Forum

Forum

Levné Loxone senzor...
 
Notifications
Clear all

Levné Loxone senzory

134 Posts
41 Users
11 Likes
52.2 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Ten senzor mam doma vykuchany a mam sneho nakreslenu schemu.
Vecer ked to najdem vam to sem hodim.

Vystupy su urcite otvoreny kolektor. Cize pullup rezistor tam treba.
Je jedno ci to date na 12 alebo 24v.
Druha vec je ze ten senzor ma dost konstantny odber, cize ked date do serie na napajanie rezistor (nepamatam z hlavy hodnotu) tak to mozete pripojit priamo na 24V.


   
cybermole reacted
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Anebo pořídit čidlo s nezávislým kontaktem.

https://katalog.abbas.cz/1450-s12185/


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Stary Loxonacky kablovy senzor bol dva blbe kontakty na plastiku.
Pripevni si dva nerezove pliesky, jeden na +24V druhy na DI a mas zaplavovy senzor.

LD-12 meria impulzne. Predpokladam ze to je koli tomu aby nevznikala elektroliza a oxidacia kontaktov.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Někde se zde řešilo, že na to primitivní čidlo udělané ze dvou kovových kontaktů je potřeba použít střídavé napětí. Že se stejnosměrným to zlobí. Jak to tedy je?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Dva kovové plíšky sice fajn, ale to nevyřeší kontrolu stavu - nepozná se nefunkční čidlo od nezaplaveného.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

aha aha, tak ja to vidim na ten Abbas a hotovo... jeden centralni prvek, 2x externi sonda a hotovson


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Kolik stojí ten ABBAS? Já měl vyhlédnuto než jsem začal zkoumat čidlo od Jablotronu toto

relé a čidla

datasheet

ale chybí mi u této metody právě nedetekce chybového stavu jako má jablotron


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já používám tenhle  http://www.ampertech.cz/hladinove-detektory/635-dratovy-detektor-zaplaveni-efs1.html detektor zaplavení a jsem s ním spokojen. 2 dráty - zapojeno napřímo do loxone, funguje ok.

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

abbas central cca 900 a extrea senzor 400


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@cybermole ak chces testovat ci je cidlo pripojene tak to daj na analogovy vstup, z 24V 15K rezistor (najlepsie k cidlu), medzi GND a vstup daj elektrody co sem linkli hore. Ak bude cidlo pripojene tak na vstupe bude cca 9,5V ak sa zaplavi klasne na xV.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@smotek7 Díky za nakopnutí, takže když použiji čidlo nebo jakékoliv jiné dva vodivé kontakty a ně naletuji odpor, bude mít čidlo stále odpor, pokud nedojde k přerušení vodiče. Zapojení tedy - jeden vodič čidla na GND a na AI druhý vidič společně s 24VDC. Abych dokázal hlídat funkčnost, musím dát jedno čidlo - jeden vstup. Pokud bych dal více čidel na jeden vstup paralelně, tak funkčnost hlídat nedokážu. Pokud bych je zapojil do série, musel bych upravit velikost odporů, ale zároveň s rostoucím počtem čidel mi bude klesat rozdíl napětí při zaplavení pouze jednoho ze senzorů. Jen prosím o potvrzení, jestli moje úvaha je ok nebo jsem mimo. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak tomu uz nerozumiem absolutne vobec. Mozes to popisat?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@cybermole nie naletovat na kontakty. Nejak som to narychlo nakreslil.
Pouzijes 3 zilovy privod a 15k rezistor das pri to cidlo.
Paralelne ich viac nemozes dat.

Vstupny odpor AI je 10K , preto ked tam das 15K voci 24V bude tam mat cca 9,5V.
Ak sa to zaplavy tak to napatie klesne .

cidlo

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: radek

Já používám tenhle  http://www.ampertech.cz/hladinove-detektory/635-dratovy-detektor-zaplaveni-efs1.html detektor zaplavení a jsem s ním spokojen. 2 dráty - zapojeno napřímo do loxone, funguje ok.

 

toto ale opet neresi nefunkcni/poskozene vedeni kabelu... coz teda ten ABBAS neresi taky


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@elpaso tak este medzi AI a GND 100K pri elektrodach a mozes otestovat aj to ci je GND OK.

 


   
ReplyQuote
Page 5 / 9
Share: