - 25%


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

A když dostal každej kdo prosel školením 35 procent, tak si to spočítejte.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

A to se jako dostávalo kdy? Někdy dřív?

Já když si dělal školení, tak po školení (M1,M2 a expertní školení) Byla sleva 25% na první projekt a pak ty další se řídí dle partnerského statusu.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Nene na svůj barák jsi dostal 35, to bylo do června od nepaměti 


   
ReplyQuote
Page 3 / 4
Share: