X
Forum

Forum

Loxone a automatick...
 
Notifications
Clear all

Loxone a automatická závlaha zahrady

224 Posts
31 Users
8 Likes
49.9 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Hehe, galvanicke oddelenie :D. Ja som nakupil z ciny 24V ventily a modbus rele a po zahone okolo pozemku pojde ako PE trubka s vodou tak CYKY 5x1.5 v celkovej dlzke cca 100m. V CYKY 1 par 24V a druhy par 485.


   
ReplyQuote
 MiH
(@mih)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

@dusanmsk

chystám se to přepojit přes sekundární relé....aktuálně se to spíná na extensionu....


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No ja zvazujem ci to nejak riesit alebo na to prdim. Mam 2x24V zdroje, jeden mam vyhradeny na led pasky. Povodne som pocital ze to dam na neho, teoreticky mozem zo strany z vonka dat poistku a transil (pre pripad ze by nieco letelo z vonka dnu). Na modbus som objednal nejaky tcp->rtu konvertor z aliexpresu na din (riesil sa tu v inom vlakne). Teoreticky este mozem kupit samostatny zdroj a strcit ho do krabice do studne a z domu tahat len to 485. Pripadne aj ten 485 konvertor strcit do studne. Ale zase vlhkost, naroky na krabicu a cistotu prace *1 ...

*1 su tomu 2 tyzdne, co som jeden plastovy rozvadzac v studni prekopol krompacom, ked som robil do skruze dieru na novu kabelaz a trafil som sa kusok vedla :D. Chvala bohu som nic v nom netrafil a chvala bohu 2 som zohnal rovnaku krabicu, tak som len vymenil dekel a nemusel vsetko nanovo prekablovavat.

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mam naplanovanu zavlahu, riesim objednanie komponentov a s hrozou zistujem, ze ventily na zavlahu su AC. Vie niekto o 1" 24V/DC ventiloch? AC zdroj nemam a ani nechcem mat, pretoze budem mat 3 ventilove sachty zapojene zbernicovo a v kazdej budu modbus rele napajane 24VDC. Musel by som kvoli tym modbusom este do kazdej sachty dat usmernovac a filtraciu a to mi pripada uplne nezmyselny omrd.


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 

@dusanmsk

Zdravím ..

Já napájím 24V AC Hunter ventily 12V DC přes PWM pomocí DMX dimeru. 2 roky žádný problém . Cívky skoro nehřejí.

 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@dusanmsk Ja mam v zemi tyto ventily:

https://www.gardena.com/cz/produkty/zavlaha/rizeni-zavlazovanie/zavlazovaci-ventil-24-v-1/900904201/

Hlavne mi nerikej, ze to jsou ty AC, protoze to by byl bummer, zatim nemam cas to zprovoznovat.


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 

@jakub

Dříve jsem se zabýval instalacemi AZS . Skoro všichni renomovaní výrobci AZS :Hunter, Rainbird, Toro, K-Rain používali cívky na 24 V AC.

Kromě bateriových jednotek , které byly na 9 V DC a k tomu se dodávaly cívky na 9 V DC.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@semba OK, at si delaji co chteji, ale ja na AC nejsem nachystanej 🙂
Jdu zkoumat tu Gardenu.


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 

Nastavení PWM AI a P.

B9C15C51 DBBD 4658 84C0 A1BC8FBE6E8D

 Nastavení PWM AI a P hodnoty.


   
ReplyQuote
Kops
 Kops
(@kops)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19

   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@kops Jo uz jsem smiren s osudem, to bude zase oser to zprovoznit 😀


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

kupil som DIN zvonkove trafo co je 24AC a tym napadam tie Hunter ventily, ale myslim ze uz robia aj DC verzie ( https://www.kdgarden.sk/cievka-9-v-dc-pre-elektroventily-hunter-products-166-16.aspx?productcathegory=189)


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

presne. zvonkove trafo za dve stovky a je vyreseno... pouzivam 1 na hlavni ventil a druhe na jednotlive vetve, ktere se zapinaj jedno po druhe. myslim, ze ve finale by stacilo jedno trafo 🙂 ale za zvysovani napeti a odpaleni solenoidu to nestoji


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Jako ano, jedno trafo to vyresi, ale budu ho muset dat ven do diry, kde jsem chtel mit v krabici co nejmene veci. I jsem kvuli tomu peclive zavedl 24V DC z domu s jistenim atd. Ale aspon budu priste uz vedet 🙂

Jinak trafo vezmu asi toto (v krabici s krytim budu mit din listu): https://aququ.cz/product-cze-20586-Transformator-230-24V-AC-15VA-TRM-24-exta-Zamel-uniw.html


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Mam 24V  AC Toro. Dal som ich na dimmer aby som mohol ubrat, ale na 80% ich nechcelo zopnut. 
Uz 2 roky idu na 100%.


   
ReplyQuote
Page 11 / 15
Share: