X
Forum

Forum

Loxone a automatick...
 
Notifications
Clear all

Loxone a automatická závlaha zahrady

224 Posts
31 Users
8 Likes
50 K Views
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 
  1. Este mi neda  vsetky rady ako sa tu pise zohladnujte s vyskou kosenia. Pokial som kosil klasickou kosackou stacilo polievat kazdy 2-3 den akonahle som zacal kosit vretenom travnik sice vyzeral ako z rozpravky ale musi s polievat aj 2x denne a hnojit kazde 2-3 tyzdne lebo vreteno ide max na 3cm a v to tomto teple to extremne rychlo preschne. Ale toto je na ine forum 😎
  2. kazdopadne by bolo fajn spravit move vlakno kde by sa zhromazdili linky na nejaky hw ktory je vhodny na zavlahu

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jakým způsobem jste udělali to zpožděné uzavírání jednotlivých větví (ochrana proti rázům)?

Já to pořád nemám a děsíte mě jak tu o tom každý píše že to má... 🙂


   
ReplyQuote
 Yany
(@yany)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 56
 

Switch off delay, 3s. To je cas v ktorom sa prekryvaju dve vetvy.

lox1

   
radek reacted
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

pouzivam tohle   Kulovy ventil DN20  , zaviraji se pomaleji nez otviraji 🙂 Mam k tem kulacum trochu vetsi respekt nez k solenoidum.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Ahoj všem závlahářům, rozchodil jsem zatím 5 sekcí s 11 postřikovači , ve vzorci mám započítán vliv typu sekce ( korekční faktor na čas ) stejně tak vliv teploty ( klouzavý průměr za 24 hod ) a vlhkost půdy ( korekční faktor na čas) . To jsou vše historicky nebo aktuálně známé hodnoty.

Chťel jsem přidat předpověď srážek ( z Loxone metro servru ) na následujících 24 hod taky jako klouzavý průměr ale teď jako na “sviňu “ neprší a tak vlastně nevím jestli to je logicky správně.

Máte to někdo už vyzkoušené a jakou logiku používáte pro předpověď ?

děkuji


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

@Dalibor a dalo by se poslat aspon screenshot jak pocitas vliv teploty a vlhkost pudy?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ja mma predpoved pocasi z WU a mam jednoduse blokaci zavlahy, pokud je pravdepodobnost deste na dnesni den >90%. Ale jejich predpovedi jsou dost pochybne, takze myslim se bez toho obejdes.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Mate niekto spravenu zavlahu aj v uztkovej casti zahrady?
Ak ano ako to mate zhruba spravene?
Pozeram ze by som tam dal nejake kvapkovace, mozno skusit set z ali.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Mam normalni kapkovaci hadici za 10,-/m z CR to se ani nevyplati kupovat v cine. Jen na rajčata mam mikroostrikovace, kde si na kazdym naladim mnozstvi vody, tam mi kapkovaci hadine nevyhovovala (potrebuji vic vody a jsou od sebe dal nez 30cm coz je roztec otvoru na kapkovaci hadici). 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

na veci v kvetinacich (jak rajcata, tak oleandry treba) pouzivam AstaDrip s kompenzaci tlaku. mam stabilne dany cas a jen menim prutoky dle potreby kvetiny 2/4/8l modelama astadripu

mam to pichnute primo aby kapalo na stred kvetiny ke korenum - lonska uroda rajcat byla neskutecna

o oleandrech a jinych kvetinach, ktere potrbeuju hodne vody ani nemluve... vse mam pripojena skrz kapilaru primo na 32mm potruby nebo 20mm QJ


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

Ja som to vyriesil  kvapkovacmi a mikro sprinklermi  na malu "spagethy" hadicku.

kvapkovace mam podla potrebneho mnozstva ponapichavane rozne  a hadicka je polozena ku k korenu. a ked treba polievat "vacsiu" plochu cca  1-2 m2 tak je tam mini sprikler  rovnomerne polieva  zahon a nevyplavuje semiacka. kedze som toto riesil len tento rok a zavlahu mam uz davno zakopanu tak  som sa odpichol z existujucej  vetvy na kvapkovu zavlahu pre tuje.

ale paci sa mi aj riesenie od @elpaso s tym astadrip je to vlastne to iste ako moj kvapkovac ale ma to este aj prakticky bodec. cize  asi  su objednam zopar kuskov aj tohoto riesenia 

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kozmo21 zkus ja stim mam fakt super zkusenosti. jedine co (jsem totalni zavlaha amater) je nutnost pouziti stahovacich pasek (tech tenouckych) u kazdeho dripu. mam pomerne vysoky tlak a sem tam to vystrelovalo 🙂


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

ja  som objednal odtialto https://www.prorain.sk/zavlaha/kvapkova-a-mikro-zavlaha/mikrozavlaha/trysky/    mam kvapkovace a tie  trysky na bodci. pouzil som  original ich hadicku  a  drzi a to do zavlahy tlacim tlak  4bar. predtym som mal nejaku inu hadicku taka hladka vyzerala ako buzirka a tu mi tiez vystrelovalo fo tejto original ked to raz zastrcim tak  to musim jedine odrezat.

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Filtrujete tu vodu pro kapkovou závlahu? Jaký máte minimální a jaký maximální tlak v hlavním řádu kapkové závlahy?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ja to nefiltruju. Mame ale dost tvrdou vodu a na kapkovacich hadicich z lonska sem mel misty uz peknej vapenej kamen. Prostrinul sem to pro jistotu octem ve spreji a vypada ze to funguje.Pristo rok to ale bude na novy hadice. Tlak v radu nemam jak zmerit, tak netuším... 


   
ReplyQuote
Page 8 / 15
Share: