X
Forum

Forum

Loxone a automatick...
 
Notifications
Clear all

Loxone a automatická závlaha zahrady

224 Posts
31 Users
8 Likes
50.3 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@vencaol To je hodně zajímavý, pak poreferuj jestli a jak to chodí. To by se mi taky líbilo.

 

Od kabelového řešení by mě ještě odrazoval fakt, že si musíš po zahradě roztahat kabeláž z domu a zvyšuješ si tím riziko, že při bouřce si do domu zatáhneš nějaké přepětí...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

To je naprosto úchylné 🙂 Ještě by to chtělo začlenit do závlahy předpověď počasí atd ...


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

@koldavideo ale predoved zahrnut je normalne.
Inak ten senzor vyzera dobre. Otazka je ako ho ochranit pred vlhkom.
Ja mam pripravene trubky (krky),ktore som natiahol popri zavlazovacich trubkach.


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 72
 

@koldavideo. ALE  NOOO :))

ja mam  integrovanu predpoved pocasia (vlastna + Loxbery + pravdepodobnost zrazok za definovany cas) + vyhodnocujem priemernu vlhkost za 24h a priemernu teplotu za 24hod + ochrana aby sa nespustila zavlaha ked je vonkajsia teplota moc nizka (na jar do rana prituhlo pustila sa mi zavlaha a jedna tryska mi striekala na maly stromcek a ten  primrzol) sproste nahody sa stretli.ladil som to a zabudol som vypnut automat 

Podla pocitanych hodnot priem teploty a vlhkosti z vlastnej meteo planuje dorobit +/- cas zavlahy k normalne nastavenemu casu pre kazdu vetvu. tak ako bolo spomeute kazdy sektor potrebuje inu davku vody.  mam 16 vetiev 🙂 aktualne 12 funkcnych

 

S pôdnou vlhkostou som laboroval vlani a nedopadlo to podla mojich predstav 

pouzil som na to Xiaomi miFlora cidla  fungovalo to na BLE to som mal zapichnute do loxbery a to som posielal do loxonu problem bol z dosahom  ale to som potom vyriesil ze som loxbery s prijmacom dal do zahrady.

dalsi problem bol ze to zbieralo data raz za hodinu ako na statistiku to bolo fajn ale ja som chcel nieco co meria spojite v realnom case aby zavlaha prestala polievat ked bude dosiahnuta nastavena vlhkost pody. toto riesenie bolo na to nevhodne.

stale sa toho nevzdavam ze to dorobim tak aby sa to regulovalo same podla aktualnej vlhkosti pody. lebo ta vlkost zalezi od strasne vela aspektov a tazko sa to triafa 

zalezi  ci je slnecno aka je teplota v noci ako je veterno ci bol do rana rosa atd... preto by osm vsetky tieto premenne odbural tym meranim vlhkosti a zrazu by s toho bol jednoduchy system 

 

 

 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Už jsem to tady zmiňoval - mám v 25 cm zakopaný senzor vlhkosti , výsledky ve vlákně  o ESP respektive ve wiki, tím že to posílám po WiFi do Loxonu tak je galvanicky  odděleno až dost. V podstatě to ukazuje mezi 45% ( když pořádně zaprší ) po 20% ( když je 2 týdny bez deště)  půdní vlhkosti. Kalibroval jsem to Xiaomi půdním chčidlem do květináčů. 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

je to len travnik...;) ale chapem ak je na to niekto uchyl tak premna za mna...

Ked prsi 2 dni to tak potom s fenom beha lebo je preliaty? 😀

Co mam skusenost , tak rozne tie podne cidla koroduju casom a zacnu hlasit nezmysli.

Za uvahu by stalo toto https://www.aliexpress.com/item/4001234004522.html su v puzdrach, takze vacsia zivotnost oproti tym zapichovacim kolikom...

Planoval som to do sklenika lebo tam do par mesiacov odide vsetko


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Jen pro info co jsem našel:

http://www.amet.cz/virribcz.html

 

EDIT:

Teď jsem si všiml, že je to nejspíš stejné čidlo jako má @dalibor


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 
Posted by: @dalibor

Už jsem to tady zmiňoval - mám v 25 cm zakopaný senzor vlhkosti , výsledky ve vlákně  o ESP respektive ve wiki, tím že to posílám po WiFi do Loxonu tak je galvanicky  odděleno až dost. V podstatě to ukazuje mezi 45% ( když pořádně zaprší ) po 20% ( když je 2 týdny bez deště)  půdní vlhkosti. Kalibroval jsem to Xiaomi půdním chčidlem do květináčů. 

na co jsi to napojil?


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@juras v Loxone na nic protože jsem se už s galvanickým oddělením analogových vstupů L od čehokoli dostatečně vydrbal navíc dráty vedou v zemi po zahradě víc jak 80 m k tomu čidlu.  Takže používám NodeMCU ( nebo ,může být WEMOS ) kde mám i nastavenou korekci pro kalibraci čidla viz. taky článek @smotek7 ve wiki. NodeMCU má analogový vstup 0-1 V takže na výstupu z čidla mám odporový dělič. Just Easy (ESP ) . Mám k tomu taky připojený display kam posílám stavy závlahy z Loxone, relátko co spíná peristat čerpadlo pro hnojení, tlačítka pro samostatné starty a krokování sekcí závlahy ( viz. taky fotky co je na fóru k článku z Wiki k ESP)


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 689
 

Jaky pouzivate/doporucejete zdroj, ktery dava na vystupu 24VAC pro hunter ventily?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: @l-adamek

Jaky pouzivate/doporucejete zdroj, ktery dava na vystupu 24VAC pro hunter ventily?

zvonkove trafo na DIN


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 689
 

Kolik mas ventilu? Resp kolik jich zvonkove trafo utahne?


   
ReplyQuote
 MiH
(@mih)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

@l-adamek

Já mám tohle.... Ale za poslední dva roky mi postupně odešlo několik solenoidů.... Celkem jich mám pět. Podezřívám spíše kabeláž, tak jsem koupil orig. trafo Hunter a dám je přímo do zahradního domku. Teď mám hodně dlouhý kabel z rozvaděče v domě do zahradního domku a tam se to teprve přepojuje k zahradním ventilům. M.

1618811449495 01

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

Ja mam v sachte Meanwell LPV 24V a Dimmer D24, ventily TORO 24V AC.
Povodne som myslel, ze budem pustat len 70-80%, ale idem na 100% a vpohode dve sezony.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: @l-adamek

Kolik mas ventilu? Resp kolik jich zvonkove trafo utahne?

si pozri parametre ventil vs trafo. Ale pytas sa nezmysel, lebo ked pustas zavlahu tak vzdy ides max 1-2 vetvy / ventily, viac ti cerpadlo neutiahne 


   
ReplyQuote
Page 10 / 15
Share: