X
Forum

Forum

Levné Loxone senzor...
 
Notifications
Clear all

Levné Loxone senzory

134 Posts
41 Users
11 Likes
52.4 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@jirin.sv ked si sa venoval Xiaomi, nevies ako sa da dostat do miniserveru info napriklad z Mi Band 2? Chcel by som to vyuzit na zistenie pritomnosti v dome. Ma to bluetooth, ten ich smarthome je len ZigBee?


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

My band 2 mam taky a jsem spokojeny.

smotek7:  používáš neco speciálního s tema hodinkama ? Nejakou apku, nejakej firmware ...


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@Dáda pouzivam len tu ich Mi Fit v iphone. Kupil som ich koli meraniu spanku, aby som tolko neponocoval. Mame maleho syna a manzelka sa stazovla ze sa pri nom nevyspi. Tak som jej ich kupil tie. A cuduj sa sete manzelka ma 2-2,5 hodiny tvrdeho spanku a ja mam 1-2 hodiny. Odvtedy sa nestazuje ze je nevyspata. Uz sa nane pytala aj svokra, vcera som objednal za 17,5€ dalsie.
Moja predstava je ze prepojit bluetooth modul cez RS232 (alebo inak) na miniserver a cez neho zistovat pritomnost, napriklad pred dverami. Ale momentalne netusim ako nato.

p.s. pisal som ti spravu cca pred mesiacom, vies nato mrknut a odpovedat? Dakujem


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  
Posted by: kudykam

Amatérské dotazy:

Je možné na jeden LAN kabel připojit více čidel? Samozřejmě na každé žíly zvlášť. Tedy jde o to jestli tam nemůže vznikat nějaké rušení vzájemné.

Má smysl všude používat CAT 6? Např záplavové čidlo je jen blbej kontakt, tam by stačil i levnější CAT5 ne?

Pokud použiji stíněný kabel tak jej museím ale připojit přes stíněné rj45 konektory do stíněného patch panelu že?


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Pavel> Návod se pokusím sepsat – hodím to do separé vlákna ať se to zde nemotá. PIR detektory mají velmi dobrou odezvu, pokusím se pro inspiraci také natočit video. Chci je použít s 1W čidly z Sedtronicu pro automatické rozsvěcení.

smotek7> S Mi Band 2 jsem bohužel do styku nepřišel, třeba časem. Tento modul by mohl udělat, co potřebuješ: https://bitbucket.org/OscarAcena/mibanda – mělo by to být poměrně jednoduché na rozhození. Stačí si napsat jednoduchý HTTP či UDP interface pro Loxone.


   
ReplyQuote
(@peterp)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 4
 

Pani, nejaka lacnejsia nahrada dveroveho kontaktu pre loxone /najlepsie kablovy/

Pozeral som po SA-203 od jablotronu, ale vyzera ze je pre zbernicu./ Nejaky iny typ?

Thx.


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Uvnitř toho Jablotronu je jen jazýčkový kontakt, který je napojený na ty dva dráty. Magnet kontakt sepne / rozepne – bez problémů lze s Loxonem používat (orig Loxone kontakt funguje určitě naprosto stejně). Ukázka, co je uvnitř SA-200A:

WP 20170917 002

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Jak toto moze fungovat na zbernici? Nie je to nezbernicovy model?


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Nevíte někdo o o požárním hlásiči s kabelovým připojením tak aby šel připojit k loxone? Nebo klidně bezdrát na baterky ale by měl nějaký analogový výstup pro alarm?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Proč potřebuješ analogový výstup? Z požárního čidla ti stačí rozpínací kontakt.

Já na tohle používám čidlo Esylux a k tomu tenhle relé modul.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Ok tak rozpínací kontakt (NC), ale ten se připojí ale na loxone na analog vstup ne?

Jinak už sem našel tady hafo drátových čidel:
https://eshop.eurosat.cz/kategorie/2981/eps_detektory

Ještě je otázka jestli připojit hlásiče seriově nebo paralelně, výhoda když budu paralelně tak na loxone zjistím které čidlo vyvolalo poplach, pokud budou seriově tak zase budou řvát všechny...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Kontakt se připojí na digitální Loxone vstup. Zapojení je ideální jedno čidlo jeden vstup abys měl přehled které čidlo hlásí poplach. Sériové zapojení podle mě možné není, max. paralelní, sice ušetříš vstupy, ale nevíš kde hoří...

EDIT: netušil jsem že existuje i něco jako rozpínací kontakt 🙂 díky za osvětu Radku.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Vpodstatě je jedno, jestli to zapojíš na analog. nebo digitál. vstup, kontakt zvládne Loxone na obou.

Pokud bude zapojovat více čidel, která mají NC kontakt, potom je musíš zapojit sériově, u NO kontaktů paralelně.

Ale určitě to nesouvisí s tím, které bude vyhlašovat akustický alarm. Pořád půjde o autonomní čidla a pískat ti bude jen to, které detekovalo požár (kouř).


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Aha tak super, každý říká něco jiného, tak se dohodněte 😀

Co sem četl tak díky seriovému zapojení se právě rozezvučí všechny alarmy. Ale loxone pak nemá šanci poznat které čidlo se seplo když budou seriově ne?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Já jsem zeditoval svůj příspěvek, omlouvám se za dezinformaci, dej na Radka 🙂


   
ReplyQuote
Page 3 / 9
Share: