Forum

Forum

Loxone a automatick...

Notifications
Clear all

Loxone a automatická závlaha zahrady  

Page 11 / 11
  RSS

msk
 msk
(@dusanmsk)
Noble Member Moderator
19/04/2021 5:06 pm  

Hehe, galvanicke oddelenie :D. Ja som nakupil z ciny 24V ventily a modbus rele a po zahone okolo pozemku pojde ako PE trubka s vodou tak CYKY 5x1.5 v celkovej dlzke cca 100m. V CYKY 1 par 24V a druhy par 485.

This post was modified 3 weeks ago 5 times by msk

ReplyQuote
MiH
 MiH
(@mih)
Eminent Member
19/04/2021 7:10 pm  

@dusanmsk

chystám se to přepojit přes sekundární relé....aktuálně se to spíná na extensionu....

ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Noble Member Moderator
20/04/2021 10:38 am  

No ja zvazujem ci to nejak riesit alebo na to prdim. Mam 2x24V zdroje, jeden mam vyhradeny na led pasky. Povodne som pocital ze to dam na neho, teoreticky mozem zo strany z vonka dat poistku a transil (pre pripad ze by nieco letelo z vonka dnu). Na modbus som objednal nejaky tcp->rtu konvertor z aliexpresu na din (riesil sa tu v inom vlakne). Teoreticky este mozem kupit samostatny zdroj a strcit ho do krabice do studne a z domu tahat len to 485. Pripadne aj ten 485 konvertor strcit do studne. Ale zase vlhkost, naroky na krabicu a cistotu prace *1 ...

*1 su tomu 2 tyzdne, co som jeden plastovy rozvadzac v studni prekopol krompacom, ked som robil do skruze dieru na novu kabelaz a trafil som sa kusok vedla :D. Chvala bohu som nic v nom netrafil a chvala bohu 2 som zohnal rovnaku krabicu, tak som len vymenil dekel a nemusel vsetko nanovo prekablovavat.

ReplyQuote
Page 11 / 11
Share: