Forum

Forum

Loxone a automatická závlaha zahrady  

Page 6 / 6
  RSS

kozmo21
(@kozmo21)
Trusted Member
03/05/2019 2:58 pm  

pridam aj moje obrazky  vetiev mam 7

Snímka obrazovky 2019 05 03 o 14.51.48
Snímka obrazovky 2019 05 03 o 14.51.19

vetvy mam riesene cez schodistak  + tam mam jeden vstup ktorym zakazujem polievanie  vybranej vetvy.  riadenie vetvy mam cez sequencer  tak ako je tu uz  spominane. tie opozdenia su zabijak a niekedy sa to chova cudne tak som tam ponastavoval vsade  oneskorenia 1-3 sekundy a mam pokoj. a este laborujem  s  mnozstvom zrazok a vlhkostou  to  mam zatial rozrobene.

vlhost s pody zatial ziskavam ces rsbery a integraciu Miflora pluginu ale  cita to len raz za hodinu lebo  BLE. 🙁 ale  kedze som rozbehol cez loxberry aj  zigbee tak hladam vhodny exterierovy snimac. chcel by som to dostat do stadia ze odsledujem potrebnu vlkost pre kazdu zonu a na zaklade toho sa minastavy potrebny cas polievania alebo sa bude polievat pokial nedosiahnem potrebnu vlhkost.

tolko po technickej stranke co sa tyka travnika je vhodne  intenzivne zavlazovanie a nie tak casto aby sa prinutilo travnik pustit korene hlbsie.

co sa tyka otvarania sucastne viacerych vetiev  je to mozne (ale zbytocne) ja mam osobne cerpadlo s frekvencnym menicom a tam dokazem mat sucastne otvorene aj 3 vetvy pri konstantnom tlaku.

This post was modified 3 weeks ago by kozmo21

ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
03/05/2019 3:57 pm  

Jen malý tip na zjednodušení - všechny ty monoflopy vlevo nahoře možno naházet do 1 OR (tj. nebát se víc čar na 1 vstup). Podobně to jde u AND, netřeba dělat podobné kaskády.

ReplyQuote
kozmo21
(@kozmo21)
Trusted Member
03/05/2019 5:25 pm  
Posted by: Aleq

Jen malý tip na zjednodušení - všechny ty monoflopy vlevo nahoře možno naházet do 1 OR (tj. nebát se víc čar na 1 vstup). Podobně to jde u AND, netřeba dělat podobné kaskády.

prave to sa bojim  lebo sa mi to neosvedcilo. ked som to mal tak tak to robilo vseliake haluze odkedy som to dal takto tak to pekne funguje 

ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
03/05/2019 6:56 pm  

Pokud budeš mít chuť, tak udělej vedle 1 OR, natahej do něj všechny ty flopy a výsledek porovnávej na nerovnost s tou Tvou kaskádou. Závlahu si přitom prozatím nech takhle "najisto". A případný pozitivní výsledek na nerovnosti si hoď do mailu. Schválně, jestli někdy přijde e-mail. Pokud ano, bude to buga Loxone. Domnívám se ale, že ty "haluze" byl nějaký jiný problém a že to schytalo tohle řešení neprávem. AFAIK je to oficiální funkcionalita, není to žádný glitch.

ReplyQuote
Yany
 Yany
(@yany)
Eminent Member
04/05/2019 9:51 pm  

Nechapeme sa. Nie ze by som mal potrebu mat pustenych viac sekcii naraz pri zavlazovani, akurat, ze logika blokovania ventilov robila problem, vzdy prisiel reset pri zmene okruhu a stop. Tak isla prec.

ReplyQuote
Prema
(@prema)
New Member
09/05/2019 12:47 pm  

Ahoj, trochu v tom tápu. Tvořím též automatickou závlahu s komponenty od Hunter, nicméně solenoidy jsou 24VAC a DC nelze nikde najít. Zkoušel je někdo na 24VDC? Bojím se že se budou cívky moc hřát.

Dík za info Přema

ReplyQuote
kozmo21
(@kozmo21)
Trusted Member
09/05/2019 12:50 pm  
Posted by: Prema

Ahoj, trochu v tom tápu. Tvořím též automatickou závlahu s komponenty od Hunter, nicméně solenoidy jsou 24VAC a DC nelze nikde najít. Zkoušel je někdo na 24VDC? Bojím se že se budou cívky moc hřát.

Dík za info Přema

ja mam Hunter  a pustam tam  normalne 24V cez  relayboard a . chodi to v pohode. aha teraz som si vsimol  AC. ale ak ti mam pravdu povedat  doteraz som sa nad tym nikdy  nepozastavil. a slaham tam  DC

This post was modified 2 weeks ago by kozmo21

ReplyQuote
Kops
 Kops
(@kops)
Active Member
09/05/2019 10:12 pm  

Tak toto mohu potvrdit osobně. Tím AC solenoidem zapojeným na DC protéká o dost větší proud (zhruba 1A při DC oproti 0.2A v zapojení na AC), takže jsem v začátcích jednu cívku pěkně zapekl. Dá se možná experimentovat se sníženým DC napětím, ale tam to pak nemusí spolehlivě otevírat. Já jsem to nakonec vyřešil tak, že mám malá trafíčka do DPS pro každou zavlažovací sekci a pomocí relátek v Extensionu ovládám síťové napětí pro ně.

ReplyQuote
MiH
 MiH
(@mih)
Active Member
09/05/2019 10:30 pm  

Mám Huntery a k jejich napájení extra trafo.

ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Reputable Member
11/05/2019 11:47 am  

Mam to uplne stejne, pouzivam zvonkove trafo na 24VDC. Jedno mam na hlavni ventil a druhe na jednotlive sekcni ventily... bylo mi doporuceno to nekombinovat, protoze se muze stat, ze trafo zacne dohanet pokles napeti vyssim proudem a solenoid muze odpalit.

traficko stalo  tusim dve stovky, takze nebylo o cem 🙂

ReplyQuote
juras
(@juras)
Estimable Member
14/05/2019 6:24 am  

@elpaso muzes dat typ trafa?

ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Reputable Member

ReplyQuote
Prema
(@prema)
New Member
14/05/2019 8:32 am  

Zdar, já nakonec koupil toto : https://www.tme.eu/cz/details/df-680100026/bezpecnostni-transformatory/df-electric/680100026/ s tímhle bezpečně (chápej s jistotou) sepnu všech 6 sekcí/větví najednou.

ReplyQuote
Semba
(@semba)
Eminent Member
14/05/2019 2:40 pm  
Posted by: Kops

Tak toto mohu potvrdit osobně. Tím AC solenoidem zapojeným na DC protéká o dost větší proud (zhruba 1A při DC oproti 0.2A v zapojení na AC), takže jsem v začátcích jednu cívku pěkně zapekl. Dá se možná experimentovat se sníženým DC napětím, ale tam to pak nemusí spolehlivě otevírat. Já jsem to nakonec vyřešil tak, že mám malá trafíčka do DPS pro každou zavlažovací sekci a pomocí relátek v Extensionu ovládám síťové napětí pro ně.

Taky jsem minulý rok upekl 2 cívky od PGV ventilu, když jsem do nich pouštěl 24v DC. Mám sekce s MP rotatory a tam je na dávku 24mm vody na m2 potřeba čas 2hodiny.

Vyřešil jsem to nakonec PVM modulací přes DMX dimmer , který je napájen 24V DC. 

S pozdravem

ReplyQuote
Page 6 / 6
Share:

Working

Please Login or Register