X
Forum

Forum

Levné Loxone senzor...
 
Notifications
Clear all

Levné Loxone senzory

134 Posts
41 Users
11 Likes
52.6 K Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Neví někdo o nějakém GSM modulu, přes který by uměl loxone posílat sms zprávy?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895

   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

moje zkusenost za poslednich 12 mesicu je se senzorama 1W/sedtronic ve vypinacich velmi spatna, hlavne kvuli umisteni senzoru jako takovych 🙁

se senzorama od xiaomi neporovnatelne... jsou rozhodne presnejsi, rychlejsi, levnejsi  a hlavne mobilni 🙂

mam v kazde mistnosti sedtronic ve vypinaci, ale realna teplota v pokoji je proste trosku jina nez ta co je ve zdi... vsechno ten prehazuju na xiaomi a 1W asi uplne vyhodim

do xiaom uz mam dohromady asi 20 veci a vse fakt funguje fakt naprosto super


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
 

Co se týče 1-Wire SedTroniců, tak s nima tedy osobně žádný problém nemám. A to je mám dokonce ve vypínačích, do kterých nejsou určeny (TEM Modul Line). Je možné, že kdybych to porovnával s přesným měřákem umístěným v místnosti, byl by tam rozdíl - nic takového ale nemám a na normální provoz mi to dostačuje. Nemám pocit, že by případný rozdíl/zpoždění měly na něco vliv. Prostě je to OK.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Pokračování diskuze o CO2 senzorech je zde:

https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/co2-senzory/


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Ahoj, možná trochu hloupý dotaz k záplavovému senzoru od Jablotronu LD12. Je nezbytné použít relé nebo je nějaký způsob, jak senzor zapojit do D/A vstupu na Loxone bez dalšího bastlení? Nejsem si jistý, jestli u toho senzoru mohu na modrou nebo žlutou poslat +24V z loxone.

Princip činnosti senzoru Jablotron LD-12


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: cybermole

Ahoj, možná trochu hloupý dotaz k záplavovému senzoru od Jablotronu LD12. Je nezbytné použít relé nebo je nějaký způsob, jak senzor zapojit do D/A vstupu na Loxone bez dalšího bastlení? Nejsem si jistý, jestli u toho senzoru mohu na modrou nebo žlutou poslat +24V z loxone.

Princip činnosti senzoru Jablotron LD-12

No protoze je ten senzor 12V tak bych ho urcite nepripojoval k Loxonu a jeho 24V 🙂 Uplne stejne resi vsechna Paradox alarm cidla a mam pro ne 12V DIN trafo...


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Jak ty čidla od paradoxu máš připojená? Přes samostatné relé?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: cybermole

Jak ty čidla od paradoxu máš připojená? Přes samostatné relé?

nechapu co myslis samostatnym rele... do cidla mi vede +12V a zem. +12V je nasmyckovanych na + u NC a - (NC COMM) je zapojene do inputu na loxonu. nepouzivam tamper ani nic podobneho, tedy do paradox cisla staci 3 vodice


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Dneska jsem asi natvrdlej, mám trochu problém s tím, že se spíná GND a ne napěťová větev. U té LD-12 bude zapojení následovné:

červený připojím na +12V a zároveň přivedu na DI na loxone

černý připojím na GND zdroje

žlutý připojím na GND DI loxone

Při stavu, kdy není zaplaveno je na DI logická 1 - sepnuto.

V opačném případě je logická 0 - tedy záplava nebo porucha kabeláže. Tahat modrý od čidla je zbytečný luxus, stačí mi vědět, že buď teče voda nebo je porucha.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: cybermole

Dneska jsem asi natvrdlej, mám trochu problém s tím, že se spíná GND a ne napěťová větev. U té LD-12 bude zapojení následovné:

červený připojím na +12V a zároveň přivedu na DI na loxone

černý připojím na GND zdroje

žlutý připojím na GND DI loxone

Při stavu, kdy není zaplaveno je na DI logická 1 - sepnuto.

V opačném případě je logická 0 - tedy záplava nebo porucha kabeláže. Tahat modrý od čidla je zbytečný luxus, stačí mi vědět, že buď teče voda nebo je porucha.

abych rekl pravdu, cekal bych, ze vsechny vodice krom cerneho GND jsou uvnitr cidla spojene 🙂 jinak tomu ja (jako absolutne elektro lama) nerozumim...

tako jako tak diky za tip, hned jdu cidlo objednat. mam sice doma nakoupene cidla a Alliexpressu za par dolaru, ale jablotronu budu verit asi trosku vic 🙂


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Já jsem taky elektrolama, proto jdu letos do školy, dodělávat si elektrikáře - hlavně kvůli Loxone. V tom zapojení, co jsem popsal vidím problém ve společné zemi s ostatními vstupy. Doufám, že se k tomu vyjádří ještě někdo zkušenější dříve než vystuduju 🙂 Mně by mnohem více logické přišlo spínání + a ne GND.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

A urcite je ten kontakt a-la jazyckove rele a urcite ide tomu cidlu prepolovat napajanie? Pokial akakolvek odpoved znie "nie" alebo "neviem", tak riesenim je dat medzi zlty a cerveny drat nejaky rozumny rezistor, povedzme 2-10k (empiricky overit s loxone), a spojit zeme zdrojov 12 a 24V.

EDIT - nie je, kontakt zvlada 200 mA, o prepolovatelnosti napajania pochybujem. Zapojenie co popislal cybermole absolutne nechapem. Ten zaplavak funguje v rezime "sink", tzn. spina proti zemi. Je preto na loxone DI priviest +12V cez nejaky rezistor, ktory zabrani "skratu" ked sa tych 12V uzemni cez ten zaplavac. Hovori sa tomu pull-up. Loxone bude mat potom obratenu logiku.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Zapojení, které jsem popsal funguje, za předpokladu, že 24V zdroj pro loxone a 12V zdroj pro čidlo nemá společnou zem. Takže byť toto zapojení funguje, tak při spojení GND obou zdrojů to fungovat přestane. Pokud je pravidlo, že GND všech zdrojů má/musí být spojeno, tak chápu, že nerozumíš zapojení, protože nedává smysl.


   
ReplyQuote
Page 4 / 9
Share: